ניתוח קיצור קיבה מתחילתו ועד סופו

416 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

למה אני אמור לצפות מיום הניתוח לקיצור קיבה? איך ארגיש אחרי הניתוח? לכמה זמן אהיה מורדם? האם ההרדמה מסוכנת?

לפני ניתוח, מכל סוג, וניתוח בריאטרי בפרט, ישנם הרבה חששות. חלקם נובעים מהניתוח עצמו ומהסיכונים הכרוכים בו, חלקם מהעתיד שלאחר הניתוח ומהתוצאות שלו וחלקם מההכנות והבדיקות המקדימות, מההרדמה ומחוסר הודאות מכל התהליך עצמו.

חשוב להגיע להחלטה על ביצוע ניתוח בריאטרי, ולניתוח עצמו ביום הניתוח, כאשר כל הדברים ברורים לכם ואתם יודעים בדיוק לקראת מה אתם הולכים ולמה עליכם לצפות – במה כרוכות ההכנות לניתוח, מה צפוי לכם ביום הניתוח, כיצד אתם צפויים להרגיש לאחר הניתוח בעקבות ההרדמה והניתוח עצמו וכמה זמן החלמה צפוי לכם לפני שתוכלו לחזור לשגרת חייכם, או להתחיל בשגרת חיים חדשה. התשובות לכל השאלות האלה הן מצד אחד כלליות אך מצד שני, משתנות מאדם לאדם, לכן לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח בריאטרי חשוב להתייעץ עם רופא כירורג מומחה בתחום ולדון איתו גם בחששות המלווים אתכם.

הרופא, ביחד איתכם, יתאים עבורכם את הניתוח המתאים ביותר על פי הצרכים שלכם ובהתחשב ברקע הרפואי שלכם.

תהליך ההרזייה לאחר ניתוח קיצור קיבה

תהליך ההרזייה לאחר ניתוח קיצור קיבה

בדיקות לפני ניתוח קיצור קיבה

לפני ביצוע הניתוח יש לעבור מספר בדיקות מקדימות שיקבעו מהי רמת הסיכון בניתוח בריאטרי מכל סוג עבורכם ויוודאו כי אתם כשירים לעבור ניתוח מבחינה בריאותית.

בדיקות דם כלליות- בבדיקות הדם הכלליות נבדקת למעשה רמתם של כ-30 מרכיבים כימיים המצויים בדם. הבדיקה מראה מהו ערך השומנים, המלחים, הסוכרים, הויטמינים, ההורמונים וכדומה בדם וכן, נותנת תמונת מצב כללית לגבי תפקודי הכבד והכליות. לפני ביצוע הבדיקה יש צורך להיות בצום של 12 שעות. לצורך ביצוע בדיקת כלל המרכיבים בדם לוקחים דם פעם אחת בלבד. תוצאות הבדיקה יהיו מוכנות בדרך כלל באותו יום.

בדיקות הורמונליות – על מנת לשלול את האפשרות להשמנה כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי. במידה שהשמנת יתר נגרמת מחוסר איזון הורמונלי, ככל הנראה אינכם מתאימים לניתוח בריאטרי וזהו כנראה אינו הפתרון הנכון עבורכם. הבדיקות ההורמונליות נעשות כבדיקת דם רגילה אך יש צורך בצום של כ-12 שעות לפני ביצוען. תוצאות הבדיקות יהיו מוכנות בדרך כלל באותו יום.

בדיקת אק”ג – בבדיקה זו מתבצע רישום גרפי של הפעילות החשמלית של הלב. בלב ישנם תאים האחראים ליצירת אותות חשמליים שגורמים להתכווצות שריר הלב באופן מתואם כלומר, לפעימות הלב. בבדיקה מחברים מספר אלקטרודות במקומות שונים בגוף כמו החזה, הידיים והרגליים למדידת אותות חשמליים אלה ולתיזמונם. הבדיקה אינה פולשנית, אינה כואבת ואינה צריכה הכנה מוקדמת. באמצעות בדיקה זו ניתן לשלול הפרעות בפעילות הלב. משך הבדיקה הוא כ-10 דקות. את התוצאות תקבלו מיד עם תום הבדיקה.

שיקוף בליעה – בדיקה שנעשית במקום או בנוסף לגסטרוסקופיה, זוהי סדרה של צילומי רנטגן המדגימים  את המעבר בושט קיבה והתריסריון לאחר בליעת חומר ניגוד.

צילום חזה – מדובר על צילום רנטגן של בית החזה. הבדיקה נעשת על ידי חשיפה למידה נמוכה של קרינה אשר סורקת את בית החזה, הלב, הריאות, כלי הדם וכדומה. את בדיקת האק”ג ואת צילום החזה מבצעים לפני כל ניתוח, לא בהכרח ניתוח בריאטרי,על מנת לוודא כי מערכת בית החזה והלב עובדים בצורה תקינה ולשלול מחלות שונות וסיכונים במהלך הניתוח. הבדיקה אינה פולשנית, אינה כואבת ואינה מצריכה הכנה מיוחדת. משך הבדיקה הוא כ-10 דקות. את התוצאות תקבלו עם תום הבדיקה.

בדיקת תפקודי ריאות - בדיקה זו מודדת את נפח האויר הנשאף ונפח האויר הננשף ועל ידי כך מצביעה על תפקוד הריאות או בעיות כגון קשיי נשימה. במהלך הבדיקה תתבקשו לשאוף אוויר עמוק ולנשוף אותו חזק ככל שתוכלו לתוך צינור המחובר אל מכשיר מדידה. הבדיקה אינה כואבת. מומלץ לא לעשן כ-24 שעות לפני הבדיקה ולא לאכול ארוחה כבדה סמוך אליה. הבדיקה מתבצעת מספר פעמים רצוף על מנת לבדוק את מהימנות התוצאות. הבדיקה אורכת כ-10 דקות. תוצאות הבדיקה יגיעו אל הרופא שהפנה אתכם אליה בדרך כלל תוך מספר ימים.

גסטרוסקופיה- בבדיקת גסטרוסקופיה מכניסים דרך הפה צינור דק וגמיש שבקצהו מצלמה קטנה לצורך התבוננות בושט, בקיבה ובתריסריון. על ידי בדיקה זו ניתן לאבחן מחלות של איברי העיכול העליוניים. לפני הבדיקה יש לצום מספר שעות. הבדיקה נעשת ברוב המקרים בהרדמה מקומית על ידי תרסיס המותז לתוך חלל הפה. בנוסף, לפני ביצוע הבדיקה תקבלו חומר הרגעה לצורך הקלה בעת הבדיקה. אחרי הבדיקה לא תוכלו לנהוג בשל השפעות חומר זה ולכן, יש לדאוג להגיע לבדיקה עם מלווה. הבדיקה נמשכת כרבע שעה. בימים שלאחר הבדיקה יתכן ותחושו כאבי בטן או כאבי גרון. תופעות אלו הן נורמליות ואין סיבה לדאגה במידה ומופיעות. למרות שבדיקה זאת איננה מסוכנת, במקרים חריגים יכולות להופיע תופעות לוואי המחייבות התייחסות, כגון: כאב בטן חמור או מתמשך, צואה שחורה, כאבים בחזה, קשיי נשימה, קשיים בבליעה או הקאות. במידה ואחת מתופעות אלה מופיעות אצלכם לאחר הבדיקה יש צורך ליצור קשר עם הרופא או לפנות לחדר מיון. את תוצאות הבדיקה תקבלו בדרך כלל עם סיום הבדיקה.

אולטרסאונד בטן- אולטרסאונד היא בדיקה, שבשונה מצילום רנטגן לדוגמה, אינה מצריכה חשיפה לקרינה ואינה מסוכנת כלל. הבדיקה יוצרת תמונה של חלק מהאיברים הפנימיים בחלל הבטן כגון כיס המרה, הכבד, הלבלב, הכליות והטחול בעזרת גלי קול ובנוסף, ניתן לבחון בעזרתה גם את כלי הדם המובילים דם לאיברים אלה. במהלך הבדיקה ימרח הרופא ג’ל שקוף על איזור הבטן ויעביר עליה את המכשיר המשדר את גלי הקול. כשש שעות לפני הבדיקה יש צורך להיות בצום אכילה שכן, מזון מפריע לקבלת תמונה ברורה של האיברים הנבדקים. הבדיקה איננה פולשנית, אינה כואבת, אינה מצריכה הרדמה ואורכת כרבע שעה. בסוף הבדיקה יתקבלו התוצאות על ידי הרופא.

הערכה תזונתית – מטרתה של ההערכה התזונתית היא לאפיין את המצב התזונתי שלכם על מנת לבנות תוכנית תזונתית יעילה להמשך. לצורך בניית ההערכה התזונתית ילקחו בחשבון פרמטרים רבים: ההיסטוריה הרפואית – מחלות רקע באם קיימות, ניתוחים קודמים, אלרגיות, טיפול תרופתי במידה וניתן.
ההיסטוריה התזונתית – ירידות ועליות במשקל בטווח הקצר ובטווח הארוך, תיפקוד מערכת העיכול, הרגלי אכילה.
מדדים כימיים – כמות החלבון בדם לדוגמה.
הערכה תזונתית נעשית בדרך כלל על ידי דיאטנית קלינית המשקללת את כלל הנתונים לצורך הרכבת הפרופיל התזונתי שלכם.

במקרים מסויימים יבקש מכם הרופא, על פי שיקול דעתו, בדיקות נוספות בהתאם למצבכם הרפואי ולסוג הניתוח הבריאטרי אותו אתם עתידים לעבור. בדיקות אלה יכולות להיות לדוגמה מבחן מאמץ במידה ועברתם את גיל 35. בנוסף, ישנם מקרים בהם דרושה, בנוסף לכל הבדיקות המקדימות, גם הערכה פסיכולוגית והערכה פסיכיאטרית.
לאחר ביצוע כל הבדיקות וקבלת כל התוצאות יש להציגן לרופא המנתח לפני מועד הניתוח. בדיקות אלה ילקחו בחשבון במהלך הניתוח ויעזרו לרופא המנתח להבין טוב יותר את מצבכם הבריאותי ומידת התאמתכם לניתוח בריאטרי.
את תוצאות הבדיקות יש לשמור גם ליום הניתוח ולהביא אותן עמכם לבית החולים.

השמנה קיצונית מסוכנת

השמנה קיצונית מסוכנת

הימים שלפני ניתוח קיצור קיבה

מספר ימים לפני הניתוח תיפגשו עם הרופא המרדים שישאל אתכם מספר שאלות לגבי ההיסטוריה הרפואית שלכם, תרופות שאתם נוטלים, רגישויות שונות והרדמות קודמות שעברתם בניתוחים קודמים. חשוב לספק לרופא את המידע באופן המדוייק ביותר, ורצוי לגבות אותו במסמכים מתאימים מהרופא המטפל שלכם או מבדיקות קודמות שנעשו כמה שיותר סמוך למועד הניתוח. בנוסף, תצטרכו להביא עמכם לפגישה עם הרופא המרדים את רשימת התרופות הנלקחות באופן קבוע או באופן זמני. במהלך הפגישה יבצע הרופא המרדים גם בדיקה גופנית קצרה של דרכי הנשימה, הלב והריאות.

הרופא המרדים ימסור לכם את כל הפרטים הדרושים על תהליך ההרדמה, על אופן ביצוע ההרדמה, ועל הסיכונים הקיימים. חשוב לדעת כי לאחר ההתאוששות מההרדמה כל אדם חווה תופעות שונות בהתאם למצבו הבריאותי. הרופא המרדים יוכל לחלוק עמכם את דעתו על איך אתם צפויים להרגיש, מניסיונו בהתחשב במצבכם הבריאותי, לאחר ההרדמה. במהלך הפגישה עם הרופא המרדים ינתנו לכם הנחיות מדויקות כיצד לפעול לפני הניתוח. זהו המקום לשאול את השאלות שמטרידות אתכם ולחלוק את החששות המלווים אתכם בהקשר ההרדמה. כל שאלה, ולו הזניחה ביותר, תזכה להסבר שיוכל להוריד מכם מעט מהחששות והלחץ לפני הניתוח ולהוסיף לתחושת הודאות והביטחון שלכם. בסוף הפגישה תצטרכו לחתום על טופס, עליו גם חתום הרופא המרדים, המאשר שקיבלתם את המידע על ההרדמה ושאתם מבינים את ההשלכות והסיכונים של ניתוח תחת הרדמה כללית.

יום הניתוח לקיצור קיבה

יום הניתוח הגיע ואיתו תחושות רבות. ביום הניתוח סביר להניח שתחושו תחושה של מתח, לחץ והתרגשות. לכן, מומלץ שתכינו את כל הדברים הדרושים לכם יום לפני מועד הניתוח על מנת לוודא כי דבר לא נשכח והכל מסודר.

לבית החולים תצטרכו להביא עמכם הפניה לאישפוז, תעודת זהות, מסמכים רפואיים ותוצאות בדיקות, חפצים אישיים שיקלו עליכם את השהות בבית החולים בימים שלאחר הניתוח וכן, תרופות שהנכם נוטלים באופן קבוע או באופן זמני.

בשבועיים שלפני הניתוח מומלץ לשנות את הרגלי האכילה ולאכול מזון דל בפחמימות ובשומנים ועשיר בחלבונים כמו כן, יום לפני הניתוח מומלץ לאכול רק מזון נוזלי כגון מרקים ומיצים. ביום הניתוח תצטרכו להיות בצום, בדרך כלל משעה חצות בלילה שלפני הניתוח, הצום אמור להיות מוחלט, וכולל הימנעות הן ממזון והן משתיה. חשוב להקפיד על הנחיות אלה על מנת שיוכלו לקלוט אתכם בבית החולים ולהכינכם לניתוח בזמן המיועד שנקבע.

בנוסף, מומלץ להתקלח ולחפוף את השיער ביום הניתוח על מנת להפחית ככל שניתן את מספר החיידקים על פני הגוף ולמניעת זיהומים בחתך הניתוח. אין לבצע הסרת שיער מאזור הניתוח.

עליכם להגיע לבית החולים מספר שעות לפני הניתוח. בתחילה תעברו תהליך של קליטה, לאחר מכן תופנו למחלקה בה מתבצע הניתוח הבריאטרי למספר בדיקות שגרתיות על ידי אחות כמו לחץ דם, מדידת חום גוף וכדומה.

מיד לפני הכניסה לניתוח, תעברו לחדר ההכנה לניתוח שם תתבקשו ללבוש את חלוק הניתוח ולשים כובע שיכסה את שיערכם. יש להסיר תכשיטים, עדשות מגע ולק מהאצבעות וכן, לפשוט את כל הבגדים כולל לבנים. הנחיות אלה מבטיחות ככל שניתן שסביבת הניתוח תהיה סטרילית. לאחר שתסיימו את כל ההכנות יגיע הרופא המרדים לדבר עמכם, הוא יחבר לכם צינורית אינפוזיה לוריד היד שדרכה, במהלך הניתוח, יוכלו לתת לכם את חומר ההרדמה ונוזלים. בנוסף, תקבלו טיפול אנטיביוטי ישירות לוריד למניעת זיהומים וכן, נוגדי קרישת דם. לאחר מכן, יגיע הרופא המנתח, שידבר עמכם מעט על הניתוח שעומד להתבצע, זהו הזמן לומר לרופא המנתח את אשר מטריד אתכם. במידה ועדיין יש לכם שאלות או ברצונכם לקבל הבהרות או הסברים תוכלו לבקש זאת מהרופא המנתח.

בכניסה לחדר הניתוח, לפני תחילת הניתוח, הצוות הרפואי – הרופא המנתח, הרופא המרדים ואחיות חדר הניתוח- מבצע סדרה של שאלות לצורך בדיקה ומניעת טעויות בביצוע הניתוח. הצוות הרפואי מוודא מיהו המנותח, מהו סוג הניתוח שמתבצע, מה צריך להכין לקראת הניתוח וכדומה. כל אלה נועדו למנוע “הפתעות” במהלך ביצוע הניתוח ויכולת לבצע אותו בצורה הטובה ביותר תוך תיאום בין כלל הגורמים בחדר הניתוח.

בחדר הניתוח תחוברו למכשירים שיבדקו את הסימנים החיוניים שלכם, כמו עבודת הלב והריאות, תוך כדי הניתוח וגם לאחריו בחדר ההתאוששות.

לאחר מכן, יודיע לכם הרופא המרדים לפני שהוא נותן לכם את חומר ההרדמה ויסביר לכם מה אתם צפויים להרגיש בדקות הקרובות: טשטוש, סחרחורת ותחושת הרדמות.

הניתוח אורך בין שעה למספר שעות, כתלות בסוג הניתוח הבריאטרי אותו אתם עוברים. במהלך כל הניתוח תהיו מורדמים כמובן.

ניתוח קיצור קיבה

ההרדמה- לפניה ואחריה

אחד הדברים שיכולים לעורר לא מעט חששות לפני ניתוח הוא נושא ההרדמה. איך מתבצעת ההרדמה? מה תרגישו תוך כדי ההרדמה? האם היא מסוכנת? איך מרגישים כאשר מתעוררים לאחר הרדמה? אצל חלק מהאנשים ישנה לעיתים תחושה כללית של חוסר ודאות מהזמן בו תהיו מורדמים במהלך הניתוח.

ניתוח קיצור קיבה מבוצע תחת הרדמה כללית, כלומר במהלך הניתוח תהיו מחוסרי הכרה.

הרדמה היא פעולה המתבצעת לפני הליך רפואי כמו ניתוח או ביצוע בדיקות על מנת למנוע כאבים או תחושת אי נעימות. את ההרדמה במהלך הניתוח מבצע רופא מומחה בהרדמה שיהיה לצדכם לאורך כל הניתוח. לפני תחילת הניתוח הרופא המרדים ייתן לכם את חומר ההרדמה לתוך צינורית האינפוזיה ישירות לוריד כך שתוך דקות ספורות כבר תרגישו טישטוש ותירדמו. גם תוך כדי ביצוע הניתוח נשאר הרופא המרדים צמוד אליכם לוודא שההרדמה לא פגה ושלא קיימת לכם כל סכנה ושלא נגרם נזק לתפקוד הלב, הריאות ואיברים חיוניים.

תופעות לוואי שיכולות להופיע לאחר ההרדמה הן בחילות והקאות אך אלה לא מתרחשות אצל כולם. הדבר תלוי בסוג ההרדמה שניתנת, במצב הרפואי שלכם ובסוג הניתוח. הרופא המרדים יוכל להעריך לפני ביצוע ההרדמה את הסיכוי להופעת תופעות הלוואי בהתאם למידע הרפואי שתציגו לו.

בנוסף, סביר להניח שתחושו כאבי גרון וחוסר נוחות בבליעה וזאת כתוצאה מהחדרת מכשור דרך הפה לצורך ההרדמה במהלך הניתוח.

חשוב שתהיו מודעים לעובדה שלעיתים רחוקות יתכנו סיבוכים קשים יותר כתוצאה מההרדמה, אך אלה הם נדירים מאוד: תתכן תגובה אלרגית או תסמונת החום הממאיר המתבטאת בעליה בטמפרטורת הגוף באופן מהיר.

הניתוח עבר בשלום והנה אתם מתעוררים לאחריו. בתום הניתוח תועברו לחדר התאוששות למספר שעות, שם תשהו גם כשתתעוררו מההרדמה ותהיו תחת השגחתם של הצוות הרפואי, האחיות והרופא המרדים תוך שאתם מחוברים למכשירים הבודקים את סימני החיות שלכם- דופק, נשימה וכדומה.

עם ההתעוררות מההרדמה כנראה שתרגישו כאבים באזור הניתוח. ניתן ואף רצוי לבקש מהצוות הרפואי בחדר ההתאוששות משככי כאבים אותם תוכלו לקבל בשלב זה רק דרך צינורי

לפני ניתוח קיצור קיבה - אילוסטרציה

לפני ניתוח קיצור קיבה – אילוסטרציה

ת האינפוזיה.

לאחר ניתוח קיצור קיבה

בתום הניתוח תהיו מחוברים לקתטר לניקוז השתן ולנקז שיחובר לאזור הניתוח. לכן, כאשר תתעוררו אין סיבה לבהלה מהמכשור שיחובר אליכם. זהו הליך רגיל המתבצע אחרי כל ניתוח בריאטרי. השהות בחדר ההתאוששות היא כשעתיים, כתלות בניתוח שעברתם. במהלך זמן זה תהיו כמובן תחת השגחת צוות רפואי. במידה ותצטרכו דבר מה, תוכלו להיעזר בצוות הרפואי.

לאחר התאוששות מלאה תועברו מחדר ההתאוששות לחדר במחלקה, שם תוכלו לפגוש את קרוביכם. מספר שעות לאחר מכן, יבוא הצוות הרפואי ויעזור לכם לקום מהמיטה. גם אם פעולה זו תהיה עדיין קשה עבורכם, חשוב להעזר בצוות הרפואי ולמלא אחר הנחיותיו, הדבר חשוב למניעת סיבוכים.

יום לאחר ניתוח קיצור קיבה

יום לאחר הניתוח יתכן ויבצעו לכם צילום של הושט והקיבה על מנת לוודא כי הכל כשורה, ותוכלו להתחיל לשתות בלגימות קטנות. ביומיים הראשונים לאחר הניתוח הבריאטרי תוכלו לשתות בלבד. במהלך יומיים אלה יש לשתות כמויות גדולות של נוזלים על מנת להחזיר לגוף את מחסור הנוזלים שנגרם לו כתוצאה מהצום הממושך, אך עם זאת, אין ללגום כמויות גדולות בבת אחת. תוכלו לשלב בשתיה גם מרקים ומיצי פירות, קפה או תה. במידה ותזדקקו למשככי כאבים תוכלו לקבל גם אותם בצורת נוזל. במהלך היום יוסר לכם את הנקז מאזור הניתוח.

השחרור מבית החולים לאחר ניתוח קיצור קיבה

תהליך ההחלמה, עד לחזרה לשגרה, אורך כחודש, במהלכו תצטרכו להישמע להנחיות ודיאטה שבהתחלה יכולה להיות מעט מתסכלת אך בסופו של דבר, חשוב שתפנימו כמה שיותר מוקדם שאורח חיים זה יתרום הרבה להחלמה המהירה שלכם ולסיכויי ההצלחה של הניתוח.

החל מהיום השלישי לאחר הניתוח ובמשך כשבוע, תצטרכו להקפיד על דיאטה שתכלול שתיה מרובה, לפחות 10 כוסות מים ביום, אותן חשוב לשתות בלגימות קטנות. בנוסף, ניתן להתחיל לאכול מוצרי חלב המכילים עד 5% שומן כאשר מומלץ לא לאכול יותר ממספר כפיות בבת אחת ובמשך כל היום כמות כוללת של חצי גביע גבינה לבנה או קוטג’ ושני גביעי אשל, לבן או יוגורט.

למרות שבשלב זה ניתן בנוסף לשתיה להתחיל כבר לאכול מעט חשוב שלא לעשות את שני הדברים ביחד ולעשות הפסקה של כחצי שעה בין האכילה לבין השתיה. בנוסף, מומלץ להתחיל ליטול ויטמינים בכדורי מציצה או בסירופ על פי הנחיות הרופא.

במהלך הימים האלה ככל הנראה תשתחררו לביתכם. חשוב להמשיך להקפיד על הנחיות אלה גם בביתכם. הדבר ישפר את הרגשתכם ויקל על ההחלמה מהניתוח.

בתום שבוע הניתוח, ובמשך כשלושה שבועות, ניתן להוסיף בהדרגה מזונות רכים נוספים או נוזליים לתפריט. בתחילה יש להתחיל ממזונות רכים מאוד כגון טחינה, ירקות מבושלים או פירה. כעבור מספר ימים ניתן להוסיף גם מוצרי בשר או דגים רצוי בתוספת רוטב. לאחר מכן, ניתן לחזור לאכול גם ביצים.

במהלך תקופה זו יש לעלות את הכמויות הנצרכות בהדרגה וחשוב להישמע ולזהות את תחושת השובע החדשה של הגוף. בנוסף, חשוב להמשיך להקפיד על שתיה מרובה של לפחות 8 כוסות ביום על מנת למנוע התייבשות אך, יש להמשיך וללגום את השתיה בכמויות קטנות. מומלץ להסתובב עם בקבוק שתיה קטן שיהיה תמיד בקרבתכם כך תוכלו ללגום מידי פעם מספר לגימות קטנות.

לאחר כחודש ממועד הניתוח ניתן לחזור לשגרה, בהתייעצות עם הרופא ובהתאם להנחיותיו.

ההחלמה מניתוח קיצור קיבה

בתום תקופה של חודש ממועד הניתוח תוכלו, כאמור, לחזור לשגרה אך עם זאת השגרה מביאה דבר חדש לחייכם, ותצטרכו להסתגל להרגלים חדשים ואורח חיים שונה ממה שהייתם רגילים אליו עד שלב זה.

אחרי ניתוח בריאטרי מכל סוג שהוא יש צורך בשינוי הרגלי האכילה וכמויות המזון הנצרך. כתוצאה מכך יתכן שמרכיבים חיוניים לגוף כמו ויטמינים יהיו בחסר לכן, אחרי ניתוחים בריאטרים בהם מקטינים משמעותית את נפח הקיבה אך לא משנים את ספיגת המזון, כמו שמתבצע בניתוח טבעת ובניתוח שרוול, יש צורך ליטול ויטמינים במשך כשנה על מנת להתמודד עם החסר שנוצר כתוצאה משינוי דפוסי האכילה.

בנוסף, תקבלו הנחיות מדיאטנית לגבי תפריט מותאם עבורכם שיכיל את כל אבות המזון. מומלץ להישאר בקשר רציף עם דיאטנית במשך השנה הראשונה שלאחר הניתוח על מנת למנוע תופעות כמו התייבשות, חוסר בויטמינים או חוסר בחלבונים.

מידע נוסף בנושא תזונה וניתוחי קיצור קיבה.

ומה בטווח הארוך יותר?

המעקב הרפואי אחרי ניתוח בריאטרי הוא חשוב ואסור להזניחו או לזלזל בו על מנת למנוע סיבוכים ובמידה ויופיעו, זאת כדי שיוכלו להיות מטופלים בזמן ועל ידי כך להקטין את הנזק או למנוע אותו. הביקורת הרפואית הראשונה תתבצע כשבוע עד 10 ימים לאחר הניתוח. גם לאחר השחרור מבית החולים יהיה עליכם להגיע לביקורת אצל הרופא המנתח אחת לתקופה. במידה והכל יהיה כשורה המרווחים בין הביקורים יגדלו ויהיו כחודש ממועד הניתוח, כשלושה חודשים לאחריו, כחצי שנה ממועדו וביקור נוסף כשנה אחרי הניתוח.

כמובן שירידה במשקל הינה המטרה המרכזית שלכם ובה אתם צריכים לדבוק אך עם זאת, חשוב להבין כי ירידה דרסטית ולא מבוקרת במשקל איננה מצב בריא גם הוא. כדי למנוע מצב כזה ולשמור על ירידה נכונה במשקל ומצב בריאותי תקין יש להיות במעקב רפואי עם רופא המשפחה, הרופא המנתח ודיאטנית ולהישמע להמלצותיהם. במקביל, ירידה במשקל משפרת את מצב התחלואה במחלות נילוות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה וכולסטרול ועל כן, יש להיפגש עם רופא המשפחה על מנת להעריך מחדש את מצב המחלות הנילוות, במידה וקיימות, והתאמת טיפול במינון נכון עבורכם.

בשונה מניתוח טבעת או ניתוח שרוול, אחרי ניתוחים בריאטרים הפוגעים בספיגת הויטמינים לאורך המעי הדק כמו בניתוח מעקף קיבה או בניתוח מעקף תריסריון יש צורך ליטול ויטמינים במשך כל החיים. המעקף המתבצע על חלקו העליון של המעי הדק והתריסריון מביא לכך שויטמינים לא נספגים כמעט כלל בגוף.

בנוסף, לאחר ניתוחים אלה רצוי לבדוק את רמת ויטמין ה-B12, הסידן, ויטמין D, הברזל והחומצה הפולית אחת לחצי שנה. במידה וקיים מחסור באחד מהמרכיבים ניתן כמובן להשלים את החוסר על ידי נטילת תוספי מזון בהמלצת רופא.

במקביל לתזונה נכונה ותפריט מותאם עבורכם מומלץ להתחיל גם בפעילות ספורטיבית כבר כשבועיים ממועד ניתוח קיצור הקיבה ולהקפיד לדבוק בו. במהלך הירידה במשקל, מלבד רקמות שומן שהגוף מפרק, מתפרקות גם רקמות שריר. פעילות ספורטיבית מותאמת ומבוקרת תעזור לכם לחזק את השרירים, להוריד במשקל בצורה מיטבית ותשפר את מצב רוחכם לאחר הניתוח.

עבור מי שעבר ניתוח טבעת, בתקופה שלאחר הניתוח יש לקבוע פגישה עם הרופא במהלכה יתאים הרופא את מידת ניפוח הטבעת בהתאם אליכם. במידה ויש צורך בשינוי קוטר הטבעת וניפוח חוזר ניתן לעשות זאת בהתאם להנחיות רופא ללא הרדמה בהליך פשוט.

אחד הדברים החשובים ביותר בטווח הארוך לאחר הניתוח הוא התמיכה. למעשה, הניתוח הבריאטרי עצמו הינו כלי בעזרתו ניתן להוריד במשקל אך חשוב לדעת להשתמש בכלי זה ולשמור על תוצאות הניתוח לטווח ארוך. אחרי הניתוח, הדרך לירידה במשקל ושמירה עליו אינה מגיעה לסיומה, ולעיתים היא אף עלולה להיות לא קלה. עזרתם של אנשי צוות רפואי כמו רופאים, דיאטנים, פסיכולוגים וקבוצות תמיכה עשויה להפוך את הדרך הזאת לקלה יותר.

פרט לעובדות היבשות על הניתוח עצמו, על הסיכויים והסיכונים על היתרונות והחסרונות חשוב לצאת למסע הזה בלב שלם, להבין שהמסע הזה דורש לא מעט כוחות הנפשיים ולוודא כי גם לאחריו יש מי שיתמוך בכם בכל התהליך. לפני שעוברים את הניתוח הבריאטרי חשוב להפנים כי הוא אינו פיתרון קסם, הוא גורם לירידה במשקל אך הוא אינו מטפל בסיבות שגרמו להשמנת היתר מלכתחילה ועל כן, גם לאחריו העבודה איננה תמה. יש צורך בשינוי תפיסתי לא לשבוע, לא לחודש אלא לכל החיים.

כמו בכל מסע ובכל תהליך בחיים בדרך אל מטרה אליה אנחנו שואפים להגיע, גם לתהליך של ירידה במשקל אחרי ניתוח קיצור קיבה יש עליות ומורדות. יש רגעים מתסכלים, רגעים בהם צריך להתנגד לתשוקות ולדחפים ולהישמע להנחיות. ברגעים האלה חשוב שיהיה מי שיתמוך בכם ויזכיר לכם מדוע אתם עושים את זה, מה עברתם על מנת להגיע לנקודה הזאת ועל מה אתם נלחמים. לאט לאט, ככל שיעבור הזמן, המלחמה עם הרצונות תהפוך להרגל ולדרך חיים. ברגע שתגיעו לנקודה הזאת, תוכלו לשמור על התוצאות של הניתוח ולהנות גם מאכילה אך גם מבריאות ומראה טוב יותר.

סיכונים כתוצאה מניתוח קיצור קיבה

לכל ניתוח, לאו דווקא ניתוח בריאטרי, קיימים מספר סיכונים כמו דלקת ריאות, התפתחות קרישי דם שיובילו לחסימת עורק ותסחיף ריאתי. תופעות אלה יכולות לקרות במצב של שכיבה ממושכת ללא תזוזה, כמו שקורה במהלך ניתוחים. חשוב לדעת כי סיבוכים אלה הינם נדירים. כמו כן, על מנת למנוע ולהפחית סיכונים אלה קיימות הנחיות כיצד להתנהג לאחר הניתוח. לדוגמה, מספר שעות לאחר הניתוח וההתאוששות יעזור לכם הצוות הרפואי לקום מהמיטה ולהתהלך מעט בחדר. פעולות אלה יסייעו בזרימת הדם. חשוב מאוד להקשיב להוראות והנחיות הצוות הרפואי כדי להימנע מסיכונים.

בנוסף, ישנם סיכונים שהינם ספציפיים לניתוחים בריאטריים וניתוחים במערכת העיכול כגון:

  • סיכון של דימום בזמן הניתוח או אחריו ודלף מהקיבה לאחר הניתוח- סיכוי נמוך מאוד של 2%-1%.
  • חסימת מעיים- מתבטאת בחסימה של חלק מהמעי כך שהמזון אינו יכול לעבור לאורכו ובכך נמנעת הפרשת צואה- סיכוי נמוך של כ- 3%.
  • אולקוס – כיב הפוגע בשכבה המצפה את הקיבה או התריסריון כתוצאה מהפרשת חומצה וגורם לדלקת באיזור- סיכוי נמוך של כ- 3%.
  • פגיעה באיברים סמוכים או זיהום בחלל הבטן – אלה הם סיכונים נוספים אך נדירים מאוד.
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

416 שאלות גולשים בהמשך העמוד

18/08/2019

תקופה המתנה עד לניתוח קיצור קיבה

כמה זמן תהיה תקופת ההמתנה עד לניתוח קיצור קיבה? כולל כל הבדיקות שיבוצעו לטובת הניתוח?

12/06/2019

מיני מעקף

שלום ד״ר
אני כבר עשיתי את כל הבדיקות לפני הניתוח נשאר לי רק דיאטנית כל הבדיקות יצאו לי תקינות אני כרגע שוקלת 94 וbmi שלי הוא 36.9 בבדיקות דם ראו שיש לי שומנים בדם שהתוצאה יצא 121 וראו שיש לי כולוסטרול LDL 167 ואני נוטלת כדורים להורדת הכולוסטרול האם לפי ערכים אלו אני מועמדת לניתוח? כי לפי מה שהבנתי התוצאות של השומנים בדם והכולוסטרול צריכים להיות גבוהים על מנת לעבור ניתוח זה תודה על המענה

ד"ר רועי ענבר
לנופר שלום,
את עומדת בקריטריון לניתוח עפי הוראות משרד הבריאות.
אישור הועדה תלוי בעוד מספר גורמים כמו התרשמות דיאטנית ופסיכולוגית וכדומה.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
23/03/2019

ניתוח שני של מעקף קיבע

האם ניתן לבצע ניתוח שני של מאקף קיבע?
ובאיזה בית חולים אתה עבד?

23/03/2019

ניתוח שני של מעקף קיבע

האם ניתן לבצע ניתוח שני של מאקף קיבע?
ובאיזה בית חולים אתה עבד?

ד"ר רועי ענבר
לאסנת שלום,
אני עובד בבית חולים מאיר. אינני מבצע ניתוחים נוספים לאחר כשלון של מעקף קיבה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/03/2019

הפטיטיס C

שלום רב
אני בת 42 בשלבים סופיים לפניי ניתוח ונשאית של HCV ABC אבל מגיל 20 לאחר טיפול הכל תקין ותפקודי כבד תקינים מאז, ללא בעיות רפואיות האם זה יכול להפריע בצורה כלשהי לניתוח שרוול/ בריאטרי כלשהו?? או שאין קשר בין הניתוח לעובדה הנל
או להוות סיכון ?
תודה רבה על תשובתכם

ד"ר רועי ענבר
לעינת שלום,
נשאות בלבד של הפטיטיס סי אינה מהווה בעייה כלשהיא בניתוח בריאטרי.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
26/02/2019

אני בן 64,5 , משקל 124 ק”ג, גובה 1.70 ,יש אצלי אריתמיה, גיפרטוניה, הרופים שלי ממליצים לעסות ניתוח דחוף. אני יכול לעבור ניתוח?

קמה זמן מקבל כול הטיפול מהתחלה בדיקות עד ניתוח? עם אני חבר “מאוחדת” יש סכות לתשלום על ניתוח? כמה אני צריך לשלים? איך אני יחול להזמין פגישתך?

ד"ר רועי ענבר
לסימיון שלום,
במערכת הציבורית התהליך נמשך כחצי שנה עד שנה . בפרטית כ3 חודשים בממוצע.
יש לי הסכם עם מאוחדת, תוכל לקבוע פגישה בטל0526428338 יעל.

בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
12/02/2019

ניתוח חוזר…מיני מעקב

האם אני יכולה לבצע ניתוח חוזר..מיני מעקף לאחר שרוול
עברתי ניתוח שרוול לפני 8 שנים וחזרתי לטפל בגלוקופג וטרייטס לסוכר ולחץ דם
שוקלת 92 גובה 1.61 מטר.

ד"ר רועי ענבר
לשלומית שלום,
את בהחלט יכולה להיות מועמדת לניתוח חוזר עקב כשלון הניתוח הקודם. התהליך הפעם שונה
מהתהליך שהיה נהוג ב2011 , יש צורך בועדה בבית החולים שמאשרת את הניתוחים.
ממליץ לך לגשת למרפאה בריאטרית באחד מבתי החולים על מנת להתחיל בתהליך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
12/02/2019

ניתוח חוזר…מיני מעקב

האם אני יכולה לבצע ניתוח חוזר..מיני מעקף לאחר שרוול
עברתי ניתוח שרוול לפני 8 שנים וחזרתי לטפל בגלוקופג וטרייטס לסוכר ולחץ דם
שוקלת 92 גובה 1.61 מטר.

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
25/10/2018

האם כדאי לי

האם כדאי לי ניתוח מעקף אני שוקלת 84.5 גובה 1.63

ד"ר רועי ענבר
לרנא שלום,
את רחוקה מלהתאים לניתוח בריאטרי לפי הנחיות משרד הבריאות.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
01/10/2018

טווח ההמתנה מתום הבדיקות ועד הניתוח

רציתי לשאול כמה זמן יעבור מהרגע שאני אסיים את כל הבדיקות הוועדה והתהליך המקדים עד ליום הניתוח וכמה זמן אחרי הניתוח אני אוכל לחזור לפעילות גופנית ורכיבה על סוסים ובכמה מידות אני ארד אני פשוט מאוד חוששת.

01/10/2018

טווח ההמתנה מתום הבדיקות ועד הניתוח

רציתי לשאול כמה זמן יעבור מהרגע שאני אסיים את כל הבדיקות הוועדה והתהליך המקדים עד ליום הניתוח וכמה זמן אחרי הניתוח אני אוכל לחזור לפעילות גופנית ורכיבה על סוסים ובכמה מידות אני ארד אני פשוט מאוד חוששת.

24/09/2018

דלקת גסטריטיס כרונית ,חיידק הליקובקטר לפני וועדה לניתוח בריאטרי

שלום, אני בת 36
BMI 40.5
וגיליתי בבדיקת גסטרו שיצא לי הליקובקטור חיובי ודלקת גסטריטיס כרונית.
כרגע מטופלת בקוקטייל אנטיביוטיקה ונקסיום ל10 ימים.
יש סיכוי שלא ירצו לנתח אותי בגלל זה? מעוניינת לעבור מיני מעקף.
תודה מראש

18/09/2018

חודש עשירי

עליה במשקל ולא אוכלת אוכל מבושל לא מסוגלת שותה קפה בחלב חמש פעמים ביום אוכלת דברים קרים בלי ירקות ופירות. רוצה עוד לרדת ואני בת 60.

18/09/2018

קרישיות בדם

האם למי שסובל מקרישיות דם יכול לעבור ניתוח שרוול ?

17/09/2018

קיצור קיבה לילדה בת 14 וחצי עם שקדים מוגדלים נוחרת ובקושי נושמת

האם אפשרי לילדה בת 14 וחצי שוקלת כמעט 100 גובה כמטר 65 לעשות ניתוח? ואם לא מה הפתרון??? מסרבת לדיאטות וכל היום מרגישה רעב ורק אוכלת ובכמויות גדולות

16/08/2018

כאבי בטן אחרי הניתוח

עברתי ניתוח בריאטרי לפני שבוע . אני מקפיד כעת על שתייה רק של נוזלים. לעיתים חורג מעט מאד מהכמות של חצי גביע אבל ממש במעט. יש לי יציאות ואפילו פעמיים כמעט ברח לי בגלל שלשול וכמו כן יש לי כל הזמן כאב בטן עמום ומדי פעם נניח ארבע פעמים ביום סוג של דקירה כמו מעין סכין מתוך הבטן. האם זה תקין ? מתי זה עובר את התקין וצריך לעשות משהו

25/07/2018

האם יש מיקרה חריג שכן ניתן לעשות ניתוח קיצור קיבה )

שלום אני בת 26 שוקלת 83 גובה 1.57
אני מטופלת בפסיכאטרי כתוצאה מפוסט טראומה נפשית לכן אני לא יכולה לצאת מהבית להתאמן או הליכות
אני מגיל קטן נקראת שמנה הסרעפת שלי ממש גדולה ולא יורדת לא מצליחה לרדת במשקל או להפסיק לאכול זה מכניס אותי למצב לא טוב אני לא יכולה ללכת כמה צעדים ונהיית אדומה בפנים קשה לי לנשום האם ניתן להוציא אישור מיוחד ?

26/06/2018

ניתוח מיני מעקף!

שלום!אמא שלי עברה ניתוח מיני מעקף לפני כמה חודשים והשאלה שלי למה יש לה כל הזמן בחילות?לומרות שהיא חזרה לאכול רגיל ושותה את הויטמינים כמו שאמרו בביה”ח והדיאטנית. היא כל הזמן שוכבת במיטה ואין לה כוח וכל הזמן יש לה בחילות .אמא בת 65 .

19/06/2018

התאמה לניתוח קיצור קיבה

שלום רב
גובה 1.63 ומשקל 86 ק”ג יש לי נטיה לקרישיות יתר ובצקות ברגליים
כל הדיאטות שניסיתי לו עזרו ויש גם קושי בפעילות גופנית עקב משקל גבוהה
האם אני יכולה לעמוד בקריטריונים לניתוק קיצור קיבה
בברכה

19/06/2018

התאמה לניתוח קיצור קיבה

שלום רב
גובה 1.63 ומשקל 86 ק”ג יש לי נטיה לקרישיות יתר ובצקות ברגליים
כל הדיאטות שניסיתי לו עזרו ויש גם קושי בפעילות גופנית עקב משקל גבוהה
האם אני יכולה לעמוד בקריטריונים לניתוק קיצור קיבה
בברכה

12/06/2018

ניתוח שרוול קיבה

אני בת 28 3 חודשים אחרי ניתוח קיסרי שיני.האם מותר לעשות תניתוח הזה ??ואם לא כמה זמן מותר לאחר ניתוח קיסרי לעשות את הניתוח בקיבה??

12/06/2018

ניתוח שרוול

אם אני נוטלת ציםרלקס 20 מג וגם ויפקס 75 האם יאשרו לי לעשות ניתוח שרוול??

12/06/2018

ניתוח שרוול

אם אני נוטלת ציםרלקס 20 מג וגם ויפקס 75 האם יאשרו לי לעשות ניתוח שרוול??

05/06/2018

מיני מעקף

הניתוח מתבצע בחתך שלם או ב3 פתחים קטנים כמו הטבעת..?
כמה זמן אישפוז ?
אחריי הניתוח מתי אפשר לחזור לשיגרת העבודה ?
לאיזה רופא עליי לפנות בכדי להתחיל תהליך?

26/05/2018

ניתוח פלסטי

היי רציתי לדעת אם מי שעבר ניתוח קיצור קיבה מגיע לו ניתוח פלסטי 1 על חשבון המדינה?

29/04/2018

האם זה בסדר לעשות ניתוח שרוול פעם שנייה

עשיתי ניתוח שרוול לפני חמש שנים בדיוק , ירדתי 45 קילו ועליתי בחזרה 25 קילו , אני מעוניינת לעשות את אותו ניתוח שוב , מה התהליך? כרגע אני שוקלת 85 קילו גובה 1.62,

04/04/2018

ניתוח שרוול

מנותחת עם טבעת כ10 שנים לפני 4 שנים הטבעת נקרעה ועליתי הכל בחזרה
נמצאת עכשיו בדילמה קשה אם לעשות טבעת חדשה או שרוול?אני שוקלת 117 גובה 155 בת 49 עם טרום סכרת.עברתי גם ניתוח בקע על צלקת של קיסרי ואמרו לי שיכולה להיות בעיה לנתח מכיוון שיש רשת בבטן.האם זה נכון ?האם אוכל לעשות נתוח שרוול?

20/03/2018

קיצור קיבה

אני חולה סכרת סוג 1 קבלתי אישור ועדה של ה מדיקל לניתוח קיצור קיבה אבל הרופא המנתח התחרט בגלל לטענתו אני משלשלת כבר שנים והניתוח יכול להחמיר את השילשולים אשמח להסבר

16/03/2018

קיצור קיבה או כל ניתוח כלשהו על מנת להרזות

היי דוקטור
אני בת 19 וקצת ואני כל החיים עשיתי דיאטות שכשלו או שהייתי מורידה קצת ואז מעלה כפול מה שמכניס אותו לדיכאונות. . אני בשנה האחרונה רואה את התוצאות של הדודים שלי לאחר הקיצור קיבה ואני מעוניינת גם ותומכים בי ההורים .. המשקל שלי הוא 93 וגובה156
נ.ב אין לי בעיה להשמין בכוונה עוד קצת כדי שאוכל להתאים לניתוח בלי שום מחלות רקע .

23/02/2018

ניתוח שרוול

האם בניתוח שרוול כורתים ומוציאים החוצה חלק מהקיבה ?

30/01/2018

האם אפשרי במשקלי ובגילי לעשות ניתוח קיצור קיבה

שלום,קוראים לי דורין ואני מגיל מאוד צעיר במשקל מאוד גבוהה. כשהייתי בגיל 15 הגעתי למשקל של 140 קילו הגובה שלי הוא 1.85. הירידה במשקל הייתה מאוד קשה מכיוון שלא הסכימו לי להתקבל לניתוח בגיל כל כך צעיר. היום אני בת 19 ובמשקל של 110 קג. ירדתי את 30 קילו למעשה בשנתיים וחצי ומאז אני נמצאת באותו המשקל ולא מצליחה לרדת ממנו. כבר עבר שנה וחצי שאני בעצם במצב של שמירה וחוסר תזוזה במשקל.אני לא יודעת האם המשקל והbmi שלי מאפשר קבלה לניתוח קיצור קיבה או ניתומ כלשהו. אשמח לתשובה

29/01/2018

טבעת גורטקס

נותחתי לפני 20 שנים אצל ד”ר דודאי בלפרוסקופיה הוכנסה לי טבעת גורטקס האם ההכנסת הגורטקס משולבת עם תפר סיכות בלפרוסקופיה כמו בניתוחי srvg בבטן פתוחה ???? אשמח לתגובה

19/01/2018

עישון מריחואנה

כמה זמן לאחר ניתוח מיני מעקף אפשר לחזור לעשן מריחואנה?

06/01/2018

ברצוני לעבור ניתוח

שלום רב
BMI 35.
כיצד ניתן לקדם תהליך לניתוח?
תודה

06/01/2018

ברצוני לעבור ניתוח

שלום רב
BMI 35.
כיצד ניתן לקדם תהליך לניתוח?
תודה

06/01/2018

ברצוני לעבור ניתוח

שלום רב
BMI 35.
כיצד ניתן לקדם תהליך לניתוח?
תודה

30/12/2017

ניתוח בריאטרי שרוול ותרומת כליה לאמא שלי

שלום אני עוברת בסוף החודש ניתוח קיצור כיבה שרוול -לאחר כמה זמן מהניתוח אוכל לתרום כליה לאמא שלי ? אני מתאימה לתרומה

27/12/2017

קיצור קיבה

בשנת 1990 עשיתי ניתוח קיצור קיבה שנקרא SRVG ירדתי כ-60 ק”ג אבל הייתי מקיאה המון וכל פעם היה נתקע לי משהו והייתי צריכה לעבור אינדסקופיה בכדי להוציא את החלק.
לפני כ-10 שנים הוציאו לי את הטבעת רק בניתוח לפרוסקופי. מאז אני בעליה עכשו המשקל שלי הוא 95 קג’ ויש לי שומנים בדם.
האם יש אפשרות לעשות שוב ניתוח? ואיזה? אודה על תשובתכם.

23/12/2017

התאמה לניתוח .

בן 31 אני 1.73 שוקל 102 קילו , עם לחץ גם גבוההה מנעורים ( אובחן בגיל 15) . האם אני מועמד לניתוח בפרטי או/ו ציבורי

20/12/2017

משקל

מאיזה משקל אפשר לעשות ניתוח?

21/11/2017

מחיר

כמה כסף עולה ניתוח שרוול בלי כללית מושלמת או פלטינום?

02/11/2017

כאבי בטן. עירבול. ובחילות אפילו ממים אחרי מעקף

נותחתי כמעט לפני כחדשיים. אני עדיין שוכב עם פצעיים ניתוחיים מזוהמים. כי הניתוח הפך לפתוח (אני מציין זאת כי אולי זה גורם עיכוב ההחלמה הכללית והתקדמות התזונה. לעיונך) אני לא מסוגל להתקדם בתזונה. אפילו מים גורמים לכאב בכניסה משמאל לחזה. אחר כך כאבים בבטן. עירבול קולני שאינו פוסק. ובחילות. ואף חוסר סבילות והקאה. יש לציין שהניתוח כלל הוצאת טבעת שגרמה הותרת פאוץ פלוס בקע לא קטן במקום. אבל למעלה במקום הטבעת. אולי הדיסונס בין קיבולת זו להיצרות ההמשך גורם לכל זה? או אף קושי להמשיך להיכנס ממקום כה רחב לצר? איני יודע. בכל אופן זה אסון לחיים. זאת לא התוצאה לה ציפיתי. דימיתי שאני אוכל לאכול ברגיעה מעט ואחוש לפתע די. אבל יסורים? אין חיים ואין טעם לניתוח

29/10/2017

מיני מעקף אחרי srvg

שלום רב
עברתי ניתוח srvg לפני למעלה מ 20 שנה
(פרופ׳ חרוזי)
האם אוכל לעבור ניתוח מיני מעקף ואם כן האם ניתן לעשות את הניתוח בלפרוסקופיה?
אני בת 48, ללא מחלות רקע , שוקלת 120

24/10/2017

אפשר או לא?

אני שוקלת 90 קילו ואני ממש רוצה לעשות ניתוח האם זה משקל שאפשר לנתח?

01/10/2017

BMI 35

שלום רב,
בת 28 עם BMI 35
(גובה 1.65, משקל 96)
סובלת מאד מכאבי רגליים ועל כן מתקשה בספורט.
הייתי עם בלון בקיבה לפני שנה ולא עזר לי בכלל פרט ל4 קילו שירדו (לפני חצי שנה גם עברתי הקטנת חזה).
האם יאשרו לי ניתוח שרוול?
ניסיתי המון דרכים לרדת במשקל ללא הצלחה.
תודה רבה.

28/08/2017

הגיל

שלום רב
קוראים לח מתנאל אני בן 15 שוקל 144 קילו מטר שישים ושלוש ….
האם הגיל שלי כבן 15 קובע אם לעשות ניתוח או לר?

02/08/2017

ועדה

סיימתי את כל הבדיקות שצריך לניתוח. אפילו ניפגשתי עם המנתח ויש לי עוד שבועיים תור לוועדה והוא קבע לי לעוד חודש וחצי תור לניתוח שרוול. התחלתי את התהליך עם bmi 42.5 וכרגע אני בידיוק bmi 40. כי הניתוח קרב והמנתח אמר שצריך להפחית כדי שהכבד שומני לא יקשה על התנהלות הניתוח.

יש לי כבד שומני, טרום סכרת ( הוא אמר שזו מילה שמייפה כי זו סכרת לגמרי לפי הנתונים בצום אני עם 138 h1c( ושחלות פוליציסטיות.
האם הוועדנ אם יהיה לי bmi פחות מ40 יתנו לי תשובה שלילית? כי על פניו המנתח בטוח שאני מתאימה אך השאלה אם גם bmi נמוך מ40.

01/08/2017

אכילה לאחר הניתוח

עברתי ניתוח שרוול לפני שלוש שנים
עד היום אני מצליח לאכול כמויות נורה קטנות.
זה גורם לי לדיכאון כי אני אוהב לאכול
יש דרך חזרה?
או איזה עצה בעניין?

אלון

01/08/2017

אכילה לאחר הניתוח

עברתי ניתוח שרוול לפני שלוש שנים
עד היום אני מצליח לאכול כמויות נורה קטנות.
זה גורם לי לדיכאון כי אני אוהב לאכול
יש דרך חזרה?
או איזה עצה בעניין?

אלון

24/07/2017

ניתוח מיני מעקף אחרי טבעת

שלום רב,
אני בת 31 ,מנותחת טבעת כבר מעל 6 שנים עליתי חזרה למשק 88 קילו גובה 1.57
BMI35 מעוניינת לעבוד ניתוח להוציא את הטבעת ולעשות ניתוח חילופי מאוד מתלבטת לגבי המיני מעקף בגלל החיסרון של האי ספיגת ויטמינים וברזל גם הלחיצו אותי עם זה שלא מומלץ להביא ילדים לרישה שעברה ניתוח כזה.
האם יש המלצות לניתוח אחר אחרי טבעת ?

21/07/2017

היי

היום לקחתי הפנייה לניתוח שזה אומר עדין לא ראיתי כירוגי bmi 37 והגובה שלי 1.64 שוקלת 102 העם יתנו ליי לעשות את הניתוח ?

09/07/2017

ביצוע ניתוח מיני מעקף

שלום ,שמי יסמין
בת 33 שוקלת 95 קילו,גובה 1.55
סובלת מכולסטרול גבוה ולחץ דם לאחרונה.
מעל שעליתי במשקל,מתקשה בנשימה טובה ,בפעילויות יום יום,ולא ישנה טוב בלילות.
מידי פעם מרגישה כאילו הלב נעצר.
בהגעה לרופא משפחה קיבלתי הפניה לכירוגיה
ההפניה לרופא זה מתבצע רק דרך ביהח הכרמל.
שחייגתי לקבוע תור לרופא כירוגי,נמסר לי שאין תורים עד סוף 2017.
השאלות שלי הן בעצם:
1.אם אני זכאית לבצע את הניתוח דרך הקופה?.
במידה וכן האם יכולה ללכת לרופא כירוגי באופן פרטי שיהיה טיפול מהיר?.
2.האם ידוע על עוד בתי חולים אשר עובדים עם הקופה מלבד ביהח הכרמל?..תודה רבה

07/07/2017

מה התסמינים ?

אני שבןע אחרי ניתוח מיני מעקף קיבה.
ומאתמול הופיע לי כאב באמצע הבטן מתחת לטבור שמאלה.
לא ליד אחד החתכים.
כאב קבוע כמו של פצע.
מה זה יכול להיות?

05/07/2017

לקראת ניתוח טבעת

היי רציתי להתייעץ איתך יש לי וועדה בעוד שבועיים ועשיתי את כל הבדיקות לניתוח הבעיה העיקרית זה הדיאטנית הייתי היום בפגישה ראשונה ונמאמר לי שצריך 3 פגישות אבל זמני ההמתנה ארוכים מאוד עניין של חודשיים בין פגישה לפגישה וזה מה שמעכב אותי השאלה אם אני אלך לדיאטנית מוסמכת פרטית בתשלום ל 3 פגישות זה יתקבל בוועדה או שצריך דיאטנית של קופת החולים?

05/07/2017

לקראת ניתוח טבעת

היי רציתי להתייעץ איתך יש לי וועדה בעוד שבועיים ועשיתי את כל הבדיקות לניתוח הבעיה העיקרית זה הדיאטנית הייתי היום בפגישה ראשונה ונמאמר לי שצריך 3 פגישות אבל זמני ההמתנה ארוכים מאוד עניין של חודשיים בין פגישה לפגישה וזה מה שמעכב אותי השאלה אם אני אלך לדיאטנית מוסמכת פרטית בתשלום ל 3 פגישות זה יתקבל בוועדה או שצריך דיאטנית של קופת החולים?

29/06/2017

ניתוח

היי אני שוקל כ140 והגובה שלי הוא 186 האם אפשר וכדי לעשות את הניתוח והאם הצבא יכול לממן ניתוח כזה?

29/06/2017

ניתוח

היי אני שוקל כ140 והגובה שלי הוא 186 האם אפשר וכדי לעשות את הניתוח והאם הצבא יכול לממן ניתוח כזה?

20/06/2017

לאחר ניתוח

שלום
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני 6 ימים יש לי כל הזמן כאבים כמו גזים שכואבים האם זה נכון לתהליך ואם כן מתי ההרגשה הזו צריכה לעבור

ד"ר רועי ענבר
לעינת שלום,
במידה וכאבי הבטן נמשכים פני לרופא כיוון שבזמן זה הכאבים צריכים כבר לעבור ברובם.
החלמה מלאה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
16/06/2017

קיצור קיבה

שלום ד”ר

אני הן 32 שקל 100 ק”ג וגובה 173
האם אפשר לעשות את הנתוח באופן פרטי

ד"ר רועי ענבר
לעידן שלום,
רק ממשקל 105 קג בתוספת מחלה הקשורה בהשמנת היתר תוכל להיות מועמד לניתוח. הדרישה הזאת היא גם בפרטי וגם בציבורי.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
12/06/2017

קיצור קיבה /מיני מעקף

היי אני בת 25 שוקלת 115 גובה 163
Bmi 42 ..
סובלת מהשמנת יתר כבר המון זמן לאחר ניסיונות של דיאטות כושלות החלטתי ללכת לכיוון ניתוח .
יש לי בעיה שהרופא אומר שזה מעי רגיז
ורציתי לדעת איזה סוג ניתוח עדיף בגלל הבעיה.
ואם זה פרטי תוך כמה זמן בערך אפשר להיות אחרי ?
תודה מראש.

ד"ר רועי ענבר
לסהר שלום,
אבחנה של מעי רגיז אינה מהווה בעייה מבחינת ניתוח בריאטרי , ואין המלצה מיוחדת לסוג ניתוח מסויים.
במערכת הפרטית מתחילת התהליך עד לניתוח יכול לקחת בין חודש לשלושה חודשים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
11/06/2017

מועמדת לניתוח?

שלום ד”ר.
אני בת 25 שוקלת 113 ק”ג וגובה 156.
אין לי רקע של מחלות בסך הכול בריאה.
האם אוכל להתחיל תהליך של ניתוח או שחייב מחלה הקשורה להשמנה מעבר לBMI הגבוה על מנת לקבל אישור?
לא באופן פרטי אלא דרך קופת החולים.

ד"ר רועי ענבר
לשני שלום,
הbmi שלך הוא 46, כאשר מ40 ומעלה ניתן לבצע ניתוח גם ללא מחלות רקע ובמימון קופת החולים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
27/05/2017

מי שעבר ניתוח מעקפים ללב האם יכול לבצע ניתוח מיני מעקף לקיבה

עברתי לפני כמעט שנתיים ניתוח מעקפים (3 מעקפים) ללב – את כל העורקים לקחו מאיזור הלב (ולא השתמשו בגפיים). אחרי הניתוח ירדתי מאד (עד 117 ק”ג) וכיום חזרתי למשקל של 130 ק”ג (גובה של 1.80 מטר). אני עושה ספורט של יומיים בשבוע של שעה כל פעם. אבל לא מצליח לסתום את הפה. לוקח תרופות קבוע:
Cartia 100 mg
Cardiloc 5 mg
Lipitor 80 mg
Alloril 100 mg
Tritace 2.5 mg x 2
האם אפשרי לבצע ניתוח מיני מעקף לקיבה – ומה זה אומר?
טל’ 052-8301505

ד"ר רועי ענבר
לאשר פרי שלום,
אתה בהחלט מועמד לניתוח בריאטרי, במידה והקרדיולוג ימסור שאתה יכול לעבור הרדמה כללית בסיכון נמוך .
הניתוח מקטין את כמות המזון שניתן לאכול וכן גורם להפרעה בספיגת המזון, ובכך גורם לירידה משמעותית במשקל-כ70 אחוז מעודף המשקל וסיכוי טוב לשמור עליו לאורך שנים.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
27/05/2017

קיצור קיבה

אני בת 36 שוקלת 95 והגובהה שלי 1.68
נסתי הרבה סוגים של דיאטות חוזרת ואחרי תקופה אנ חוזרת לאותו משקל אני סובלת מכאבי גב שהיו יורדים כשהייתי מרזה
ואם לא עומדת בקרטריונים של משרד הבריאות האם אני יכולה לעשות אותה על החשבון האישי וכמה יעלה לי הדבר הזה

ד"ר רועי ענבר
למיסא שלום,
ממשקל 99 קג בתוספת מחלה הקשורה בהשמנה תוכלי להיות מועמדת. אין אפשרות לחרוג מכך גם באופן פרטי.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
25/05/2017

ניתוח באופן פרטי ולא דרך הקופה

שלום. אני עם bmi 35. האם אפשר לעשות את הניתוח באופן פרטי?

ד"ר רועי ענבר
לשרה שלום,
רק אם קיימת מחלה הקשורה בהשמנת היתר. הקריטריונים בפרטי ובציבורי הם דומים.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
20/05/2017

סיכה לאחר בניתוח

אחותי עברה ניתוח קיצור קיבה לא משנה כרגע שם של הבית חולים או המנתח עברה מספר כאבים לאחר הניתוח באחד הצילומים התברר כי נשכח סיכה באזור הקיבה ונוצר שם זיהום רציתי לדעת אם הדבר הזה שכיח למקרה הזה

ד"ר רועי ענבר
למאור שלום,
הסיכות הניתוחיות הן קטנות מאוד וגם סטריליות , ואין בעייה בהשארתן בגוף גם אם נפלו מהמקום בו הניחו אותן. נדיר מאוד שנוצר סיבוך עקב סיכות אלה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
13/05/2017

כמה שאלות לגבי הניתוח

היי יש לי כמה שאלות לגבי הניתוח.. בת 20 משקל 107 גובה 1.61..וסוכרתית
1. אני חמישה חודשים אחרי קיסרי.. יש אם זה בעיה לעשות את הניתוח? צריך לחכות?
2.כמה זמן לוקח מרגע ההחלטה לניתוח עצמו? והאם בגלל שאני סוכריות זה יהיה מהר יותר?
3.מה הסיכוי למוות בניתוח? בעלי ממש מפחד ולא רוצה שאני אעשה אותו..
4.על איזה ניתוח אתה ממליץ?
5.האם ההחלמה יותר קשה מניתוח קיסרי( מתלבטת אם אוכל לעמוד בסבל)
סליחה על החפירה..
תודה רבה!!

ד"ר רועי ענבר
לאלה שלום,
אין כל בעייה עם הניתוח הקיסרי.
זמן מפגישה הראשונה עד ניתוח הוא כחודשיים בפרטי וכחצי שנה בבית חולים ציבורי. אין קשר לעניין הסכרת.
התמותה בניתוחים בריאטריים היא כ1 ל500 עד 1 ל1000 ניתוחים,כלומר נדיר מאוד.
אני ממליץ על מעקף/מיני מעקף קיבה.
ההחלמה קלה יותר מקיסרי כיוון שנעשית בשיטה לפרוסקופית כלומר ללא פתיחת הבטן.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/05/2017

ירידה במשקל

אני לאחר כ9 שבועות מניתוח מיני מעקף – ירדתי כ17 ק”ג {מ125 ל108}
כבר כשבועיים אני לא יורדת בכלל במשקל – האם תקין ? אני מרגישה טוב ואוכלת לפי הכללים – גם קצת הליכות

ד"ר רועי ענבר
לדבי שלום,
היצמדי להנחיות הדיאטנית והתחילי פעילות גופנית סדירה -הליכות אינן מספיקות.ואני בטוח שתרדי יפה. בסהכ עד כה ירדת היטב.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
29/04/2017

ספיגת שומנים

שלום
אני אחרי ניתוח מיני מעקב קיבה
האם לאחר הניתוח הגוף שלי סופג פחות שומנים? מאשר שספג לפני הניתוח?

ד"ר רועי ענבר
לאלכס שלום,
כיוון שאחרי הניתוח יש פחות 2 מטר מעי דק שסופגים מזון הרי שבאופן תיאורטי יש פגיעה בספיגה
ודבר זה הוא חיובי לירידה במשקל. השומנים הם חלק מהמזון שנספג בפחות יעילות.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
25/04/2017

המלצה לניתוח

אני סוכרתי סוג 1 bmi 31 האים מתאים לי ניתוח ואיזה .טבעת/שרוול וכד’

ד"ר רועי ענבר
לאלירן שלום,
סכרת סוג 1 אינה מהווה קריטריון לניתוח וגם הbmi שלך נמוך מ35 , כך שבכל מקרה אינך מועמד כעת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
25/04/2017

חודשיים וחצי אחרי שרוול

מאז הניתוח לא קיבלתי מחזור האם זה הגיוני?

ד"ר רועי ענבר
לאיילה שלום,
עקב ירידה במשקל ייתכנו שינויים הורמונליים שמתבטאים גם במחזור. פני לגיניקולוג המטפל על מנת להיבדק.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
25/04/2017

אחרי ניתוח שרוול

שלום אני כ 5 ימים אחרי ניתוח שרוול …האם מותר לי לאכול בננה / קיווי / תפוח ? כמובן אחרי בלנדר

ד"ר רועי ענבר
לריאם שלום,
יש פרוטוקולים שונים , עלייך להצמד לזה שקיבלת מהדיאטנית ובמידה ומותר בו כלכלה טחונה בשלב זה אז ניתן.
אני ממליץ על כלכלה נוזלית בלבד ל10 ימים.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
19/04/2017

האם אפשרי לבצע ניתוח?

היי אני עוד מעט בת 20
1.77 ושוקלת 102-103
האם אני מתאימה לניתוח?

ד"ר רועי ענבר
לאנונימית,
רק ממשקל 110 קג ומעלה בצירוף מחלה הקשורה בהשמנת היתר תוכלי להיות מועמדת לניתוח.
נסי לרדת בעזרת דיאטנית ופעילות גופנית. בררי גם על בלון המוחדר לקיבה עי חיפוש בגוגל.
בהצלחה,

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
18/04/2017

הוצאת טבעת לאחר שש שנים

שלום, עשיתי ניתוח טבעת ב2011 ואני מעוניינת להוציא אותה בלבד ללא ניתוח נוסף לאחר מכן, במה זה כרוך? מה הסיכונים? האם זה ממולץ ומה עליי לבדוק אצל הרופאים אליהם אני אלך ליעוץ. אם תוכל להמליץ על רואים טובים אשמח.
אני אציין שאני מנותחת של דר אבינוח ותוהה אם כדאי לחזור אליו להוצאת הטבעת.
תודה על התשובה.

ד"ר רועי ענבר
לשני שלום,
זהו אינו ניתוח מסובך ברוב המקרים וללא סיבוכים משמעותיים. פני למנתח בריאטרי מנוסה
,דר אבינוח בהחלט כזה ואם יורשה לי אוכל להמליץ על עצמי.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
11/04/2017

התאמה לניתוח שרוול

אני מעוניין לעבור את הניתוח, אני שוקל 140 קג, גובה 192 סמ
אני נלחם שנים בדיאטות, עם כבד שומני ורוצה לדעת מתי ניתן להגיע לייעוץ.

ד"ר רועי ענבר
לרועי שלום,
במידה וקיימת אצלך מחלה הקשורה בהשמנת היתר תוכל להיות מועמד לניתוח.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
26/03/2017

ניתוח שרוול

שלום דוקטור. אני מתנדנדת בין bmi 39 ל 40. ( גיל 24. גובה 1.58 משקל 98-101)
יכול להיות שאחרי שאקבל ממהרופא הפנייה ואתחיל את כל הבדיקות יאמרו לי באמצע שאני שוקלת פחות מ40 bmi ( אם ארד 2-3 קילו . זה מתנדנד אצלי) ויפסיקו לי את התהליך או שאם אני כבר עם הפניות ביד אפשר להיות בטוחה שאני הולכת לעבור אותו?

ד"ר רועי ענבר
למתילדה שלום,
תיעוד אחד של 40 עי מרפאה בריאטרית הוא מספיק.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
ד"ר רועי ענבר
למאיה שלום,
רק במידה וקיימת מחלה הקשורה בהשמנת היתר. פני לרופא המשפחה על מנת לברר את העניין.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
26/03/2017

האם אני מתאימה?

שלום,
אני שוקלת 112 קג והגובה שלי הוא 1.69 מ
יש לי שחלה פוליצסטית וכאבי ברכיים רק במאמץ (אין מחלה אורתופדית כלשהי)
האם אני מתאימה? הbmi הוא 39.2

ד"ר רועי ענבר
לספיר שלום,
לפי הנחיות משרד הבריאות מועמדות לניתוח ללא מחלות רקע רלונטיות היא מbmi של 40 ומעלה.
כך גם במקרה שלך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
20/03/2017

סוג הניתוח? והתאמה?

אני בת 40, גובהה 1.62 שוקלת 83.
מטופלת באלטרוקסין לבלוטת התריס.
לא מגיבה לשום סוג של דיאטה גם אחרי תקופת ארוכת של הקפדה קשה.
האם אני מתאימה לניתוח כזה? ואיזה סוג של ניתוח מתאים יותר?
תודה!!

ד"ר רועי ענבר
למתוסכלת שלום,
את רחוקה ממועמדות לניתוח, נסי באמצעים אחרים. בררי באינטרנט לגבי החדרת בלון לקיבה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
10/03/2017

כאבים מעל הטבור

שלום .ברצורני לשאול שאלה,אני אחרי ניתוח בריאטרי עברו שנתיים מאז. כיום יש לי כאבים מעל הטבור אני מניחה שזה קיבע לא? האם אלי לגשת לרופא ולבדוק זאת כי הכאבים נוראים.

ד"ר רועי ענבר
לאולה שלום,
בהחלט מומלץ לפנות לרופא , ייתכן גם שמדובר בבקע -בכל מקרה גשי להיבדק.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
05/03/2017

קיצוא כיבה

היי אני בת 22 שוקלת 95
165 גובה
Bmi 35
יש לי ממש דיקעון וכעבי גב.
יש לי טיפשרות לעשות את הניתוך ?
ועם כן כמה זה עולה ?

ד"ר רועי ענבר
לטיפאני שלום,
על מנת לעבור ניתוח יש לעמוד בקריטריונים, גם באופן פרטי. אם תעמדי בהם תוכלי לעבור ניתוח בחינם במימון קופת החולים.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
עמוד 1 מתוך 612345...לסוף »

שאלות נוספות בנושא: ניתוח קיצור קיבה מתחילתו ועד סופו

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים