ניתוח טבעת

114 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

ניתוח הטבעת שהיה פופולארי בארץ ובעולם נזנח כיום ע”י רוב המנתחים עקב אחוזי כשלון גבוהים שמגיעים עד 50 אחוז.

ניתוח טבעת אינו כולל כריתה של חלק מהקיבה כמו בניתוח שרוול קיבה ואינו ביצוע מעקף כמו בניתוח מעקף קיבה וניתוח מעקף תריסריון אך עם זאת, בשונה מניתוחים אלה, הוא כולל הכנסה של אלמנט זר המכונה “טבעת שוודית“, אשר גורם להצרה בנפח הקיבה.

מהי טבעת שוודית?

הטבעת בה משתמשים במהלך ניתוח הטבעת הינה טבעת שוודית מתכווננת – הטבעת השוודית מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ועל ידי הרשויות האירופאיות (CE mark).

הטבעת בנויה מסיליקון, שהוא חומר גמיש, שאינו גורם לדחייה על ידי הגוף. בחלקה הפנימי קיים בלון הניתן לניפוח על ידי הכנסת נוזל לתוכו. על ידי ניפוח הבלון קוטרה של הטבעת קטן והיא מצרה יותר את הקיבה. לצורך הכנסת הנוזל לבלון, מחוברת אל הבלון צינורית דקה המעבירה את הנוזל ממאגר קטן לתוך הבלון, שבא במגע עם הקיבה. מבנה זה של הטבעת מאפשר כיוונון עדין ומדויק עבור הצרכים שלכם תוך התאמה אישית, המתבצעת על ידי הרופא המנתח במהלך הניתוח וניתנת לשליטה גם לאחר תום הניתוח בייעוץ עם רופא.

ניתוח טבעת לקיצור קיבה

ניתוח טבעת לקיצור קיבה

כיצד מבוצע ניתוח טבעת

בניתוח, מלביש המנתח את הטבעת השוודית על חלקה העליון של הקיבה. הטבעת יוצרת הצרה במקום בו היא נמצאת ונוצרת לקיבה צורה של מעין “שעון חול”. על ידי כך, נוצר כיס קטן, בחלקה העליון של הקיבה, שנפחו כ-30 סמ”ק והוא מופרד משאר הקיבה. המקום בו נמצאת הטבעת מוצר באופן משמעותי כך שלא מתאפשר מעבר של חתיכות מזון גדולות ומוצקות וגם נוזלים או מזון רך יעברו לחלק התחתון של הקיבה רק לאחר זמן רב. בכך, קטן משמעותית נפח הקיבה וקצב קליטת המזון על ידי גופכם ותחושו תחושת שובע במהרה לאחר אכילת ארוחות קטנות.

בפועל, ברגע שהטבעת מצרה את הקיבה, בעקבות האכילה והמצאות המזון בכיס הקיבה נוצר לחץ על עצבי הקיבה. מערכת העצבים מדווחת למוח כי הקיבה מלאה והגוף מרגיש שובע למרות שרק חלק קטן מהקיבה מלא. בכך, מדוכא התיאבון וניתן לחוש שובע אחרי אכילת מנות קטנות, צריכת המזון קטנה וגורמת לירידה במשקל.

יתרונות ניתוח טבעת

לניתוח הטבעת ישנם יתרונות בשל השוני המובהק משאר סוגי הניתוחים הבריאטריים- הוא אינו מצריך כריתה או שינוי פיזיולוגי של מערכת העיכול.

כתוצאה מכך, ניתוח הטבעת הוא ניתוח קצר ואורך כחצי שעה-שעה בלבד, הוא הפיך לחלוטין וניתן להסיר את הטבעת ולהשיב את הקיבה לצורתה הטבעית במידת הצורך. ניתוח טבעת אינו מצריך שהייה ארוכה בבית החולים להתאוששות, בדרך כלל שהיה של לילה אחד בלבד, וההחלמה מהניתוח היא מהירה. יתרון בולט נוסף הוא בשליטה על מידת ההצרה של הטבעת גם לאחר הניתוח. לאחר הניתוח יש לכם שליטה מסויימת, בהתאם להנחיות רופא, על מידת ההצרה שהטבעת יוצרת לקיבה- הטבעת שבקיבה מחוברת אל התקן תת-עורי הנמצא בצד הגוף ושולט על קוטר הטבעת על ידי הצרתו או הרחבתו. הפעולה היא פשוטה, נעשית על ידי הרופא ואינה כרוכה בהרדמה, ולמעשה ישנה שליטה על קצב התרוקנות הכיס. בנוסף, בשונה מניתוחי מעקף קיבה או מעקף תריסריון בהם לעיתים נוצר מחסור בספיגת ויטמינים בגוף בשל הניתוח, הטבעת אינה משנה את המבנה הפיזיולוגי ולכן תופעת לוואי זו נמנעת.

ניתוח טבעת

חסרונות ניתוח טבעת

כמו לכל ניתוח קיצור קיבה גם לניתוח הטבעת ישנם חסרונות שחשוב להכיר לפני ביצוע הניתוח- בניתוח טבעת התוצאות של הירידה במשקל מושגות בדרך כלל לאט יותר מאשר בניתוחי קיצור קיבה אחרים ולכן, חשוב לתאם ציפיות עם הרופא המנתח טרם ביצוע הניתוח.

בשל “צוואר הבקבוק” שנוצר כתוצאה מהמצאות הטבעת על הקיבה לא ניתן לאכול מזונות מוצקים בכמויות גדולות. עם זאת, ישנם מזונות נוזליים או רכים שהם עתירי קלוריות, כמו גלידה לדוגמא, שאכילתם תפגע בתוצאות ההרזייה. לכן, ניתוח טבעת יתאים לכם רק במידה ויש לכם משמעת עצמית גבוהה ומודעות לסוגי המזון אותם אתם צורכים. אחרי הניתוח ישנו צורך במעקב רפואי במהלך השנים הראשונות ובביקורת כל כשלושה חודשים. לעיתים יש צורך בצריכת כדורים מרוסקים או תוספי מזון כדי לפצות על המחסור התזונתי הנגרם כתוצאה מהגבלת סוגי המזונות הנאכלים אחרי הניתוח.

בנוסף, לא מומלץ להכנס להריון עד להתייצבות המשקל לאחר הניתוח.

אכילה מהירה מידי או בליעה ללא לעיסה מספקת מעלה את הסיכוי לצרבת ולהקאות לאחר ניתוח טבעת. קיים סיכון של החלקה של הטבעת, בעיקר אחרי הקאות ממושכות, אך סיכון זה הינו קטן ומתרחש אצל פחות מ-5% מהמנותחים. כדי להימנע מהקאות חשוב לווסת את קוטר הטבעת כראוי כשפעולה זו מתבצעת על ידי המנתח. מומלץ גם ללעוס היטב ולאכול בנחת על מנת למנוע סתימה של כיס הקיבה.. במקרה שקרתה החלקה של הטבעת ניתן לתקן מצב זה אך יש צורך בניתוח לפרוסקופי נוסף לצורך השבת הטבעת למקומה.

ניתוח טבעת שוודית מתכווננת

ניתוח טבעת שוודית מתכווננת

למי מתאים ניתוח טבעת

ניתוח הטבעת מתאים במיוחד למי שסובלים מהשמנת־יתר חולנית, אך לא מעוניינים בניתוח מסובך בעל תוצאות בלתי הפיכות ועם זאת בטוחים בעצמם כי הם מסוגלים לגייס כוח רצון ונחישות לאורך זמן. כאמור, אחרי ניתוח טבעת דרושה משמעת עצמית יותר מלאחר ניתוחים בריאטריים אחרים, על אורח חיים בריא, ויש לאמץ דיאטה שמבוססת על הקפדה של צריכת קלוריות יומית שתהיה נמוכה מהוצאת הקלוריות היומית. דיאטה זו צריכה להתבסס על מזון בריא כמו ירקות ופירות, קטניות ודגנים מלאים. בנוסף, אחרי ניתוח טבעת ישנו צורך בעיסוק קבוע בפעילות גופנית הן של אימונים אירוביים כמו ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים או שחיה והן אימוני כוח ותרגילי משקולות. במידה ולא תהיה לכם המשמעת העצמית הנחוצה, תוצאות הניתוח יפגעו ותרשם עליה חוזרת במשקל.

ניתוח טבעת מתכווננת עשוי להתאים לכם במידה ועברתם בעבר ניתוח טבעת קיבה לא מתכווננת בשילוב סיכות (SRVG) אך עם השנים העלתם במשקל שוב ואינכם רוצים לעבור ניתוח מורכב יותר או מסוכן יותר.

כמו כן ניתוח הטבעת המתכווננת יתאים לכם במידה וניתוחים בריאטריים מורכבים יותר עלולים לסכן אתכם.

בשל העובדה שהצלחה של ניתוח הטבעת המתכווננת תלויה ברובה במשמעת העצמית שלכם ולמרות שלעיתים נדמה, לפני הניתוח, כי תוכלו לעמוד באורח החיים החדש ולהסתגל אליו אך בפועל, אתם פחות מקפידים על ההנחיות שיעור הצלחה של ניתוח בריאטרי זה הוא נמוך ביחס לשאר הניתוחים הבריאטרים המוצעים כיום ועומד על 50%.כלומר, רק מחצית מהאנשים מצליחים להוריד אחוז מספק ממשקלם העודף ומצליחים לשמור על משקל יציב לאחר הניתוח.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

114 שאלות גולשים בהמשך העמוד

12/05/2019

רוצה להוציא טבעת

אני רוצה להוציא את הטבעת האם זה ניתוח יותר פשוט מלשים אותו?

ד"ר רועי ענבר
לבתי שלום,
הוצאת הטבעת היא ניתוח פשוט בדרך כלל ועם סיבוכים נדירים. גם הכנסת טבעת היא ניתוח
בטוח יחסית עם סיבוכים קצרי טווח מעטים מאוד.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
06/03/2019

הקאת קצף

שלום,
אני כ8 שנים אחרי ניתוח טבעת.לפני כשנה וחצי באמצע הריון פתחתי את הטבעת 1.5. מאז כמובן עליתי המון במשקל וסגרתי היום את הטבעת ב1. בשעות לאחר מכן לא הצלחתי ממש לשתות והקאתי קצף סמיך.תמיד בהתחלה יש קושי לשתות ורק לאחר כמה ימים זה טיפה מתאזן ונפתח מעצמו אבל מעולם לא הקאתי קצף…האם זה בעייתי? מעיד על סיבוך כלשהו?
חייבת לציין שהרופאה מאוד הסתבכה עם מציאת הפורט ולכן יש בי חשש שאולי הזיקה באיזו צורה לטבעת (לי..).
תודה!

ד"ר רועי ענבר
לאריאלה שלום,
אם את יכולה כעת לאכול ולשתות בצורה סבירה ללא הקאות הרי שהכל בסדר. ההקאות היו כנראה תגובה לסגירה , ואם חלפו אין בעייה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
14/02/2019

פתיחת יתר בהריון

שלום דוקטור
אני בהריון ואוכלת מעולה, פתחתי את הטבעת על מנת לבלוע בקלות את הכדורים.
אתמול הלכתי לפתוח את הטבעת והרופא התעקש על אחד אני רציתי רבע ובסוף החלטנו על חצי
אני מרגישה שזה יותר מדיי ומפחדת להעלות במשקל ולהזיק לעצמי ולעובר…

רציתי לדעת האם ניתן לסגור את הרבע על מנת שלא אעלה משקל רב בהריון(יש לציין שאני רק בהתחלה)

ד"ר רועי ענבר
למישל שלום,
את יכולה לנסות לסגור, במידה ואין הקאות ואת מצליחה לאכול היטב, ואין לך חסרים תזונתיים
אז תשאירי סגור. במידה ויש בעייה תפתחי.
בהצלחה,

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
10/01/2019

טבעת

כמה שנים הטבעת יכולה להישאר בגוף . יש לי אותה 20 שנה .

ד"ר רועי ענבר
לורד שלום,
אינני מכיר תאריך תפוגה לטבעת , והיא מתוכננת להישאר בגוף עד שיש צורך להוציאה עקב סיבוך או שאינה יעילה.
יש מעט מאוד מנותחים שהטבעת אצלם 20 שנה ואין נסיון רב עם העניין.
במידה והטבעת יעילה ואין תלונות מבחינתך, אין צורך להוציאה-מדובר בניתוח על כל המשתמע מכך.

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/12/2018

כאבים

יש לי כאבים עזים מהבטן כלפי החזה ועד לפה ומאוזנים. הטבעת שלי לא חסומה הוצאתי את הנוזל לפני

שבועים עקב בעיות שינה בלילה.רציתי לברר מה הכאב הזה שחוזר כל כמה ימים.

13/09/2018

טבעת לאחר שרוול קיבה

האם אפשר לעשות טבעת להרזייה לאחר ניתוח שרוול קיבה והאם זהו פרוצדורה ארוכה?

01/08/2018

ניתוח טבעת

בס”ד
לאחר שכבר בוצע הניתוח בהצלחה
האם הניסיון מראה שהזרקת הנוזל הגורם להידוק הטבעת הוא הליך קל ובטוח יחסית או שחלילה ישנם סיכונים כלשהם?
בתודה ובברכה

21/06/2018

ניתוח שני אחרי ניתוח srvg

שלום דוקטור בת 33 עברתי לפני כ17 שנה ניתוח קיצור מסוג srvg בזמנו ירדתי יפה כ60 קילו אבל הוא פתח במשך השנים נפח קיבה והשמנתי כ30 קילו האם מומלץ לעבור ניתוח נוסף והאם אפשר בפרטי או בבית חולים ציבורי

01/06/2018

יש לי טבעת וסובלת מכאיבים חזקים

יש לי כאבים כאשר אני נושמת מיתמתחת אני הולכת מקופפת יש לי אותה 8 שנים הכאבים באזור מיתחת לחזה בצד שמול גם אם אני לוחצת חזק יש לי כאב עברתי סיטי בטן וגם גסטרו הכל תקין כיבלתי אנטיביוטיקה זה עבר לתקופה של חודש ושוב חזר אני ממש חסרת אונים כאב בלתי ניסבל

29/04/2018

ניתוח טבעת

אם עודף המשקל שלי הינו 20 קילוגרם שאינני מצליחה להוריד ניסתי בכל דרך
הורדת פחמימות
כלום לא עוזר

06/12/2017

כאבים בקיבה ובגב

אני אחרי ניתוח קיצור קיבה ירדתי 148 קילו והעלתי מעט בזמן האחרון. שבנה האחרונה ובעיקר בחודש האחרון סובלת מאוד מכאיבים פתאומיים שמתחילים בקירבה עובר לגב ועולה אפילו עד לאוזניים כאבים בלתי נסבלים ולרוב שאני שותה ( בדר”כ חלב) או מים הכאבים נפסקים ולעיתים רק לזמן מה וחוזרים מה זה????

28/11/2017

ניתוח טבעת

שלום רב
אני שנתיים לאחר כריתה מלאה של בלוטות המגן
גובהי 1.58 משקל 89
מטופלת באלקטרוסין 150 מ”ג
האם יאושר לי ניתוח טבעת??

24/10/2017

כמה שנים מחזיקה טבעת

שלום רציתי לדעת האם צריך להחליף את הטבעת ואם כן לאחר כמהשנים

27/09/2017

ניתוח טבעת

אני בת 41 גובה 1.54 – משקל 87 , ביצעתי אולטראסאונד בטן ואיבחנו בכבד הסננה שומנית דיפוזית, כיס מרה עם ספטציה בתוכו , בדיקות דם הראו המגלובין A1C 5.9 , גלוקוז 212 – אני סובלת מכאבי גב וברכיים – יש לי נימולים בידיים – נרדמות לי כפות הידיים בשינה ובנוסף יש לי הפרעות הנשימה בשינה (אינני יודעת אם זה “דום נשימה”)
יש לי במשפחה מחלת סכרת – 85% סוכרתיים במשפחה – האם אני מתאימה לקריטריונים של ניתוח טבעת?

12/09/2017

הצרת קיבה על ידי טבעת

אני מנותחת על ידי טבעת כבר שבע שנים ויש כרגע עליה במשקל מרגישה שיש צורך בהצרת הטבעת לאן עלי לפנות כדי לעשות הצרה של הטבעת
תודה

14/08/2017

הכפתור של הטבעת בולט מה זה אומר

לחברה שלי יש ניתוח קיצור קיבה של טבעת שוודית כבר 4 שנים והיום הכפתור של הטבעת בולט
האם זה מסוכן ???
ואם זה לא מסוכן למה זה קורה ??

14/08/2017

טבעת

שלום
שמי מרינה אני בת 24
לפני שנה וחצי עברתי ניתוח טבעת ברוסיה בסנט פטרבורג…. ירדתי 15 שילו וכרגע המשקל שלי עומד ואני לא יורדת בכלל….
בחודשים אחרונים התחלתי לסבול ברמה לא הגיונית..
אני לא מצליחה לישון בלילות משתעלת ויורקת קצף … יוצאים לי גרפסים מכל שלוק של נוזלים שאני לוקחת…
בלילה יוצאים לי רעשים ולפעמים גם נוזל מהאף
אוכלת אני ממש מעט ורק דברים רכים מאוד במרקמים של פירה…המשקל נעצר אבל הסבל נמשך…
מה עליי לעשות? תודה רבה על העצה

06/08/2017

הקאה בלילה

אני 9 שנים לאחר הניתוח. הטבעת פתוחה לגמרי. מזה שלושה ימים מקיאה בלילה

01/07/2017

יחד לי טבעת מזה חמש שנים

כבר יומיים נכנס לי אוכל רגיל לא מרגיש את השובע מה זה אומר יש דליפה או שצריך לסגור עוד קצת לא רוצה להשמין

25/06/2017

בעיות שנוגעות בשל טבעת

שלום ד”ר,
אחותי עשתה ניתוח טבעת, כיום שנה אחרי השילה את כל הקילוגרמים שרצתה. לאחרונה קיבלה דלקת ריאות, לקחה אנטיביוטיקה שלא הועילה, קיבלה קופסא נוספת והמצב החמיר. בצילום ריאות ראו החמרה במצב הריאות ונישלחה לסי טי. שהראה 2 ריאות שחורות של מעשן כבד מאוד, למרות שאינה מעשנת, בדיאגנוזה רשום ברונכיאקטזיות מטובולאריות. רצינו לדעת האם יש קשר לניתוח הטבעת.
אודה לתשובתך

ד"ר רועי ענבר
לשרית שלום,
אינני מכיר סיבוך של ברונכיאקטזיות הנגרם עי טבעת. אינני סבור שיש קשר.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/06/2017

ניתוח חוזר

ערב טוב,
רציתי לשאול לגבי ניתוח חוזר, בנובמבר 2013 עשיתי לראשונה את ניתוח הטבעת, נכנסתי לניתוח במשקל 138.6 ועד שנה וחצי מהניתוח ירדתי 45 קילו, בשנה וחצי האחרונים העלתי כ-17 ק”ג, כיום 109 על המשקל. אני סגורה כרגע 8.5 c”c ולא מצליחה לרדת במשקל! כל סגירה היא גרועה, אני יורדת במשקל רק כשאני מגיעה למצב של התייבשות והולכת למיון לפתוח ומשם שוב עליה במשקל וחוזר חלילה.
כל הדברים הכביכול משמינים (בצקים, גלידות, חטיפים) עוברים לי ממש טוב! ברגע שמנסה ירק או פרי, פשוט מקיאה וצרבות.
בצילומים הטבעת במנח תקין.
הגיל שלי 27, ללא מחלות רקע.
השאלה שלי היא האם ניתן להחליף את הטבעת הקיימת בטבעת חדשה/אחרת? הסיכונים גבוהים יותר? מה הסיכוי שיאשרו דבר כזה? זמן ניתוח כזה ארוך יותר מהניתוח הראשוני? ואם יש עוד משהו חשוב לדעת?
אשמח לתשובה, תודה רבה לך!

ד"ר רועי ענבר
לרוית שלום,
הבעייה שאת מתארת , כשלון באיזון של הטבעת היא נפוצה מאוד ולמעשה רוב הטבעות שהוכנסו הוצאו עקב סיבה זאת.
לא מומלץ לבצע שוב ניתוח טבעת כיוון שזה לא יועיל, ניתוח זה לא מבוצע עי רוב מוחלט של המנתחים עקב אחוז כשלונות גבוה.
ממליץ לך מעקף/ מיני מעקף קיבה. הסיכון בניתוח חוזר מעט גבוה יותר אך עדיין כדאי, למרות שהירידה בניתוח חוזר אינה כבניתוח ראשוני.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
08/06/2017

התאמה לניתוח

שלום רב
שמי יונית אם ל2 בת 33
בריאה באופן כללי תודה לאל
נמצאת בעודף משקל מזה כ4 שנים מנסה דיאטות שונות ללא הצלחה לרדת במשקל
כעת שוקלת 85 ק”ג וגובהי 1.64
האם אני יכולה להתאים לניתוח הטבעת ??? ברור לי כי יש צורך לעשות בדיקות ולבדוק נתונים נוספים
אבל באופן ראשוני ברצוני להרר האם אני בכלל מתאימה ? והאם יש כבר מקום לקבוע פגישה אל מול הדר’ ???

תודה מראש
יונית

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
08/06/2017

התאמה לניתוח

שלום רב
שמי יונית אם ל2 בת 33
בריאה באופן כללי תודה לאל
נמצאת בעודף משקל מזה כ4 שנים מנסה דיאטות שונות ללא הצלחה לרדת במשקל
כעת שוקלת 85 ק”ג וגובהי 1.64
האם אני יכולה להתאים לניתוח הטבעת ??? ברור לי כי יש צורך לעשות בדיקות ולבדוק נתונים נוספים
אבל באופן ראשוני ברצוני להרר האם אני בכלל מתאימה ? והאם יש כבר מקום לקבוע פגישה אל מול הדר’ ???

תודה מראש
יונית

ד"ר רועי ענבר
ליונית שלום,
את עדיין רחוקה ממועמדות לניתוח , רק ממשקל 94 קג ומעלה בצירוף מחלה הקשורה בהשמנה תוכלי להיות מועמדת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
06/06/2017

האם ניתן לעשות ניתוח חוזר

שלום רב אני מנותח טבעת משנת 2006 וירדתי במשקלי במשך הזמן מאוד יפה סהכ 60 קג .וב 3 שנים האחרונות העליתי שוב את משקלי 130 קג 1.69 גם שהטבעת סגורה על 6 ואינני מצליח להרזות ואם אני סוגר את הטבעת מעל 6 סיסי עולה לי מיצי קיבה ולא עובר לי כלום ,פניתי למנתח שלי והוא שלח אותי לבדיקות ויצא שהטבעת במקום והכל תקין האם אני יוכל לדרוש החלפת טבעת חדשה כי הבנתי שתוקף הטבעת הוא ל10 שנים ?

ד"ר רועי ענבר
לחגי שלום,
קושי באיזון של טבעת הוא בעייה נפוצה ואינה קשורה בגיל הטבעת . אני ממליץ לך לבצע ניתוח אחר שבו סיכויי ההצלחה גבוהים יותר.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
28/05/2017

למי מתאים הטבעת

אני עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני 12 שנה
האם ניתן לבצע ניתוח טבעת דוודית ???

ד"ר רועי ענבר
ללונה שלום,
יש מנתחים המניחים טבעת על מעקף קיבה. התוצאות בספרות הן מעטות, וזהו ניתוח נדיר .
פני להתייעצות עם מנתח המבצע זאת, אני אינני מכיר.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
17/05/2017

גיל ניתוח טבעת

בתי בת 14 שוקלת 140 קילו גובה 1.75 האם ניתן לבצע ניתוח טבעת בגיל זה
אודה לכם על התשובה

ד"ר רועי ענבר
לדליה שלום,
היא בהחלט מועמדת לניתוח אך התהליך במתבגרים ארוך יותר.
עליה לפנות למרפאה לטיפול בהשמנת יתר במתבגרים באחד מבתי החולים על מנת להתחיל בתהליך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
15/05/2017

ניתוח קיבה

שלום ד”ר אני בן 32 משקל 117 גובה 176סובל מהשמנה bmi 38 נסתי לעשות דאיטה דרך רופא ולא הצלחתי מועניין בניתוח טבעת לא קיצור ולא מעקב הם אני יכול לתאים תור דרך קופת חולים לאומית

ד"ר רועי ענבר
לנאסר שלום,
תוכל להיות מועמד לניתוח במידה ויש לך מחלה הקשורה בהשמנת היתר. אינני מבצע ניתוחי טבעת, אך אוכל להמליץ לך על דר אבינוח מסורוקה או דר סובחי מאיכילוב.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
01/05/2017

כמה שאלות לגביי ניתוח טבעת

היי
אני בת 29 גובה 1.60 שוקלת 90 ק”ג bmi 35.5
מחלות רקע fmf פיברומיאלגיה והידרדניטיס סופרטיבה
מאז שאובחני כחולת fmf ופיברומיאלגיה קשה לי מאוד לעסוק בספורט בגלל פגיעה במפרקים וקושי גדול במאמץ קל
וכמובן מכיוון שאני סובלת מהידרדניטיס סופורטיבה יש קושי עצום לעסוק בספורט שכן היא מחלת עור שמקשה על תזוזה בזמני התפרצויות
האם אני מתאימה לניתוח טבעת?

ד"ר רועי ענבר
לסיון שלום,
להכרכתי את עומדת בקריטריונים עקב bmi גבוה מ35 בתוספת בעיית מפרקים.להידרדניטיס אין השפעה על המועמדות.
פני למרפאה בריאטרית עם מכתב מאורטופד.
בהצלחה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
28/04/2017

שבועיים אחרי ניתוח. דחוף

היי. לפני שבועיים עשיתי טבעת ההחלמה שלי קשה לי מאוד גם פיזית ונפשית. היום בדיוק שבועיים כמובן שהמון מהכאב פחת ואני יותר פעילה שירותים בסדר גמור. רק מידי פעם שורף לי באיזור הכפתור(צמוד לחזה ) ומאז הניתוח שורפת לי בשינה הירך ברגל שמאל(לפעמים) שיגעתי את הרופאים כי אני חרדתית לגבי בריאות.
האם הדקירה/השריפה סביב הכפתור שבועיים אחרי ניתוח זה בסדר?

ד"ר רועי ענבר
לאורלנד שלום,
במידה ואין סימני זיהום הרי שדקירות וכאב באיזור הניתוח הוא דבר רגיל ואינו מדאיג.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/04/2017

ניתוח טבעת

משקלי הוא 94 וגובהי 164 בבדיקת לחץ דם האחרונה הערכים היו גבוהים מעט יש לציין שהייתי חולה בברונכיט. בנוסף אני סובלת בלילה ובהלך היום מקשיי נשימ…האם ניתוח טבעת יסייע לי?

ד"ר רועי ענבר
לרחל שלום,
לפי הנתונים את יכולה להיות מועמדת לניתוח, והוא בהחלט צפוי לעזור לך. טבעת אינה מומלצת אלא אחד מהניתוחים המקובלים היום-שרוול מיני מעקף או מעקף קיבה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
31/03/2017

ניתוח טבעת

שלום אני בת 38 לאחר 2 הריונות משקלי 95 גובה 1.60 לערך BMI שלי אם אני לא טועה 37
האם אני מועמדת לניתוח טבעת?אני במכבי כמה זמן תהליך עד לניתוח ובמה זה כרוך?
ואיך זה מבחינת השתתפות מהקופה?חשוב לי לציין שהכולסטרול שלי גבוה.
אשמח לתשובתך המהירה.
תודה.

ד"ר רועי ענבר
למוריה שלום,
לפי הנתונים את בהחלט מועמדת לניתוח. הזמן לבדיקות ועדה ותור לניתוח במערכת הציבורית הוא מספר חודשים, וישנו מימון מלא של קופת החולים לניתוח. הבדיקות כוללות אולטרסאונד, שיקוף בליעה , בדיקות דם והערכת ועדה הכוללת דיאטנית ופסיכולוגית.
בהצלחה,

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
13/03/2017

טבעת

היי , משקלי 74 ק,ג גילי 50 וגובה 158 האם ניתן לעשות את התקן הטבעת ?

ד"ר רועי ענבר
למתי שלום,
אתה רחוק ממועמדות לניתוח.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
12/03/2017

ניתוח טבעת

אני משל 89 וגובנ 154 האם אני מתאימה לניתוח טבעת

ד"ר רועי ענבר
לאימאן שלום,
במידה וקיימת בעיה הקשורה בהשמנת היתר תוכלי להיות מועמדת לניתוח.
פני לרופא המשפחה לברר זאת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
08/03/2017

מעוניינת בניתוח טבעת

שלום אני אחרי לידות וסיימתי . גובה 61 משקל 80 פלוס רוצה לדעת אם אני מתאימה לניתוח טבעת

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
08/03/2017

מעוניינת בניתוח טבעת

שלום אני אחרי לידות וסיימתי . גובה 61 משקל 80 פלוס רוצה לדעת אם אני מתאימה לניתוח טבעת

ד"ר רועי ענבר
ללילך שלום,
את רחוקה ממועמדות לניתוח בריאטרי.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
28/02/2017

טיפולי פוריות

היי.
אני בת 32 אמא לילד בן 10 מנסה להיקלט להיריון כ4שנים בטיפולי פוריות נכון לעכשיו ללא הצלחה.עליתי המון במשקל בשנים האחרונות ואשמח לדעת האם זה יכול לעבוד יחד עם הטיפולים או עם קליטה להריון.
גובה 1.58
משקל 95
תודה מראש

ד"ר רועי ענבר
לסמדר שלום,
את עומדת בקריטריונים לניתוח. לאחר הירידה במשקל סיכוייך להיקלט להריון יגברו .
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
19/01/2017

הקאות דמיות

היי אני בת 25 ועברתי ניתוח טבעת בלפני 8 שנים.. מאז אני פחות או יותר במשקל תקין . יום אחד לפני שלושה חודשים אכלתי קוסקוס והלכתי להקיא אותו כי לא עבר לי והקאתי דם.. הלכתי לפתוח 1 סיסי וכמובן עליתי במשקל מאז ניסיתי כמה פעמים לסגור רבע וכל פעם שאני סוגרת אני מקיאה דם ושאני פותחת את הרבע הכל תקין ואין הקאות דמיות , חשוב לי לציין שבפעם הראשונה שזה קרה הלכתי לטרם לעשות בדיקות אם הקאתי יותר מידי דם או הכל תקין והכל בסדר… ממה זה יכול לנבוע ? האם אני יכולה להסיר את הטבעת ולהחליךה בניתוח אחר חמרות שכרגע אני שוקלת 65 ?

ד"ר רועי ענבר
לנטשה שלום,
את מתארת בעיה שאופיינית לטבעת-חוסר יכולת לאזן את ההידוק באופן אופטימאלי.
הדימום עשוי להצביע על פצע בקיבה באיזור הטבעת.
אני ממליץ על גסטרוסקופיה ובדיקה אצל כירורג בריאטרי.
באופן עקרוני ניתוח חוזר מאושר רק מbmi של 30, אך אם מדובר בפצע בקיבה , בכל מקרה יש להסיר את הטבעת ולהמתין להחלמה ולא לבצע ניתוח אחר באותו השלב.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
13/12/2016

האם הינך מבצע שחרורפתיחה של הטבעת עקב הריון?

שלום, שמי יעל, ואני מנותחת של דר’ שוורץ בטבעת בקיבה מזה 10 שנים. נקלטתי להריון ואני יודעת שאת שחרור הטבעת עושים תוך כדי שיקוף של רנטגן שלא מתאפשר את אני בהריון. יש דרך אחרת לשחרר את הטבעת? מה הסיכונים בהשארת הטבעת מלאה גם בהריון? והאם אתה מבצע הליך כזה?

ד"ר רועי ענבר
ליעל שילה שלום,
את הצורך בפתיחת הטבעת יש לקבוע בהתייעצות עם גיניקולוג ודיאטנית.
במידה ויש צורך ניתן לרוב לבצע גם ללא שיקוף.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
05/12/2016

כאבים אחרי הוצאת טבעת srvg

שלום רב

לפני 7 ימים עברתי ניתוח להוצאת טבעת קבועה בשיטה לפרסקופית קו הסיכות נשאר. אוכלת רגיל כמויות יחסית קטנות. אתמול בצהריים החל כאב נסבל בצד ימין קצת מעל המתניים בעיקר כשמנסה לעמוד זקוף או במעבר מישיבה לעמידה. האם מדובר במשהו מדאיג או שאפשר להמתין לבדיקת ביקורת בעוד שבוע.

ד"ר רועי ענבר
למיכל שלום,
כאב עז הוא סיבה טובה לפנות לרופא לאחר ניתוח,ייתכן ומדובר בבקע לאחר הניתוח או בעייה אחרת הדורשת התערבות.
רפואה שלמה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
28/11/2016

כמה זמן יקח עד הניתוח

אם אני רוצה לעבור ניתוח טבעת מתכווננת. כמה זמן ייקח כל התהליך עד הניתוח

ד"ר רועי ענבר
לעביר שלום,
הזמן תלוי בבית החולים-פרטי או ציבורי . בציבורי בין 3 חודשים לשנה , ובפרטי בין חודש ל3 חודשים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
21/11/2016

האם מבחינת משקל וגובה אני מתאימה

שוקלת 84 בגובה 1.60. מעוניינת מאד אחרי המון דיאטות בחיים בהן הצלחתי להוריד אך לעולם לא לשמור לאורך זמן. עשיתי במשך שש שנים גריישיט אך בסופו של דבר נשברתי והעלתי שוב הכל בחזרה.

ד"ר רועי ענבר
לדנה שלום,
רק ממשקל 90 קג ומעלה בתוספת מחלה הקשורה בהשמנת היתר תוכלי להיות מועמדת לניתוח.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
19/11/2016

ניתוח טבעת חוזר

אני עברתי ניתוח טבעת לפני 16 שנים. ירדתי 32 קילו ובמשך השנים העלתי כמעט הכל.
בדרך הריתי שני הריונות ופתחתי את הטבעת.
בבדיקת שיקוף שביצעתי השבוע מתברר שהטבעת נקרעה. הרופא ממליץ לי לבצע ניתוח חוזר להחלפת הטבעת ואני מתלבטת האם לא עדיף כבר לבצע שרוול. ה bmi שלי 35.
מה אתה מציעה לי?

ד"ר רועי ענבר
לרויטל שלום,
לא הייתי ממליץ לך לחזור על ניתוח שנכשל , ושרוב מוחלט של המנתחים בארץ ובעולם אינם סבורים שהוא יעיל.
הניתוח המומלץ אינו שרוול אלא מעקף קיבה,מסיבה של יעילות גבוהה יותר ופחות סיבוכים
של דליפה במקרים כמו שלך לאחר טבעת.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
18/11/2016

האם אני מתאימה לניתוח ?

היי , אני בת 19 גובה 1.60 בערך .. שוקלת 85-90 קג – האם אני מתאימה לניתוח?

ד"ר רועי ענבר
לבדוי שלום,
ממשקל 90 קג בתוספת מחלה הקשורה בהשמנת היתר תוכלי להיות מועמדת לניתוח.
פני לרופא המשפחה לברר את העניין.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/11/2016

שתית כדור נורפן

שלום .עשיתי ניתוח לפני 8 חודשים ורזיתי 20 קילו שזה מבחנתי יפה מאד .השאלה שלי היא ששתיתי כדור נורפן 450 למילגרם על בטן ריכה והרגשתי כאבים בוושט ומאז אני מרגישה שכל האוכל עובר לי .האם יש נזק לטבעת בגלל בכדור

ד"ר רועי ענבר
להודיה שלום,
כדור לא יכול לפגוע בטבעת. במידה והאוכל עובר בחופשיות רבה מדי, ייתכן שצריך לסגור יותר את הטבעת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
08/10/2016

השלכות 15 שנה אחרי ניתוח טבעתי

שלום, שמי אביטל , אימי עשתה ניתוח טבעתי לפני כ15 שנה ואכן ירדה המון במשקל. נראה לי בערך 80 קילו.
אבל! היא לא שינתה כלל את הרגלי האכילה שלה אולי אפילו אוכלת יותר מבעבר. היא כל היום אוכלת, דברים לא בריאים כמו שוקו, גלידה, מיץ וכאלה… ולאחר מכן מקיאה. כבר שנים שלמשפחה שלנו קשה לראות את ההתנהלות הזו אבל אימי טוענת שזה בסדר ושבדיקות הדם שלה תקינות ואין מה לדאוג.
האינטואיציה שלי לא מרפה ממני להמשיך ולבדוק איך יכול להיות שאישה בת 54 מקיאה ואוכלת כל היום תיהיה בריאה לאורך זמן… האם יש לי סיבה טובה לדאוג? ואם כן- ממה בדיוק? כדי שאוכל להסביר לה.
אשמח אם תוכלו להגיב אליי; לתת לי גם תשובות וגם כלים להתמודד איתה.

ד"ר רועי ענבר
לאביטל שלום,
אינני סבור שהמצב של אימך תקין. הקאות מרובות יכולות לפגוע ברירית הושט וכן לגרום לחסרי מינרלים וויטמינים.
לדעתי עליה לפנות לכירורג בריאטרי על מנת שיעריך את מצבה ויבצע בדיקות הדמייה על מנת לבדוק את מנח הטבעת והמעבר , וכן את הושט והקיבה.
החלמה מלאה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
29/09/2016

צרבות קשות

שלום ד״ר
לפני כ 10 שנים עברתי ניתוח טבעת שלא הצליח וחזרתי למשקלי הקודם .
בחודשים אחרונים אני סובלת מצרבות קשות בעיקר בשינה .
אני מתעוררת כאשר אני משתעלת מרגישה כאילו מיצי הקיבה חדרו לריאות .
הטבעת עדין נמצאת בגופי .
שאלתי האם יש פתרון למצב .
כדאי ואיכות חיי תחזור .
תודה מראש

ד"ר רועי ענבר
ללי שלום,
ראשית יש להוציא את הנוזל ,באם ישנו , מהטבעת. במידה ואין הטבה יש לפנות לרופא ולבצע שיקוף ושט קיבה ותריסריון על מנת לאתר את הבעייה.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
28/09/2016

ייעוץ

שלום. אני בגובה 180 ושוקל 110 ה bmi שלי 35 ומעלה האם אני מתאים?

ד"ר רועי ענבר
לאריה שלום,
ממשקל 114 קג ומעלה תוכל להיות מועמד לניתוח במידה וקיימת מחלה הקשורה בהשמנת היתר.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
26/09/2016

ייעוץ

בת 26, גובה 165 משקל 96 ויש כולסטרול וטרליגיצריטים דיי גבוהים, האם אני מתאימה?

ד"ר רועי ענבר
ליפה שלום,
את עומדת בהנחיות משרד הבריאות לגבי מועמדות לניתוח. פני למרפאה בריאטרית באחד מבתי החולים על מנת להתחיל בתהליך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/09/2016

מעונינת בניתוח טבעת עקב משקל עודף

האם במשקל של 78 קג גובה 1.52 עם טרום סוכר וכולסטרול ניתן לבצע את ניתוח הטבעת לשם הורדה של כ20 קג במשקל

ד"ר רועי ענבר
לרחל הדר שלום,
תוכלי להיות מועמדת לניתוח רק ממשקל 81 קג ומעלה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
27/08/2016

סיבוכים לאחר הוצאת טבעת

אמי עברה לפני 15 שניםמ ניתוח טבעת לקיצור קיבה. בשנים האחרונות מקיאה בלי הפסקה וכבר שבועיים מאושפזת לאחר ניתוח הוצאת הטבעת בגלל שעדיין אינה מצליחה לאכול או לשתות . כל דבר מקיאה . בשיקוף נראה שיש חסימה בוושט שלא השתחררה גם לאחר גסטרוסקופיה . מה לעשות אנו אובדי עצות דואגים חוששים ולא יודעים כיצד לעזור לה או לאיזה מומחה לפנות . בבקשה עזור לנו

ד"ר רועי ענבר
לנטלי שלום,
הבעייה שאת מתארת היא נדירה יחסית. יש לבצע גסטרוסקופיה ולראות את איזור ההיצרות.
לעיתים ניתן לבצע הרחבות עי בלון או סטנט בעזרת גסטרוסקופ.
במידה והבעייה אינה נפתרת , האפשרות הנוספת היא ניתוח,כריתת האיזור המוצר וביצוע השקה
של הקיבה לושט.
הרופאים המטפלים בבעייה זו הם כירורגים בריאטריים המומחים בניתוחי השמנת יתר,וגסטרואנטרולוגים.
החלמה מהירה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
25/08/2016

מתלבטת

שלום רב אני מועמדת לניתוח עדיין מתלבטת האינטואיציה שלי הולכת לכיוון הטבעת אך אני רואה שאין היא מומלצת כמו שאר הניתוחים. חשוב לי קצב ירידה לא מהיר מידי וכן הסתגלות איטית לכמויות קטנות של מזון. למה הטבעת פחות מומלצת??

ד"ר רועי ענבר
לשירלי שלום,
ניתוחי הטבעת מומלצים פחות כיום, כיוון שאחוזי הכשלון , כלומר ירידה לא מספקת במשקל או
חזרה למשקל גבוה הם גבוהים מאוד- מעל 50 אחוז.
יש חלק מהמנותחים שמצליחים, ולכך דרושה משמעת ומוטיבציה גבוהה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
16/08/2016

סתימה בטבעת.

עברתי ניתוח אצל ד”ר דודאי בי-ם לפני 16 שנה.
התקין לי טבעת גורטקס. (סטאטית) עם הרופא המנתח אבד לי הקשר וזה לא כ”כ חשוב.
מדי פעם המקום היה נסתם והצלחתי לפתוח לאט לאט ע”י צריכת מים עם סודה לשתיה.
לפני יומים נסתם שוב ולא מצליח להפתח. כל מה שאני אוכל /שותה
נפלט החוצה.
מה לעשות??

ד"ר רועי ענבר
לשלמה שלום,
ראשית עליך לפנות למיון על מנת להיבדק ואולי גם להתאשפז. ניתן לפתור את הבעייה בהרחבה בגסטרוסקופיה או ניתוח לפתיחת הטבעת.
החלמה מלאה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
14/08/2016

ניתוח טבעת

אני 1.63 שוקלת 94 בת 23 האם אני עומדת בקריטריונים של ניתוח טבעת ??

ד"ר רועי ענבר
לעליזה שלום,
תוכלי להיות מועמדת לניתוח במידה וישנה מחלה הקשורה בהשמנת היתר. פני לרופא המשפחה על מנת לברר את העניין.

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
11/08/2016

ייעוץ לניתוח

שלום ד”ר,
אני בת 40, גובה 153ס”מ משקל 92. אני מעוניינת לעבור ניתוח בריאטרי (קצת מפחדת מצעד בלתי הפיך) לאחר שנים של נסיונות של דיאטה מאוזנת בעיקר בקבוצות תמיכה )כגון מכבי, שומרי משקל וחלי ממן….) וכן דיאטנית פרטנית. אני מבצעת באופן סדיר פעילות גופנית. שאלתי היא האם אוכל לקבל אישור ועדה לביצוע ניתוח ואיזה ניתוח מומלץ?
תודה לימור.

ד"ר רועי ענבר
ללימור שלום,
ממשקל 94 קג ומעלה תוכלי להיות מועמדת לניתוח,או במשקלך בתוספת מחלה הקשורה בהשמנת היתר.
אלו הם נתוני סף לכניסה לועדה, והיא מחליטה באופן סופי לאחר בדיקות וראיונות.
לפי מה שמסרת עושה רושם שלא תהיה לך בעייה לעבור את הועדה.
הניתוח המומלץ קשור גם בבדיקות שתעברי, ובאופן עקרוני אחד משלושה -מעקף קיבה מיני מעקף קיבה ושרוול קיבה. במידה ואת מתאימה לכולם על פ-י הבדיקות, אני ממליץ על מעקף קיבה
באופן אישי-ניתוח ותיק ומוכר עם תוצאות מצויינות במעקב של שנים רבות.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
22/07/2016

חוקים מוזרים לטבעת שלי

שלום ד”ר.
אני בת 34, נותחתי לפני 7 שנים, משקלי כעת 50 ק”ג (כבר 4 שנים).
אבל כבר 7 שנים שאני מתמודדת עם חוקים מאוד נוקשים, שבמידה ואני מפרה אחד מהם – אני משמינה (מהר מאוד).
1. כשהטבעת סגורה – לא עובר כלום! אפילו לא רוק. כשהיא נפתחת (ר’ סעיף 2), אני יכולה לאכול הכל – כולל סטייקים, לחם וכל דבר.
2. אני יכולה לפתוח אותה עצמאית – אם אני שותה בקבוק מים, בלגימות קצובות לאט לאט, היא נפתחת ועובר לי, כאמור – הכל.
3. הפעולה שבה אני פותחת את הטבעת עצמאית יכולה להתבצע לכל היותר פעם אחת ביום, כלומר, אם פתחתי אותה כעת, שתיתי והכל בסדר, ואז לא אכלתי ולא שתיתי כלום במשך שעה, היא נסגרת חזרה ובאותו יום אין לי סיכוי לפתוח אותה שוב.
4. בפתיחה של 0.25CC (!!!!), אני יכולה לשתות ולאכול הכל, ללא הגבלה. בסגירה של 0.25CC, אני לא מצליחה לפתוח אותה גם אם חיי תלויים בזה. כלומר מה שיש כרגע הוא המצב האופטימלי.

בעטיין של כל ההגבלות, אני פותחת את הטבעת באמצעות שתייה איטית כל יום בערב, ואז אוכלת משהו, וכך שומרת על משקלי הנמוך כבר הרבה שנים (שזה האפקט היחיד שאני מאוד מאושרת ממנו),
חייבת לציין כי אני מקיאה המון (המון) כי אני אוהבת לאכול, והפתיחה היזומה שאני עושה כל ערב היא כדי לא לרדת למשקל מסוכן.

האם יש פתרון לדידך, שיאפשר לי להיות בשטח האפור ולאפשר לי לפחות לשתות במהלך היום?
תודה רבה!
חלי.

ד"ר רועי ענבר
לחלי שלום,
ראשית כל יש לברר שהטבעת נמצאת במנח תקין ולא החליקה במורד הקיבה-זאת עי שיקוף בליעה.
הבעייה שאת מציינת אופיינית לניתוח הטבעת-קושי רב באיזון בין אכילה רבה מדי לבין הקאות.
זאת הסיבה שרוב המנותחים עם טבעת נכשלים, והטבעת מוצאת לבסוף.זאת גם הסיבה שרוב המנתחים זנחו את הטבעת.
יש לך משמעת עצמית נדירה, ורק בזכותה שמרת על המשקל. במידה והטבעת במנח תקין אין לי פתרון לבעייה שלך שאינו כולל הוצאת הטבעת וביצוע ניתוח אחר.

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
18/07/2016

הוצאת טבעת

לפני 19 שנים עשיתי ניתוח טבעת מהסוג הישן
עכשיו גילו שהיא זזה ממקומה ונוצרה בצקת
ורוצים להוציא אותה
מה הסיכונים בניתוח כזה?
שאלה נוספת
מאז הניתוח הצלחתי פחות או יותר לשמור על משקל יציב. מה המשמעות של הוצאת הטבעת כשהקיבה עדין מקוצרת?

ד"ר רועי ענבר
לרות שלום,
על מנת לענות על השאלה אני צריך לדעת האם מדובר בניתוח מסוג טבעת מתכווננת שאליה ניתן להחדיר נוזל ולהוציא לפי הצורך או טבעת קבועה שאינה מתכוננת.
שלחי שוב את כל השאלה עם המידע הזה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
08/07/2016

מעבר חופשי יחסית של אוכל

שלום רב.
עברתי ניתוח טבעת לפני שלוש שנים.
אני סגורה בערך כל 9 cc. לפני כשבועיים עברתי הידוק נוסף שהגביל אותי מאד, היום כבר מספר ימים שהמעבר הוא די חופשי באכילה די מהירה. למה זה קורה?

ד"ר רועי ענבר
להילה שלום,
עלייך לעבור בדיקה של כמות הנוזל שנמצא כעת בטבעת כדי לודא שאין דליפה,וכן לבדוק את מנח הטבעת בצילום.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
13/06/2016

ניתוח טבעת

שלום דוקטור
ביתי סובלת מהשמנת יתר והיא שוקלת 105 קילו והגובה שלה הוא 161 האם היא יכולה לעשות את הניתוח היא בת 15 וחצי

ד"ר רועי ענבר
לשירה שלום,
ביתך אינה עומדת בקריטריונים לניתוח בריאטרי במתבגרים. בכל מקרה עליה להתחיל לדעתי
תהליך של בדיקה וטיפול במרפאה לעודף משקל במתבגרים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
13/06/2016

ניתוח טבעת

שלום דוקטור
הבת שלי בת חמש עשרה וחצי שוקלת 93 והגובה שלה הוא 1.61 יכול להיות אפשרות שהיא תעשה את הניתוח של הטבעת?

ד"ר רועי ענבר
לאסתי שלום,
בתך רחוקה מאוד מהקריטריונים לניתוח במתבגרים. ייתכן שתהיה מתאימה לאחר גיל 18.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
26/05/2016

הוצאת טבעת קיבתית

יש לי טבעת בקיבה 8 ימים ואני מתחרטת שעשיתי אותה. היא מציקה לי מעיקה עליי וגורמת לי כאבים בקיבה.מעבר לעובדה שאני בקושי שותה ואוכלת כי מרגישה שאני נחנקת. וגם לא יכולה לשכב על הצדדים אלא רק על הגב.
כמה זמן מינימום צריך לחכות כדי להוציא אותה?

ד"ר רועי ענבר
לענבל שלום,
באופן עקרוני אין צורך לחכות כלל על מנת להוציא טבעת, אך חבל להיחפז ולהתחרט לאחר מכן.
פני למנתח על מנת לבדוק את סיבת הכאבים והבחילות כיוון שהם נדירים בטרם נופחה הטבעת.
במידה ולא תסתדרי עם הטבעת אחרי הכל, אין בעייה להוציאה בניתוח פשוט יחסית.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
16/05/2016

הטבעת השוודית

שלום.
עברתי ניתוח טבעת לפני שלוש שנים
שאלתי היא עד כמה זמן יכולה הטבעת להישאר בגוף האדם
והאם יש צורך להחליפה כל כמה שנים?

ד"ר רועי ענבר
לפסקל שלום,
אין צורך בהחלפה של הטבעת או הוצאתה במידה ואין בעייה הקשורה בטבעת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
05/05/2016

ניתוח טבעת פרטי

אם איני עומדת בקריטריונים הרפואיים לניתוח טבעת
האם ניתן לעשות ניתוח באופן פרטי

ד"ר רועי ענבר
לליבנת שלום,
אין כל אפשרות לכך.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/05/2016

לאחר ניתוח טבעת

עברתי ניתוח טבעת לפני כמה שנים , כרגע יש לי נפיחות באזור וברגע שאני נוגעת באיזור אני מרגישה את הטבעת היא בולטת לי .
ניגשתי לרופא משפחההפנה אותי להוריד קודם את הלחץ דם כי הוא גבוה , והפנה אותי לדיאטנית .כי המשקל שלי עלה והוא כרגע עומד על 132 פחות או יותר .
וכרגע יש לי כאבים באזור והם מתגברים .
מה עליי לעשות ?
תודה מראש .

ד"ר רועי ענבר
לנטליה שלום,
סביר להניח שאת מרגישה את הפורט התת עורי שדרכו מנפחים את הטבעת.במידה ויש כאבים באיזור יש לפנות לבדיקת רופא. בנוסף נראה שעלית במשקל-ייתכן שיש לשקול ניתוח מתקן.
לסיכום-פני למרפאה בריאטרית , רצוי בבית החולים שבו עברת את הניתוח.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
10/04/2016

אני מעוניין בטבעת

באופן פרטי הניתוח דרך מושלם
טלפון שלי -0529516111

ד"ר רועי ענבר
לראיד שלום,
אינני עובד עם הביטוח המושלם ואיני מבצע ניתוחי טבעת. בקש את הרשימה של המנתחים העובדים עם מושלם ופנה לאחד מהם.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
04/03/2016

רוצה לעבור באופן פרטי קיצור קיבה

עברתי לפני 20 שנה טבעת והשמנתי חזרה מעוניינת לעשות טבעת נוספת כאשר הטבעת הישנה עדיין בתוכי אשמח לקבל מענה מעוניינת לעבור באופן פרטי את ההליך

ד"ר רועי ענבר
לאווה מאיר שלום,
מאוד לא מומלץ לעבור שוב את ניתוח הטבעת , כיוון שסיכויי ההצלחה הם קטנים יחסית.
הייתי ממליץ לך על הוצאת טבעת וביצוע מעקף קיבה.
לניתוח פרטי פני למנתח שבהסדר עם הביטוח שברשותך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/03/2016

הקשר לשילשולים

בת 43…עברתי ניתוח טבעת לפני כמעט 5 שנים ובשנה האחרונה ניתוח חוזר -תיקון כתוצאה מלידה. רציתי לשאול האם יש קשר לשלשולים דחופים ,מימיים לחלוטין כבר תקופה ארוכה מאוד.

ד"ר רועי ענבר
לצביה שלום,
במידה ואת אוכלת את סוגי המזון המומלצים,אינני מוצא קשר לשלשולים. פני לגסטרואנטרולוג לבירור.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
01/03/2016

ניתוח טבעת

דר רועי בר אתה רושם שמעולם לא עשית ניתוח טבעת ומצד שני הוא נותן מידע בנושא. האם אתה עושה כיום?

ד"ר רועי ענבר
לצליל שלום,
אני כמו רוב המנתחים בארץ ובעולם לא מבצעים ניתוחי טבעת עקב אחוז הכשלונות הגבוה.
את היעוץ אני נותן מתוך היכרות עם סיבוכי הטבעת וכן ביצוע ניפוח או הורדת נוזל במסגרת המרפאה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
29/02/2016

האם ניתן לבצע ניתוח טבעת יחד עם ניתוח בקע?

סובל מבעית מקשל וככל הנראה גם מבקע מאחר וחושש מנתוחים האם ניתן לבצע ניתוח טבעת יחד עם ניתוח בקע? אפשרי ? לא ניתן? מה עושים?

ד"ר רועי ענבר
לעופר שלום,
מבחינה טכנית אין בדרך כלל בעייה לשלב את שני הניתוחים. ברוב המקרים רצוי במידת האפשר לדחות את ניתוח הבקע עד אחרי הירידה במשקל, וכך מגבירים את סיכויי ההצלחה של הניתוח.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
08/02/2016

מידע לגבי הטבעת וסיבוכים (13 שנה אחרי)

שלום רב
לפני 13 שנה עברתי ניתוח בטבעת שוודית. היום אני גרה בחול וכאן כמעט ולא שמעו על הניתוח. מעבר מזון ונוזלים כרגע אצלי כמעט אפסי. אני מצליחה פעם ביומיים שלושה לשתות נוזל קפוא (מעין ברד) אחרי מאמץ אדיר לפחות שעתיים בעמידה או הליכה. אז יהיה לי מעבר לנוזלים ומעט אוכל מסויים לזמן קצר ושוב נסגר.
אחרי שאני סוף סוף מצליחה לאכול מתחיל לי כאב בקיבה ובמקביל כאבי גב וזרועות. האם כאבי הגב והזרועות יכולים אכן להגרם מהטבעת?
פניתי למנתח כאן שמבקש ממני מידע (עלון לרופא) של הטבעת השוודית. פניתי למדטכניקה שהיו המפיצים בזמנו אבל הם אומרים שאין להם. היצרן obtech medical נראה כי נבלע על ידי חברה גדולה יותר. האם יש אפשרות לקבל במייל עלון לרופא או האם תוכל להגיד לי שם מסחרי של המוצר ואני אנסה לחפש באתר ה FDA?

המון תודה מראש

ד"ר רועי ענבר
לבת 33 שלום,
אני מצטער אך אין לי את המידע שאת צריכה כיוון שמעולם לא ביצעתי את ניתוח הטבעת.
באופן עקרוני השוני הרלוונטי בין הטבעות השונות הוא כמות הנוזל שניתן להחדיר לפורט.
מבנה הטבעת אינו עקרוני לניהול המקרה שלך לדעתי. יש לוודא שהיא ממוקמת היטב, להוציא מעט נוזל ולראות אם משתפר המעבר.
במידה ולא יש להוציא את הטבעת.
רפואה שלמה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
06/02/2016

כאבים אחריי אוכל

היי אני עם טבעת כבר שנה וחודשיים
בימים האחרונים אחרי שאני אוכלת ועובר לי האוכל בטבעת כי היא פתוחה, אחריי שעה מתחיל לי כאבים ממש חזקים בבטן העליונה והכאב הוא ל5 שעות משהו כזה ונעלם
זה קשור אוליי לטבעת?

ד"ר רועי ענבר
לעדן שלום,
ייתכן והכאבים קשורים בטבעת,ישנם מקרים שהטבעת זזה ממקומה או חודרת לתוך דופן הקיבה.
ייתכן גם שהכאבים אינם קשורים בטבעת ועשויים להיות מאבנים בכיס המרה או מחלה פפטית של הקיבה.
פני לרופא לצורך בירור.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
16/01/2016

ניתוח טבעת

לפני 5 שנים עברתי מתוח טבעת. הורדתי במשקל 43 קילו. כפתור המאגר שממנו מזריקים את הנוזל נימצא בין שני השדיים. לפני כחודש החלו כאבים באזור זה עד הגב וכן כאבים מתחת לשד השמאלי.האם כל זה נובע מהטבעת או שמדובר במשהו אחר לגמרי.
מקווה לשמוע ממך מהר. אני סובלת
תודה

ד"ר רועי ענבר
לורדינה שלום,
נדיר מאוד שיש בעיות הקשורות במאגר עצמו, ואם קיימות בדרך כלל מדובר בזיהום או דליפה של נוזל.
עלייך לפנות לבדיקת רופא שיבצע בדיקה גופנית וכן במידת הצורך אולטרסאונד של האיזור.
רפואה שלמה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
14/01/2016

התאמה לניתוח

בת 19 גובה 153 ס”מ משקל 80 ק”ג ללא מחלות כמו סכרת לחץ דם וכו

ד"ר רועי ענבר
לליאן שלום,
ללא מחלות רקע את רחוקה ממועמדות לניתוח בריאטרי.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
11/01/2016

ניתוח קיצור קיבה

שלום,רציתי להתיעץ לגבי ניתוח לקיצור קיבה.
אני בת 26.5,גובה 172 בערך ומשקל כ110 ק”ג
יש לי קשיים לרדת במקשל,מה רק לא ניסיתי.
מעבר לעודף משרל אני סובלת גם משחלות פולציסטיות.כל זה גורם לבעית פוריות.כמה רופאים המליצו לי לעבור ניתוח לקיצור קיבה ואף אמרו שזה יכול מאוד לעזור לי גם מבחינת ירידה במשקל וגם להכנס להריון באופן טבעי.
האם אני באמת מתאימה לניתוח ואיזה סוג מהניתוחים מתאים?

ד"ר רועי ענבר
ללינוי שלום,
את עומדת בקריטריונים לניתוח בריאטרי, והרופאים בהחלט צודקים באבחנתם שהירידה במשקל יכולה לסייע לך להכנס להריון באופן טבעי.
סוג הניתוח המתאים לך ייקבע לאחר בדיקות וראיונות עם הצוות הבריאטרי בבית החולים,ישנם שיקולים שונים ובאופן כללי אחד משלושה ניתוחים-שרוול קיבה , מעקף קיבה ומיני מעקף קיבה.
לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות וההתאמה כאמור רק לאחר הבדיקות.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/01/2016

בדיקת קולונוסקופיה

יש לי טבעת בקיבה 13 שנים. ירדתי במשקל מעל 30 ק”ג. רופא המשפחה המליץ לי לעבור בדיקת קולונוסקופיה. אני בת 57. שאלתי האם הבדיקה יכולה לפגוע בטבעת באופן כל שהיא. יש לי גם הרניה בבטן באזור הטבור, האם הבדיקה יכולה להחמיר את מצה ההרניה.

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/01/2016

בדיקת קולונוסקופיה

יש לי טבעת בקיבה 13 שנים. ירדתי במשקל מעל 30 ק”ג. רופא המשפחה המליץ לי לעבור בדיקת קולונוסקופיה. אני בת 57. שאלתי האם הבדיקה יכולה לפגוע בטבעת באופן כל שהיא. יש לי גם הרניה בבטן באזור הטבור, האם הבדיקה יכולה להחמיר את מצה ההרניה.

ד"ר רועי ענבר
לשולה שלום,
אין כל בעיה או קשר בין הניתוח הבריאטרי לביצוע קולונוסקופיה ואת יכולה להיות רגועה בנושא זה.
בעניין הבקע הטבורי, אין סכנה שיחמיר עקב הבדיקה,אך לעיתים רחוקות המעי הגס נמצא בתוך הבקע, דבר שמקשה על ביצוע הבדיקה.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
07/01/2016

ניתוח טבעת לפני 20 שנה

אחותי עברה ניתוח טבעת חפני 20 שנה עם ד״ר גידעוני היא רוצה לדעת עם הסיכות שיש לה בגוף הם מסיליקון או ברזל? כי היא צריכה לעשות MRI ועם זה סיכות ברזל אסור ובמידה וזה סיליקון אז כן.
תודה רבה

ד"ר רועי ענבר
להילה שלום,
במידה ומדובר על ניתוח טבעת מתכווננת שניתנת לניפוח מפורט תחת העור, הרי שאין כלל סיכות מתכתיות.
במידה ומדובר על ניתוח SRVG עם טבעת שאינה מתכווננת , מקובל היה להשתמש בסיכות מתכתיות,אינני מכיר סיכות סיליקון בניתוחים אלה.
הטוב ביותר הוא לשאול את המנתח איז\ה משני הניתוחים בוצע או לראות דוח ניתוח, כמוכן ניתן לבצע צילום בטן וחזה-סיכות מתכתיות בדרך כלל נראות שם.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
22/12/2015

האם יתכן סיבוכים בניתוח טבעת אחרי 10 חודשים

שלום,
בעלי 10 חודשים אחרי קיצור קיבה בטבעת.
האם יתכן שיהיה לו קשה מאוד לאכול אחרי 10 חודשים.
או שזה סיבוך של הטבעת.

תודה על התשובה

ד"ר רועי ענבר
לאתי שלום,
במידה ויש קושי רב לאכול עם הקאות שלא בעקבות ניפוח נוסף של הטבעת, ייתכן ומדובר בהחלקה של הטבעת ממקומה, סיבוך שהוא יחסית שכיח בטבעת ומופיע דווקא זמן רב אחריו.
סיבוך נוסף שעשוי להיות הוא חדירה הדרגתית של הטבעת לתוך דופן הקיבה.ייתכן גם ששחרור קל של הטבעת יוכל לפתור את הבעייה.
עליו לפנות למרפאה בריאטרית לשם איבחון וטיפול.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
20/12/2015

ניתוח טבעת

אני בת 42, גובה 161, שוקלת 95 ק”ג, כבד שומני וכולסטרול מעט גבוה. האם אני זכאית לעבור את הניתוח הנ”ל? מהי המלצתך לגבי?

ד"ר רועי ענבר
לשרי שלום,
תוכלי להיות מועמדת לניתוח במידה וקיימת אצלך מחלה הקשורה בהשמנת היתר כגון סכרת, יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם, כבד שומני, בעיות מפרקים, בעיות פוריות וכדומה.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/12/2015

טבעת

רציתי לדעת מה מדד הbmi שלי
אני בת 23 גובהה 1.70 שוקלת 85
והאם אני יכולה לעבור את הניתוח סובלת מכאבים בכפות הרגליים

ד"ר רועי ענבר
לעדן שלום,
את רחוקה מאוד ממועמדות לניתוח. ממליץ לך לרדת בעזרת דיאטה ופעילות גופנית סדירה.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
עמוד 1 מתוך 212

שאלות נוספות בנושא: ניתוח טבעת

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים