ד”ר רועי ענבר

93 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326
ד"ר רועי ענבר - אחראי תחום השמנת יתר בבית החולים מאיר

ד”ר רועי ענבר – אחראי תחום השמנת יתר בבית החולים מאיר

ד”ר רועי ענבר הוא מנתח בכיר במחלקה כירורגית ב’ בבית החולים מאיר, בה הוא אחראי על תחום הטיפול בהשמנת יתר.

ד”ר ענבר סיים לימודי מדעי הרפואה באוניברסיטת ת”א בשנת 1997, את לימודי הרפואה סיים בהצטיינות באוניברסיטת סגד, הונגריה בשנת 2001. לאחר סיום לימודי הרפואה, ביצע ד”ר ענבר סטאז’ במחלקה הכירורגית בבית החולים איכילוב בת”א, בה גם ביצע התמחות, ומונה בה למנתח בכיר.

בשנת 2011 מונה למנתח בכיר בבית החולים מאיר, בו הוא פועל עד היום כאחראי על תחום הטיפול בהשמנת יתר באמצעות ניתוחים בריאטריים – ניתוחי קיצור קיבה.

בשנת 2012 ביצע תוכנית Fellowship בכירורגיה בריאטרית, בבית החולים סנט ז’אן בברוז’, בלגיה, ושנתיים מאוחר יותר השתתף בסדנה לניתוחים בריאטריים באותו בית חולים.

ד”ר רועי ענבר הוא נשוי עם שלושה ילדים, ומתגורר בתל-אביב, תחביביו הם קריאה, טיולים בארץ ורכיבה על אופניים.

ניסיון אקדמי:

 • מחקר במרכז למניעת סרטן עם פרופ’ נדיר ארבר “קשר בין פולימורפיזם של CD24 והסיכוי להתכנות סרטן המעי הגס בישראל”.
 • הוראת כירורגיה כללית לסטודנטים ישראלים במסגרת סבב בכירורגיה, בית הספר לרפואה ע”ש סאקלר באוניברסיטת ת”א.
 • הוראת כירורגיה כללית לסטודנטים אמריקאים במסגרת סבב בכירורגיה, בית הספר לרפואה ע”ש סאקלר באוניברסיטת ת”א.
 • הוראת כירורגיה כללית לרופאים עולים במסגרת קורסי הכנה לבחינות רישוי, מרכז רפואי ת”א ע”ש סוראסקי. 
 • הוראת כירורגיה כללית לאחיות, בית ספר לאחיות שיינברון, ת”א.

חברות באיגודים רפואיים

 • ההסתדרות הרפואית
 • האיגוד הישראלי לכירורגיה

פרסומים מדעיים

 1. Current changes in the management and outcome of patients with curable colorectal cancer. Itah R, Greenberg R, Werbin N, Sacham-Shmueli E, Inbar R, Avital S. Isr Med Assoc J. 2011 May;13(5):300-3.
 2. Anti-platelet therapy: no association with increased blood loss in patients undergoing open or laparoscopic appendectomy. Cechik O, Inbar R, Danino B, Lador R, Greenberg R, Avital S. Isr Med Assoc J. 2011 Jun;13(6):342-4.
 3. Metastatic lymph node ratio (LNR) as a prognostic variable in colorectal cancer patients undergoing laparoscopic resection. Greenberg R, Itah R, Ghinea R, Sacham-Shmueli E, Inbar R, Avital S. Tech Coloproctol. 2011 Sep;15(3):273-9. Epub 2011 Jun 22.
 4. Insertion of removable self-expanding metal stents as a treatment for postoperative leaks and perforations of the esophagus and stomach. Inbar R, Santo E, Subchi Ael-A, Korianski J, Halperin Z, Greenberg R, Avital S. Isr Med Assoc J. 2011 Apr;13(4):230-3.
 5. Three hundred laparoscopic colorectal operations–safety, levels of difficulty and survival]. Inbar R, Greenberg R, Nir S, Shmueli E, Scornick Y, Avital S. Harefuah. 2010 Aug;149(8):498-502, 552, 551. Hebrew. 
 6. First report of screening an asymptomatic population for cancer: the yield of an integrated cancer prevention center. Boursi B, Guzner-Gur H, Mashich Y, Miler U, Gur E, Inbar R, Blachar A, Sperber F, Kleiman S, Yafo A, Elran H, Sella T, Naumov I, Kazanov D, Kraus S, Galazan L, Reshef N, Sion-Tadmor T, Rozen M, Liberman E, Moshkowitz M, Arber N. Isr Med Assoc J. 2010 Jan;12(1):21-5.
 7. Correlation of CO2 pneumoperitoneal pressures between rodents and humans. Avital S, Itah R, Szomstein S, Rosenthal R, Inbar R, Sckornik Y, Weinbroum A. Surg Endosc. 2009 Jan;23(1):50-4. Epub 2008 Apr 4.
 8. Effect of small bowel perforation during laparoscopy on end-tidal carbon dioxide: observation in a small animal model. Avital S, Inbar R, Ben-Abraham R, Szomstein S, Rosenthal R, Sckornik Y, Weinbroum AA. J Surg Res. 2007 Dec;143(2):368-71. Epub 2007 Jun 11.

השתתפות בכנסים מדעיים

 • הצגת פודיום בכנס השנתי של איגוד הכירורגיה הישראלי באילת, 2005, לפרוסקופיה בטראומה.
 • הצגת פודיום בכנס השנתי של איגוד הכירורגיה הישראלי בכפר בלום, 2009, 300 ניתוחים לפרוסקופיים של המעי הגס והרקטום, תוצאות קצרות טווח, בטיחות ורמות קושי. 

 

 

 

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

93 שאלות גולשים בהמשך העמוד

29/12/2018

ניתוח בריאטרי שרוול חוזר

שלום רב ברצוני לדעת האם דר רועי ענבר מנתח פצייניטים שעברו לפני 6 שנים ניתוח שרוול קיבה והנני מרוצה בכלל האם קיימת האופציה והוא מנתח פציינט בשנית( מציינת שלא נותחתי אצלו
אדמח לתגובה
תודה

26/10/2018

ניתוח חוזר לתיקון משרוול למעקף מלא

שלום דוקתור רועי אני 36 לפני שש שנים עברתי ניתוח שירוול ברקע היתי עם בקע צרעפתי כנראה במהלך ניתוח השירוול לא תיקנו את הבקע כמו שצריך משקל התחלתי היה 100 קילו ירדתי ל 65 ומאז זאת אומרת משש שנים ואני עם הקאות מה שאני אוכלת אני מקיאה אחרי כמה דקות עכשב המצב החמיר עוד יותר בצילום הגאסטרו שעשיתי לפני חודש נמצא בקע ודלקת בושט מחומציות הקיבה לפני שבוע היתי ביעוץ עם פרפסור עסליה בבית חולים אסותא הו המליץ לי על ניתוח מעקף קלאסי ותיקון בקע יש לציין אני עכשב בעליה במשקל היום אני שוקלת 80 קילו וגובה 152 כל הזמן עם כאבים עם הקאות וצרבות שלא מגיבות לשום תרופה דוקתור עסליה ביקש ממני לעשות צילום חזה ואולטראסאונד ובדיקות דם וגם ביקש ממני לעשות שש מפגשים עם דיטאנית כדי שיאשרו לי הניתוח אני חברה בקופת חולים כללית אבל אני לא יכולה לחקות לשש מפגשים של הדיאטנית בין כל מפגש ומפגש צריך לחקות 3 שבועות זאת אומרת שאני צריכה לחקות לחודש ופרואר עד שאני אסים את כל המפגשים ואחר כך יקביעו לי תור לניתוח יש לצין גם שדוקתור עסליה כתב במכת שלו שהניתוח החוזר שהוא יבצע לא מטרתו ירידה במשקל אלא תיקון לניתוח השירוול כי אני עכשב עם ריפלוקס כשה שהוא הולך ומחמיר כל הזמן שאלתי היא אם יש אפשרות שאני לא אעשה את מפגשי הדיאטנית וגם אני עושה את הניתוח בבית חולים אסותא בפרטי דרך הפלאטינום אני מקוה שתעזור או שתדריך אותי למי לפנות כדי לזרז את העניין כי פשוט אני לא יכולה לחקות עוד ארבעה חודשים עם ההקאות והצרבות

ד"ר רועי ענבר
להיתם שלום,
לפי מה שאת מספרת אין כל צורך לגשת לועדה משום שהניתוח אינו ניתוח בריאטרי אלא
למניעת רפלוקס קשה.
אני מנתח בעיות כאלה ללא עירוב של ועדה בריאטרית, משום שנושא זה אינו כלל בסמכותה, אלא נתון לשיקול דעת בלעדי של הכירורג המטפל.
תוכלי ליצור אתי קשר בטל 0584262485 ואבדוק אותך במידה ותהיי מעוניינת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
31/07/2018

השמנת יתר

שלום רב,
אני בת 40 שוקלת 103 והגובה שלי 1.70, אחרי 4 ניתוחים קיסריים ו3 לידות. סובלת מדורבנים ברגליים וכאבים בברכיים וגם קצת כאבי גב, האם אני מיועדת לניתוח בריאטרי? אגב רק לסקרנות: כמה זמן צריך לחכות בין הניתוח הזה להיריון ?
תודה

31/07/2018

השמנת יתר

שלום רב,
אני שוקלת 103 והגובה שלי 1.70, אחרי 4 ניתוחים קיסריים ו3 לידות. סובלת מדורבנים ברגליים וכאבים בברכיים וגם קצת כאבי גב, האם אני מיועדת לניתוח בריאטרי? אגב רק לסקרנות: כמה זמן צריך לחכות בין הניתוח הזה להיריון ?
תודה

06/07/2018

מחיר לניתוח מיני קיצור קיבה דרך מכבי זהב?

מה העלות אחרי השתתפות קופח מכבי עבורמניתוח קיצור קיבה?

01/07/2018

ניתוח בריאטרי מיני מעקף

אני לפני ניתוח בריאטרי עברתי בדיקה של שיקוף שוט והבדיקה כתבו לי שיש לי בקע קטן סערפתי זה יכול להפריע לניתוח והזה ניתוח מומלץ לעשות במקרה כזה???

29/06/2018

מה מומלץ לעשות תיקון לניתוח או להחזיר למצב הקודם ( ללא קיצור)

אמי עברה ניתוח מיני מעקף ליפני כחצי שנה הייתה במישקל 95 היום שוקלת 61, אינה יכולה לאכול או לישתות כלל…לאחר הניתוח אושפזה כימעט שבועיים הייתה מקיאה גם דם וגושים( כמו כבד) בחצי שנה אחרונה אושפזה כמה וכמה פעמים טופלה בppi וגם בסוקרלפאט עברה קסטרוסקופיה ואובחנה ב Hpשלילי ועברה סונאר בטן שהראה גם אבנים בכיס מרה….לפי מה שכתוב במיכתב שיחרור ככל הניראה מדוברבגסטריטיס בילארית. מה הייתה ממליץ לעשות?

31/05/2018

כדורי אומפרדקס

ד”ר רועי ענבר שלום
התנתחתי אצלך לפני כחודש בערך – לאחר השחרור קיבלתי מרשם לחודש של כדורי אומפרדקס והכדורים הולכים להיגמר
השאלה שלי היא האם צריך להמשיך לקחת את הכדורים האלה או שלאחר חודש לא צריך יותר לקחת את הכדורים האלה?
אשמח להתייחסותך

09/02/2018

אם אני שוקלת 85 אני יכולה לעשות קיצור קיבה לא דרך קופת חולים?

אם אני יכולה לעשות קיצור קיבה אשמח להצעת מחיר

18/11/2017

מחכה לתשובה

שלום אני בת 44 שוקלת 88.6 גובה 153 סובלת כולסטרול גובה .סובלת מכאבי גב אחת לחודשיים מקבלת זריקת וולטרן.מעוניינת לדעת אים אני עומדת בקטריונים לניתוח שרוול אודה לך על תשובתך.

04/09/2017

שנה ו3 חודשים אחרי שרוול

יש לי עודפיי עור אני חצי שנה במשקל יציב 48 גובה 1.53 אשמח לדעת איך אני מתחילה תהליך זה פשוט משפיע עלי מאוד בחיי יום יום מוריד תביטחון משפיע על זוגיות שבגלל זה אני לא יוצאת בת 30 ויש לי פלטניום

10/08/2017

האם אני יכולה להיות מועמדת לניתוח?

שלום דר,
אני בת 23, שוקלת 86, גובה 1.58, הייתי אצל האורטופד ויש לי בעיות אורטופדיות שקשורות למשקל. אבל הוא לא נתן לי המלצה לניתוח, אלא מרשם למדרסים והפניה לפיזיוטרפיה. האם יש לי סיכוי לעבור ועדה? מה עליי לעשות כדי להגדיל את הסיכוי? אני כבר מחכה לזה כל כך הרבה זמן ועשיתי את כל הבדיקות האפשריות..

12/07/2017

ניתוח?!

שלום וברכה.
אני בת עשרים גובה 165 משקל 105. ניסיתי המון דיאטות בחיים. למען הכנות – אף פעם לא ממש ברצינות ותמיד נשברתי לאחר טווח קצר מאוד.
מאובחנת בהפרעת אכילה כפייתית או תסמונת בולמוסית או אכילה התמכרותית – איך שבוחרים לקרוא לזה, עם כל התסמינים.
צעירה, רוצה מאוד לצאת מהעניין הזה. מכל סיבה שלא תהיה, חברתית, מנטלית, נוחות, בריאות.
עברתי טיפול ניסיון במסגרת ניסוי בDTMS בבן גוריון בשיתוף סורוקה לטיפול באכילה התמכרותית. לא ממש הועיל.
האם ניתוח זוהי האופציה האחרונה. האומנם אין לי יכולת לעשות את זה בכוחות עצמי?!
אשמח אם השאלה לא תפורסם באתר. תודה.

04/05/2017

האם יש אופציה לניתוח חוזר

אני עברתי לפני 5 שנים ניתוח שרוול כי הייתי במשקל 90 ק”ג גובה 159 ביאם איי 35 + כולסטרול גבוה ערכי סוכר גבוה וכבד שומני
ירדתי מאד יפה 32 ק”ג אך אחרי שלש שנים נכנסתי להריון שגרם לי להשאר עד היום בעודפים של 23 ק”ג כלומר, כעת אני 80 ק”ג וערכי הסוכר והכולסטרול גבוהים מאד
יש לי אבא שעבר אירוע לבבי פעמיים סובל מלחץ דם גבוה ואח ואחות שהתפרצה להם סכרת בגיל מבוגר
ניסיתי הרבה דיאטות ופעילות ללא הצלחה אני רק עולה יותר ויותר ואני פוחדת מעליית הכולסטרול והסוכר בי אם איי שלי כעת 30.5 במשקל 80
מה עלי לעשות בנידון?אפשרי ניתוח חוזר?

ד"ר רועי ענבר
למירי שלום,
במידה ודיאטה ופעילות גופנית אינם עוזרים , את זכאית באופן עקרוני לניתוח חוזר במימון קופת החולים. מומלץ לך מעקף או מיני מעקף קיבה.

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
13/03/2017

מעקף או מיני מעקף?

שלום ד”ר ענבר,
אני מועמדת לניתוח חוזר (שרוול לפני 3 שנים) עקב עלייה במשקל ובקע סרעפתי הגורם לצרבות, בנוסף בדיקת גסטרו מראה דלקת קלה בקיבה.

האם ישנה בעיה לבצע מעקף או מיני מעקף עם בקע סרעפתי ודלקת קלה בקיבה? איזה ניתוח מבין השניים עדיף במצבי?

ד"ר רועי ענבר
ליעל שלום
ניתוח הבחירה הבדוק ביותר לפתרון שתי הבעיות בבת אחת הוא מעקף קיבה .
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
17/02/2017

השמנת יתר

שלום יש לי שאלה בערך ל שרוול קיבה באתי לפני כשנה ו חצי ל שנתים לבית חולים מאיר לבדוק אם אני אוכל לעשות את הניתוח אמר לי משהו רופא שאני לא זכאי כשהייתי בו 15 היום אני 16 ו 8 חודשים באותו זמן הייתי שוקל 135 והBMI שלי היה 38 אם אני זוכר טוב עכשיו נסיתי לרדת במשקל וירדתי כמעט 30 קילו עכשיו המשקל שלי יורד ו עולה מ 104 ל 108 נסיתי לעשות דיאתה אבל לא יכולתי ה BMI שלי הוא נע בן 31 ל 32 על פי כך הרופא אמר לי שאני צריך לרדת בערך 20% ממשקלי הקודם ירדתי יותר מ 20% אני רוצה לדעת אם אני זכאי לעשות את הניתוח

ד"ר רועי ענבר
למוסטפא שלום,
הBMI המינימלי לניתוח עבורך הוא 45.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
12/02/2017

בחילות לאחר שרוול

היי שוב לרופא המיוחד . שאלה נוספת לאחר ניתוח שרוול יש בחילות לכל הזמן או שזה רק לאחר ניתוח .
דבר נוסף מה אפשר לקחת לנשירת שיער לאחר הניתוח כי יש לי פחדים שינשור לי
וכדורים רוצאיטאר הם גדולים לבליעה ויהוו בעייה

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
12/02/2017

בחילות לאחר שרוול

היי שוב לרופא המיוחד . שאלה נוספת לאחר ניתוח שרוול יש בחילות לכל הזמן או שזה רק לאחר ניתוח .
דבר נוסף מה אפשר לקחת לנשירת שיער לאחר הניתוח כי יש לי פחדים שינשור לי
וכדורים רוצאיטאר הם גדולים לבליעה ויהוו בעייה

ד"ר רועי ענבר
לקרן שלום,
בחילות לאחר ניתוח הן שכיחות למדי ובדרך כלל פוסקות לאחר יום-יומיים. אין בעייה לבלוע כדורים וויטמינים לאחר הניתוח.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/01/2017

כאבים

היי.. לפני חודש עברתי ניתוח הוצאת טבעת ומעקף. הניתוח הסתבך היתה דליפה וניתחו שנית בניתוח פתוח. בימים האחרונים אני סובלת מכאבים חזקים בבטן העליונה מימין. בסיטי רשום תוספתן מוגדל אבל טוענים שהכל תקין. ניסיתי לחזור אחורה בשלבי האוכל אבל לא הועיל. עשיתי אולטרסאונד אתמול. תשובה רק עוד כמה ימים. מה זה יכול להיות מקור הכאב??? בבקשה עזרה. אין לי כיס מרה. כרתו לי בגיל 14

ד"ר רועי ענבר
לסימה שלום,
הכאבים יכולים להיות מסיבות שונות, החל מצלקת הניתוח הפתוח , זיהום תוך בטני ועוד.
אין אפשרות לדעת ללא בדיקה שלך ובחינת ההדמיות שעברת.
רפואה שלמה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
17/12/2016

אני עומדת בקריטריונים לניתוח קיצור קיבה לפי תשובתך אך למה לא מאשרים לי ניתוח

שלום ניתנה לי תשובה ממך שאני מתאימה לניתוח שרוול ה bmi שלי 35.6 יש לי שומנים בכבד ודום שנתי בדרגה חמורה ועשיתי את כול הבדיקות הדרושות . אך כשפניתי לרופאת מחוז שאמורה לאשר לי את הניתוח היא אמרה שבשום פנים ואופן היא לא תאשר לי ואמרה לי לפנות לדיאטנית שלהם ולעשות ספורט.
אז למה בעצם אני מתאימה לניתוח והמרפאה הביריאטרית מסרבת ומה ניתן לעשות במצב כזה

ד"ר רועי ענבר
לקרן שלום,
את עומדת בקריטריונים לניתוח, כולל של קופח כללית על פי סל השירותים שמפורסם באינטרנט.
אחרי מועמדות יש צורך לעבור ועדה הכוללת דיאטנית ופסיכולוגית שמאשרות או פוסלות את המועמדות.
במידה ואת עברת ועדה אין למחוז זכות למנוע ממך ניתוח. במידה וישנם עוד תנאים למלא עלייך לבצע את הנדרש עי הועדה.
יש באפשרותך להגיש ערעור
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
16/12/2016

הקאות אחרי שרוול

שלום רב
אני צריכה לדעת האם הקאות הם דבר טבעי אני אחרי שנה של שרוול ,ולא יכולה לאכול רק נוזלי
בבקשה אני רוצה עזרה ולדעת מה לעשות כי שאלי …אבל אמרו טבעי אבל אני יודעת שזה לא טבעי כל הזמן הקאות כמעט והגוף מתמוטט ‘ירדתי 30 ק”ג ולא מצליחה לרדת יותר כאילו הגוף מגין על עצמו לא יודעת
אשמח אם תענה ותכוון אותי

ד"ר רועי ענבר
לגיגי שלום,

לא אמורות להיות הקאות אחרי שנה מניתוח, ייתכן וקיימת היצרות בשרוול או בעייה אחרת.
פני למנתח על מנת לעבור בירור.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
01/12/2016

קיצור קיבה באמצעות טבעת.

אני מנותחת לשעבר בניתוח שרוול פרטי. היום לאחר 4 שנים העלתי במשקל את השומן שהורדתי בכ 30%.האם אני יכולה לבצע ניתוח טבעת? ומה העלות? משקלי עומד על 78 ק”ג אני בת 48 ללא רחם בריאה לחלוטין.

ד"ר רועי ענבר
לשר שלום,
אם הגובה שלך מתחת ל161 סמ תוכלי להיות מועמדת לניתוח. לא מקובל לבצע ניתוח טבעת לאחר שרוול, אלא מעקף קיבה או תריסריון.
הניתוח החוזר כלול בסל הבריאות של קופות החולים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
27/11/2016

הקאות יזומות

האם הקאות יזומות מרחיבות את הקיבה ?

ד"ר רועי ענבר
למעוקפת שלום,
אין מידע מבוסס על הנושא של הרחבת הקיבה ומה גורם לכך. הקאות יזומות עשויות לפגוע בושט
ובמאזן המלחים והנוזלים, והן אינן מומלצות כמובן.
מעבר לכך הקאות יזומות עשויות להעיד על הפרעת אכילה קשה שזקוקה לאיבחון וטיפול מיידי.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
27/11/2016

שייקים לאחר מעקף קיבה

שלום, אני ארבעה וחצי חדשים לאחר ניתוח מיני מעקף. לאחרונה התחלתי לשתות שייקים בריאים של ירקות או פירות (למשל תפוח, גזר, סלק, מלפפון, ג’ינג’ר ונענע ושילובים דומים) ואני מוסיפה כליטר מים וטוחנת בבלנדר. זה גם עוזר לי בנושא המים, כי ללא זה אני כמעט לא שותה. השאלה שלי היא, האם זה עלול להרחיב את הקיבה (שילוב של ירקות טחונים ומים). אני מאוד משתדלת להפריד בין שתייה לאכילה (עשרים דקות עד חצי שעה ביניהם).

ד"ר רועי ענבר
למעוקפת שלום,
אינני סבור שיש בעיה בשתיית השיקים, ואם אינך מקיאה ניתן לשתות גם ליטר , מחולק כמובן לכמה ארוחות.

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
28/10/2016

מעקף קיבה

שלום ד”ר
רציתי לשאול בעבר לקחתי כדורים פסיכאטרים ועכשיו אני הולכת לעשות ניתוח מעקף קיבה הייתי רוצה לדעת אם מי שלקח תרופות פסיאטריות יש יותר סיכונים ומהם הסיכונים

ד"ר רועי ענבר
לחופית שלום,
בעייה פסיכיאטרית בעבר וגם בהווה אינה מהווה התווית נגד לניתוח בריאטרי. יש צורך להביא חוות דעת מפסיכיאטר לקראת הניתוח.
במידה ולא מדובר בהפרעות אכילה, והועדה מתרשמת מרצון חזק לעבור שינוי , בדרך כלל אין בעייה.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
30/09/2016

טחון

האם אחרי חמישה ימים מהניתוח אני יכולה לאכול מרק בטטה חון,??

ד"ר רועי ענבר
לשולה שלום,
בשלב זה כלכלה נוזלית בלבד-כלומר מרק במרקם נוזלי ללא בטטות שלמות .
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
20/09/2016

בנוגע לניתוח

שלום ד”ר
עברתי מספר בדיקות לקראת ניתוח שרוול שאני מעוניינת לעשות. בבדיקת גסטרו נמצאה גסטריטיס.. והליקובקטר פילורי האם יתכן שלא יאשרו לי ניתוח בגלל זה? חוששת מאוד אני כבר כל כך מוכנה נפשית לעבור את הניתוח. פוחדת להתאכזב בגלל תוצאות הבדיקות.

ד"ר רועי ענבר
לנועה שלום,
יש צורך לטפל בחיידק באנטיביוטיקה , ולאחר שייעלם אין בעייה לבצע את הניתוח. תהליך הטיפול בחיידק אורך כחודש בדרך כלל.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
27/08/2016

מחכה לתשובה

שלום ד”ר אודה לך מאוד אם תוכל לענות לי בהקדם בבקשה. שאלתי היא כזאת אני בת 38 שוקלת 95 וגובה 1.64. סובלת ממספר בעיות בריאותיות שמקשות עלי ביומיום. בצקות ברגליים בגלל משקל עודף. עקמת בגב העליון בעקבות ההשמנה. וסובלת נורא מכאביי גב מתקשה ללכת או לעמוד זמן ממושך. שומנים בדם כבד שומני. ניסיתי דיאטות גם בקבוצות תמיכה. אך ללא הצלחה. אני חוששת ממצבי הבריאותי. ברצוני לדעת האם אוכל להתאים לניתוח שרוול? תודה מראש. נועה.

ד"ר רועי ענבר
לנועה שלום,
מכיוון שהbmi שלך מעל 35, ויש לך מחלות הקשורות בהשמנת היתר כמו כבד שומני , יתר שומנים בדם ובעיות מפרקים.
פני עם מכתב המלצה מאורטופד למרפאה בריאטרית בבית החולים על מנת להתחיל בתהליך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
18/08/2016

מתעניינת בניתוח

שלום ד”ר
שמי נועה בת 38 שוקלת 95 קילו. גובה 1.64
אני סובלת מכמה בעיות בריאותיות בגלל משקל יתר שומנים גבוהים בדם כבד שומני ובצקות ברגליים אני מאוד מתקשה בתפקוד היום יומי וסובלת על בסיס קבוע מכאביי גב ורגליים. לא מסוגלת לעמוד על הרגליים זמן ממושך ולכן לא מחזיקה מעמד במקום עבודה. אני מאוד מתוסכלת ומדוכאת הגעתי למצב שלא בא לי לצאת מהבית בגלל המראה שלי. האם לדעת אוכל להתאים לניתוח? אני לא רואה דרך אחרת לצאת מהמצב הזה. אודה לך מאוד אם תוכל לענות לי בהקדם. תודה רבה מראש.

ד"ר רועי ענבר
לנועה שלום,
לפי הנחיות משרד הבריאות והנתונים שמסרת את בהחלט מועמדת לניתוח . פני למרפאה בריאטרית באחד מבתי החולים על מנת להתחיל בתהליך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
07/08/2016

מעוניין לעשות ניתוח לקיצור קיבה

שלום ד”ר. אני בן 27, גובהי 1.86 ומשקלי 127.
אני מעוניין לבצע את ניתוח לקיצור קיבה, האם בעיות פסיכולוגיות/פסיכיאטריות יכולות לסייע באישור הניתוח?
אני מטופל בכדורים נגד דיכאון כבר מספר שנים לא מועט. המשקל מהווה בשבילי חלק מאוד נכבד מהדיכאונות והחרדות, אני מרגיש שאני שונא את עצמי מאוד, לא יכול להסתכל על עצמי במראה כמעט ולא יוצא מהבית וגם כשיוצא אז זה רק מהבית לעבודה וחזרה. עודף המשקל שלי הרס לי את חיי לחלוטין, אני מרגיש שאני מכור לאוכל ולא מצליח להפסיק. קשה לי לקום מהכסא, אני נוחר חזק בלילה, אני כל הזמן קם עייף לאחר שינה (שהינה ארוכה בהרבה משל אנשים רזים) יש לציין שעשיתי דיאטות רבות חוזרות ונשנות כשלאחריהן עליתי במשקל שוב עם ריבית. מבחינתי סירוב לניתוח יהיה גזר דין מוות עליי.. אני לא מוצא טעם לחיים עם עודף המשקל הזה, כבר לא יכול לאסוף כוחות כדי לרזות לבד

ד"ר רועי ענבר
לנאור שלום,
בעיות פסיכולוגיות אינן נחשבות כקריטריון לניתוח, אך במידה ויש לך מחלה נלווית להשמנה
תוכל להיות מועמד.
פנה למעבדת שינה, נשמע שיש לך דום נשימה בשינה. במידה ואכן כך תוכל להיות מועמד.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
06/08/2016

שבוע וחצי אחרי מעקף קיבה

היי ד”ר ענבר.
נותחתי אצלך בתאריך 25.7
בימים האחרונים יש לי כאבים חזקים בבטן התחתונה בצד שמאל לפי מה שאני חושבת הגזים יוצרים אצלי לחץ כאשר אני משחררת את הגז הכאב נעלם
ואחרי ישיבה ממושכת הכאב חוזר שוב.
אציין כי אני זזה בבית וגם מתהלכת בחוץ .
שאלה שניה
אחרי כמה זמן מותר לישון על הבטן?
ועוד שאלה כמה זמן לוקח לגזים לצאת החוצה באופן סופי?

אודה לעזרתך.

ד"ר רועי ענבר
לחנית שלום,
איזור הכאב שלך רחוק מאיזור הניתוח וקשה לי להעריך את סיבתו. מותר לך לישון על הבטן ללא בעייה.
אשמח לבדוק אותך, קבעי תור במרפאה.
להתראות,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
01/08/2016

חודשיים אחרי שרוול

היי שלום נותחתי ב24/5/2016
יש לי שתי שאלות
1 כל דבר שאני אוכלת אני מקיאה עם זה גבינה או מרק או מעדן או אורז הדבר היחיד שאני מסוגלת לאכול זה פתית וגם לא יותר מ אחד וחצי עד שתיים וכל הזמן יש לי בחילות גם הנטילת ויטמינים גורמת לי כאבים ובחילות
2 האם מותר לי לצום את תשעה באב

ד"ר רועי ענבר
לאפרת 105,
מה שאת מתארת אינו תקין ועשוי להצביע על בעייה טכנית עם השרוול-היצרות. יש צורך לבצע שיקוף בליעה וגסטרוסקופיה על מנת להגיע לאבחנה.
במידה ויש היצרות ניתן לבצע הרחבות עם בלון אנדוסקופי, במידה ולא מצליחים בדרך כלל יש צורך בניתוח מעקף קיבה.
רצוי לא לצום כיוון שסיכוי סביר שמצבך התזונתי אינו שפיר.
החלמה מהירה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
26/07/2016

שרוול

היי שמי מורן .
עשיתי את כל הבדיקות הנדרשות לניתוח. אני עם bmi 35.30
ויש לי דום נשימה.
הבנתי שאחרי הוועדה(שעברתי אותה גם)
אצטרך למסור בקשה לרופא מחוזי על מנת שהוא יאשר את המימון לניתוח….
מה הסיכוי שהוא כן יעביר או לא על מנת שאקבל את המימון עקב הbmi עם המחלה הנילוות?????
אשמח לתשובה . מפחדת להתאכזב.
כי לפני ההורדה במשקל אני מפחדת גם מאוד משום הנשימה שבעקבותו מבצעת שרוול!!!

ד"ר רועי ענבר
למורן שלום,
לפי הנחיות משרד הבריאות את עומדת בקריטריון לניתוח מבחינת משקל ומחלה הקשורה בו.
ישנן קופות חולים המקשות על קבלת טופס 17 באמצעות הרופא המחוזי, וזאת עי קביעת קריטריונים שונים מהמקובל.
אני מקווה שתקבלי טופס 17, במידה ולא הגישי ערעור.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
24/07/2016

קיצור קיבה

איזה ניתוח לא משאיר צלקת גדולה בבטן ?
גובה 1.58 משקל 104
Bmi – 41.66
לחץ דם גבוה
קושי לעמוד הרבה זמן
כאבי גב
לחצים בחזה
קושי לנשום
הועדה תאשר לי לעבור את הניתוח

ד"ר רועי ענבר
למיטל שלום,
את עומדת בקריטריונים הראשוניים לניתוח, ההחלטה הסופית היא עי הועדה הבריאטרית בבית החולים.
הניתוחים הבריאטריים נעשים ברובם הגדול בשיטה לפרוסקופית עם 4-5 חתכים קטנים של כסנטימטר אחד בדופן הבטן, ללא קשר לסוג הניתוח.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/07/2016

מתעניינת בניתוח

שלום-
אני בת 24 שוקלת 96 והגובה שלי 1.67
האם אני יכולה לעשות שרוול או מעקף קיבה?? אם אני לא עומדת בקרטריונים האם זה אפשרי לעשות פרטי??
תודה

ד"ר רועי ענבר
לשירה לוין שלום,
ממשקל 98 קג בתוספת מחלה הקשורה להשמנה תוכלי להיות מועמדת לניתוח. במידה ואינך עומדת בקריטריונים אין אפשרות לבצע ניתוח גם באופן פרטי.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
22/06/2016

אחרי ניתוח

היי ד׳׳ר אני אחרי ניתוח מיני מעקף שבוע וחצי ואחרי כל הנוזלים אני מרגישה רעבבב לפעמים אני לוקחת משהו קטן מחתיכת בשר שאחותי אוכלת או כפית של סלט שנמצא על השולחן האם זה כל השאר זה נוזלים וויטמינים האם זה מסוכן שאני חלשה לאוכל לפעמים!? וחייב רק נוזלים בשבועיים שלושה הראשונים

ד"ר רועי ענבר
למימי שלום,
באופן עקרוני אוכלים כלכלה נוזלית בשבוע-עשרה ימים הראשונים לאחר ניתוח. אני ממליץ להיצמד להוראות הדיאטנית ולא לחרוג מהם, גם אם רעבים. בהמשך תוכלי לאכול יותר באופן הדרגתי ואני מקווה שזה יפתור את הבעייה.

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
01/06/2016

ניתוח בריאטרי

שלום רב. אני סוכרתית טייפ 1 עם bmi35
1.האם אוכל לעבור ניתוח בריאטרי?
אני שואלת מפני שהתוויות משרד הבריאות מתייחסות רק לסכרת טייפ 2 ושותקום לגבי טייפ 1.
2. בנוסף, מאפשרים לטייפ 2 שלא מאוזנים ועם bmi30לעבור את הניתוח – לכן האם עם נתונים כמו שלי (bmi35 טייפ 1) וסכרת אינה מאוזנת אני כן עומדת בקריטריונים?
תודה רבה

ד"ר רועי ענבר
לחן שלום,
אכן מדובר על סכרת סוג 2 בלבד, וגם עם סכרת סוג 1 לא מאוזנת, אין אפשרות לבצע ניתוח.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
29/05/2016

משקל לניתוח בריאטרי

שלום רב,
גיל 44 משקל 110 גובה 1.75 האם ניתן לנתח ניתוח שרוול?

טל

ד"ר רועי ענבר
לטל שלום,
במידה וקיימת מחלה הקשורה בהשמנת היתר תוכלי להיות מועמדת לניתוח. פני לרופא המשפחה על מנת לברר את העניין.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
23/05/2016

מעקף קיבה

היי ד״ר אני מועמדת לעשות ניתוח מעקף קיבה ויש מלא אנשים מסביבי מפחידים אותי לפי מה שקראתי באינטרנט הסיבוכים קלים ואפשר לטפל ..אחות שלי טוענת שחבר בלימודים עבר את הניתוח ונהיה נכה לא יכול ללכת על הרגליים אני רוצה לדעת מה הקשר ולמה זה יכול לקרות ואם יש מקרים של מוות ומתי זה קורה !??

ד"ר רועי ענבר
למימי שלום,
לניתוח מעקף קיבה , ככל ניתוח,ישנם סיבוכים שעשויים להיות קשים. העיקרי שבהם הוא דליפה שמתרחשת באחוז עד שניים מהמקרים.ברוב המקרים ניתן להתגבר על הסיבוך אך ישנם גם מקרי מתותה שהם נדירים יחסית-אחד ל500 עד 1000 ניתוחים.
מקרים של בעייה נוירולוגית בעקבות הניתוח קשורים בדרך כלל בתת תזונה וחסרי ויטמינים שיכולים לקרות עקב סיבוך לאחר הניתוח או חוסר הענות המטופל ללקיחת ויטמינים ותוספי תזונה
ולמעקב הנדררש אחרי ניתוח.
אלו הם מקרים נדירים מאוד,שזוכים מטבע הדברים לפרסום רב.
בסך הכל הניתוח בטוח מאוד, ומבוצע לאורך עשרות שנים בהצלחה ברחבי העולם ובארץ.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
15/05/2016

התאמה לניתוח

שלום דר ענבר , אני בת 18 וחצי , גובה בערך 1.70 ושוקלת 102 , רציתי לדעת את רמת התאמתי לניתוח בריאטרי . מבחינת מחלות רקע , הכולסטרול שלי גבולי אך במשפחה יש רקע של סכרת (אמא). בנוסף לפני ארבעה חודשים עברתי ניתוח בברך עקב שבירה של הפיקה , הישיבה בבית בטח לא עזרה למשקל , והמשקל מכביד נורא על הברך מה שמאריך נורא את תהליך ההחלמה שלה . אשמח גם לדעת איך בודקים איזה ניתוח מתאים ביותר .

ד"ר רועי ענבר
שלום,
את גבולית מבחינת הקריטריון לניתוח. עלייך לפנות עם מכתב מאורטופד הממליץ על ירידה במשקל למרפאה בריאטרית על מנת להיבדק.
סוג הניתוח ייקבע לאחר בדיקות שונות וראיונות, לפי נוכחות של בקע סרעפתי,רפלוקס,נסיון המנתח ועוד.עדיין מוקדם מדי לדון בנושא זה.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
06/05/2016

ירידה במש’ל

הי אני בן 18 ועשרה חודשים לפני כחודש וחצי עברתי שרוול שקלתי 112.9 כיום אני שוקל 94.2 זה נורמלי?

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
06/05/2016

ירידה במש’ל

הי אני בן 18 ועשרה חודשים לפני כחודש וחצי עברתי שרוול שקלתי 112.9 כיום אני שוקל 94.2 זה נורמלי?

ד"ר רועי ענבר
לגטו שלום,
קצב הירידה הוא סביר, ובכל מקרה הירידה במשקל נמשכת כשנה כאשר בסיום התקופה קצב הירידה איטי .ניתן לשפר את הקצב עי פעילות גופנית סדירה והיענות להנחיות הדיאטנית.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/05/2016

שלום ד״ר

שלום ד״ר רועי אני לאחר 2 ניתוחים שרוול ומעקף קיבה הייתי במיון עקב כאבי בטן שמאלית והקאות ושלשולים עברתי צילום בטן מעי גס מורחב ומפותל , ללא פלסי אוויר-ונוזל האם יש לזה משמעות ?תודה

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/05/2016

שלום ד״ר

שלום ד״ר רועי אני לאחר 2 ניתוחים שרוול ומעקף קיבה הייתי במיון עקב כאבי בטן שמאלית והקאות ושלשולים עברתי צילום בטן מעי גס מורחב ומפותל , ללא פלסי אוויר-ונוזל האם יש לזה משמעות ?תודה

ד"ר רועי ענבר
לדיאנה שלום,
לממצאים אלה אין משמעות מיוחדת.החשש לאחר מעקף קיבה כאשר יש כאבי בטן והקאות הוא להסתבכות של המעי הדק כתוצאה מהניתוח. לעיתים הבעיה באה והולכת, והאבחנה נעשית רק בניתוח הבודק האם הפתחים שנוצרו בניתוח סגורים היטב והמעי נמצא במקומו.כמובן שייתכן שמדובר בדלקת קלה של המעי שחלפה ללא קשר לניתוח.
במידה והתופעה חוזרת פני למנתח.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
24/04/2016

תהליך תרום ניתוח

שלום לך. ..רציתי להודות לך על עזרתך מלפני כשלושה חודשים,ואשמח לקבל את עזרתך שוב. ברוך השם עברתי באמצע חודש מרץ את הוועדה לניתוח חוזר. קיבלתי מבעוד מועד את רצף הבדיקות שאני אמור לעשות, ובין היתר ישנם שתי הערכות שאני אמור להגיש, שהם הערכת דייטאנית ופסיכולוגית.שאלתי היא אם אני אמור שוב לקבוע פגישה עם דייטאנית ופסיכולוגיה למרות שבין הוועדה לסדנא עברו רק חודשיים בדיוק או שמספיקה החוות דעת שהיתה בועדה? אומנם לאחר הוועדה לא קיבלתי שום מסמך או משהו אחר. מה אני אמור לעשות? פשוט מאוד אני לא רוצה לטרוח לשווא. אגב בדקתי אצל הרופא משפחה אם ישנם נתונים הנ”ל ולא נמצאו נתונים כאלו.

ד"ר רועי ענבר
ליניב שלום,
אתה אמור להגיש חוות דעת של דיאטנית ופסיכולוגית שבדקו אותך. באם יש לך את המסמכים
אין צורך לחזור על ראיונות אלה אחרי חודשיים, במידה ולא נתבקשת לבצע השלמות על ידם.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
04/04/2016

שרוול

שלום, נדמה כי כבר םניתי לכל העולם וגם אליך, קשה לי לוותר כי מדובר בבתי הסובלת לא רק מעודף משקל, 1.55, במשקל 89, הילדה סובלת מכל מה שסביב המספר הזה, הצקות, חברה, בית הספר, כל מה שאיש לא יכול להעלות בדעתו. ניסינו דיאטות ואפילו היום נפגשים עם עובדת סוציאלית ודיאטנית. הבעיה אצלה היא כמויות. היא אף פעם לא שבעה. למה ילד צריך להגיע למשקל כזה גבוה בכדי שמשהו יזוז במדינה הזו???? הלו… הילדה במצוקה. בבקשה תעזרו לי, היא באמת סובלת והלב שלנו נקרע. קראתי המון על שרוול. חייבת להיות דרך שהילדה תקבל אישור לניתוח ולא להמתין כשיהיה מאוחר יותר. בבקשה. תודה, סימה

ד"ר רועי ענבר
לסימה שלום,
אני מבין את המצוקה שלך, אך אין אפשרות לעבור על הנחיות משרד הבריאות . ביתך רחוקה מהקריטריונים לניתוח בריאטרי, ואני מקווה שתצליח לרזות ללא ניתוח.
במידה ובגיל 18 תמשיך לסבול מעודף משקל, הקריטריונים הם קלים יותר לגבי מבוגרים מאשר
לגבי מתבגרים.
מאחל לה שתצליח לרדת במשקל בכוחות עצמה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
25/03/2016

שאלה לד”ר רועי

ד”ר רועי שלום
זאת דיאנה בת 25 מצפון
ב 2013 עברתי ניתוח שרוול קיבה שהסתהך ברפלוקס קשה
עקב הרפלוקס בתאריך 2014 עברתי ניתוח מעקף קיבה עם כריתת כיס מרה
מאז ניתוח המעקף קיבה סובלת משלשולים עד 7 פעמים ביום חוסר ברזל מקבלת ברזל ומנות דם דרך הווריד וחוסר חלבון בתקופה האחרונה כל שבוע מתאשפזת עם אשלגן נמוך עד 2 חומצה לקטית וחומצה מטובלית וערכים סוכרים גבוהים עד 300
טופלתי נגד חיידקים לא עזר
לציין שאני עדיין סובלת מרפלוקס קשה למרות המעקף קיבה עברתי הרבה בדיקות הכל תקין
עברתי אנטרוסקופיה מעי דק :השקה תחתונה 80 ס”מ
האם זה מסביר בעיית הספיגה והשלשולים ?
יש רופאים טוענים שהפיתרון הוא ניתוח ביטול חלקי של המעקף ?
האם יש ניסיון לניתוח הזה ?האם יש סיבוכים ?
האם זה יפתור בעיית הספיגה ו השלשולים ?
תודה מראש .

ד"ר רועי ענבר
לדיאנה שלום,
הבעייה שאת מתארת היא מורכבת ונדירה מאוד. לעיתים נדירות מבטלים מעקף קיבה מסיבה זאת אך הדבר נעשה ואפשרי בידיים מיומנות.
הסיכונים בניתוח קשורים בעיקר לחיבור החדש שיתבצע, כאשר אחוזיי הדליפה הם נמוכים, סביב אחוז אחד.
אני מקווה שזה יפתור את בעיות הספיגה, כיוון שלא הייתה בעייה כזאת טרם הניתוח. בכל מקרה
זהו כנראה הפתרון היחידי האפשרי כעת למצב שהוא בעייתי מאוד ופוגם באיכות חייך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
21/03/2016

קיצור קיבה

שאלומ אני בת 42 שוקלת103 גובה 1.64

ד"ר רועי ענבר
לנטלי שלום,
אני משער שאת שואלת לגבי מועמדות לניתוח בריאטרי. תוכלי להיות מועמדת במידה וקיימת מחלה הקשורה בהשמנת היתר.פני לרופא המשפחה על מנת לברר זאת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
24/01/2016

ניתוח בריאטרי עם עוד ניתוחים

שלום ההשמנה שלי היא לא הבעיה היחידה בלידה החמישית לפני כחמש שנים נותרתי עם שבר טבורי וכמובן שהלך וגדל היום הוא ענקי ומשקלי היום עומד על 150 וגובה 160 השאלה אם ניתן לבצע נתוח לשניהם ביחד מאחר והם קשורים בבטן והמעיין?

ד"ר רועי ענבר
לחגית שלום,
באופן עקרוני כדאי להפריד בין הניתוחים, לאחר ירידה במשקל תיקון הבקע יהיה קל יותר ובעל סיכויי הצלחה גבוהים יותר.
במידה והבקע כואב מאוד, ניתן לתקן גם באותו הניתוח.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
10/01/2016

קיצור קיבה

שלום
אני בת 25 שוקלת 83 גובה 1.50
אני מאוד רוצה לעשות את הניתוח .
בבדיקות דם האחרונות יצא לי כולסטרול גבוה וטגליצרידים גבוה מאוד .
האם אני מועמדת לניתוח?

ד"ר רועי ענבר
לאדוה שלום,
את בהחלט עומדת בקריטריונים הראשוניים של משרד הבריאות לניתוח בריאטרי,ההחלטה הסופית היא עי הועדה הבריאטרית בבית החולים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/01/2016

תסמונת ההצפה או דלף?

ד”ר ענבר שלום, יש לנו חבר קרוב שעבר לפני חודשיים ניתוח שרוול. אתמול בערב כשאר ביקר אצלנו הוא טען שהוא מרגיש חולשה, סחרחורת ובאופן כללי היה נראה לא במיטבו. אמר שמפחד שזה קשור לניתוח. מקריאה באינטרנט אנחנו חוששים שמדובר בדלף או תסמונת ההצפה. איזה אבחנה מבדלת ניתן לעשות כדי לקבוע? איזה תסמינים יהיו שונים?

ד"ר רועי ענבר
לגרישה שלום,
תסמונת ההצפה היא נדירה מאוד עד לא קיימת לאחר ניתוח שרוול, היא די שכיחה אחרי מעקף קיבה
עקב המעבר המהיר של אוכל ישירות למעי הדק.
דלף הוא אירוע של זיהום חריף בחלל הבטן, ומתבטא בדרך כלל בכאבי בטן, חום הקאות , דופק מהיר והרגשה כללית רעה.
במקרה כזה לא יחול שיפור במצב עד להתערבות רפואית וטיפול בזיהום ומקורו.
הרגשה כללית רעה וסחרחורת היא די שכיחה אחרי ניתוחים בריאטריים, ובדרך כלל אינה משמעותית.
במידה והתלונות ממשיכות יש לפנות לרופא.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
13/12/2015

הסרת BCC בפנים

האם ניתן להסיר אצלך גידול BCC מהפנים בשיטת MOHS דרך קופת חולים?
תודה

ד"ר רועי ענבר
לרותי שלום,
יש כירורג פלסטי בשם רועי ענבר,עלייך להפנות את השאלה אליו. אני כירורג בריאטרי העוסק
בניתוחים עקב השמנת יתר.
רפואה שלמה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
10/12/2015

קרישת ה9דם

מה זאת אומרת Appt גבוה למה כמה הנורמל?? יצא לי בבדיקות דם שה בדיקת קרישת דם 27.2 sec והניתוח שלי בעוד שבועיים האם דוחים ניתוח בשביל דבר כזה?? תודה מראש

ד"ר רועי ענבר
.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
04/12/2015

קיצור קיבה

באיזי חלוק מתרחש ביצוע הניתוח .. אני דתיה מצפון הארץ ומרגישה פחד שכל הגוף ערום האם זה ביטחוני האם אפשר לתכסות במהשהוא ובזמן הניתוח ירימו את הכיסוי או החלוק .

ד"ר רועי ענבר
לרואן שלום,
הניתוח מתבצע בחלק העליון של הבטן , מהטבור ומעלה.את נכנסת לחדר ניתוח עם חלוק שאותו מורידים לפני הניתוח,ועד ההרדמה תהיי מכוסה היטב בשמיכה.
אין צורך לחשוש והצוות שומר על צינעת החולה גם בהרדמה, ואין מגלים חלקים שאינם נחוצים לניתוח.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
04/12/2015

שלום

שמי לילה אעבור את ניתוח קיצור קיבה בעוד כשבועיים קראתי מתוך כמה אתרים שדנים בנושא על אנשים ששילמו ב2012 כסף עבור סיכות או משהוא האם זה רלוונטי לעכשיו האם כדאי להכין כסף מראש אצלי זה פלטינום סיפרו לי שהקופה משלמת ואני רק משלמת ה.עצמית של 1500שח

ד"ר רועי ענבר
ללילה שלום,
את הבירור של הסכום אותו את משלמת את צריכה לעשות מול כללית פלטינום ומול הרופא המנתח.
אינני מכיר צורך לתוספת תשלום בעד ציוד מסויים , אלא במקרים חריגים.
בהצלחה בניתוח,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
17/11/2015

מדבקות

שלום ד״ר אני בערך שבוע אחרי הניתוח רציתי לדעת האם אפשר להוריד את המדבקות ?או שאני אחכה עד שיורידו לי את הסיכות כי זה מציק

ד"ר רועי ענבר
ליצחק שלום, אפשר להוריד את המדבקות ללא חשש.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
15/11/2015

תרופות

אני חודש אחרי ניתוח שרוול. וסובלת מגאזים וצרבות. לפני הנתוח הייתי נוטלת אומפרדקס באופן קבוע פעמיים ביום .האם אני יכולה להמשיך עם זה עכשיו??? כמו כן יש לי עצירות ואני נוטלת תה טיביטי שקית אחת ביום . לפני הניתוח הייתי צורכת הרבה יותר אבל גם אכלתי הרבה יותר.
האם זה בסדר?
האם יש תרופות מיוחדות למנותחי שרוול??לכל התופעות האלה.

ד"ר רועי ענבר
למונה שלום,
צרבת היא תלונה נפוצה אחרי ניתוח שרוול, ובמיוחד למי שהיה עוד קודם לכן. אומפרדקס פותר את הבעייה בדרך כלל, וכדאי מאוד להמשיך לקחת.
החלמה מלאה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
15/11/2015

4ימים לאחר הניתוח

היי אני 4 ימים לאחר הניתוח והיום התחלתי לשתות אקטימל והיה לי הרבה גזים רציתי לדעת עם זה בסדר ? ואיזה דברים אני יכול להוסיף מלבד מים בטעמים תודה

ד"ר רועי ענבר
ליצחק שלום,
שינוי בהרגלי יציאה כולל עצירות, גאזים ולעיתים שלשולים הם נפוצים אחרי ניתוח, עקב הכלכלה הנוזלית
ומיעוט באכילת סיבים בשלבים הראשונים.
עליך לעיין בהנחיות הדיאטנית שקיבלת לכלכלה אחרי ניתוח על מנת לבדוק מה מותר לך לאכול בשלב זה.
החלמה מהירה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/11/2015

שאלה לד״ר רועי

שלום ד״ר רועי
אני לאחר 2 ניתוחים שרוול קיבה ומעקף קיבה
סובלת משלשולים מרובים מאז ניתןח המעקף קיבה ומבעיה תת ספיגה של ברזל וחלבון
אני מועמדת לעבור ניתןח ביטול של המעקף קיבה
רציתי לשאול האם הניתוח יפתור בעיה הספיגה והשלשולים ??
תודה מראש

ד"ר רועי ענבר
לנוי שלום,
תת ספיגה קשה אלחרי ניתוח מעקף קיבה היא נדירה מאוד.
במידה והצוות המטפל החליט על מהלך דראסטי של ביטול המעקף כנראה שיש סיכוי טוב מאוד
שהמצב ישתפר בעקבות כך.במידה ולא נמצאה סיבה אחרת אינני רואה מנוס מהניתוח המדובר.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/11/2015

הניתוח

שלום דק רציתי לדעת עם אני מנותח ביום רביעי אז באיזה יום אני אמור להשתחרר הביתה?

ד"ר רועי ענבר
ליצחק שלום,
מועד השחרור מבית החולים תלוי במצב המנותח וכן במנתח. בדרך כלל משתחררים ביום השני או השלישי אחרי הניתוח , כלומר מבחינתך ביום שישי או שבת.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/11/2015

כבד שומני

שלום רב ד”ר רועי ענבר… אני חוזר אליך בכדי לדעת אם ישנן השגות חדשות לעניין כבד שומני. האם ישנה תשובה אם אכן כבד שומני הוא קריטריון לצורך קבלת אישור לניתוח. או שהקריטריונים השתנו?

ד"ר רועי ענבר
ליניב שלום,
בדקתי היום את הקריטריונים, ואין חוזר חדש יותר מזה שפורסם ב2013, ובו מופיע כבד שומני כקריטריון
לניתוח בbmi בין 35 ל40.
תוכל גם לבדוק בעצמך בחיפוש בגוגל-חוזר מנהל הרפואה לניתוחים בריאטריים במבוגרים.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
22/10/2015

שאלה לד״ר רועי

שלום ד״ר רועי
אנא לאחר 3 ניתוחים שרוול קיבה ב 2013 הסתבך ברפלוקס קשה
ב 2014 עברתי ניתוח מעקף קיבה כריתת כיס מרה
וב 2014 עברתי לפרסקופיה אבחנתית עקב כאבי בטן סגרו את הפתחים
מאז הניתוח המעקף קיבה אני סובלת משלשולים 7 פעמים ומקיאה וכאבי בטן עברתי הרבה בדיקות קולנסקופיה לפני שנה שהייתה תקינה בדיקת וקת תקינה סיטי בטן תקין מלבד בקע סרעפתי קטן אנטרוסקופיה תקינה כי לא נכנסו לקיבה הנעקפת .
מזה חודש יש לי החמרה בשלשולים וההקאות
יש לי שלשולים 10 פעמים ביום ומדי יום מקיאה כל שבוע מתאשפזת עם אשלגן 2
רציתי לשאול האם יכול להיות השלשולים וההקאןת קשורים לניתוח המעקף קיבה
??
האם אתה חושב שיש פיתרון לבעיה ממנה סובלת(שלשולים)
תודה מראש .

ד"ר רועי ענבר
לדיאנה שלום,
המקרה שלך מורכב מאוד ודורש בדיקה שלך והמסמכים הרפואיים באופן פרטני.
ניתן עם זאת לשער שיש קשר למעקף הקיבה, כיוון שקודם לכן לא היו שלשולים.במעקף קיבה נוצרת תת ספיגה ב קטע מעי שנע בין מטר ל2 מטר, אך נדיר מאוד שזה יגרום לשלשולים , אלא אם כן המעי הנותר הוא קצר מאוד-דבר שיש לבדוק.יש לבדוק אם השלשול הוא שומני , דבר שיכול להעיד על תת ספיגה.
במקביל יש לעבור בדיקות יסודיות של גסטרואנטרולוג לגבי סיבות לא כירורגיות לשלשולים כגון אלרגיות, מחלות זיהומיות מחלות כרוניות של המעי וכדומה.במקביל יש להתייעץ בדיאטנית לגבי כלכלה עוצרת.
ישנן גם תרופות המאטות את המעבר במעי כמו אימודיום.
עלייך לתת אמון בצוות המטפל ולהמשיך בביצוע בדיקות וטיפולים.
רפואה שלמה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
20/10/2015

כבד שומני

שלום רב..לאחר שהבנתי שכבד שומני הוא קריטריון לצורך קבלת אישור לניתוח, ניגשתי לקופת חולים כללית ושם אמרו לי שזה לא קריטריון רלוונטי. האם זאת טעות מבחינתם או שהם לא מעודכנים? האם חלו שינויים בקריטריונים? אגב אני עומד כרגע על 37 bmi

ד"ר רועי ענבר
ליניב שלום,
גם אני נתקל לאחרונה בבעיה זאת עם המטופלים שאני שולח לכללית לצורך טופס 17 לניתוח.
לפי הנחיות משרד הבריאות הכתובות והברורות,כבד שומני הוא קריטריון המאפשר ניתוח בbmi בין
35-40 .אני נמצא כעת בבירור העניין עם הגורמים הרלונטיים בכללית ואדע יותר בחודש הקרוב.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
21/09/2015

שאלה לדר רועי

שלום ד״ר רועי מדובר במעקף קיבה רגיל
יש לי שאלה
האם אתה חושב שיש מקום לניתוח ״ביטול מעקף קיבה ״ ??
האם יש סיכוי שכאבי הבטן והשלשולים יעלמו ?
תודה רבה

ד"ר רועי ענבר
לדאנה שלום,
לא שכיח שיש תת ספיגה משמעותית אחרי מעקף קיבה רגיל. המקרה מורכב ועל מנת לחוות את דעתי אני צריך להדוק אותך ואת ההדמיות שביצעת באופן אישי.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
17/09/2015

מבולבלת

היי
אני בת 33 שוקלת 89 גובה 159
BMI 35
עברתי ועדה של מכבי לפני כחודש….האמת, די בפרוטקציה.
היום הגעתי לתל השומר לדר גויטין וכשהוא עיין בתיק הוא אמר שהוא לא מבין מי אישר לי ועל סמך מה….אין אנידיקציה רפואית לדבריו והוא לא היה מנתח אותי. הוא הסביר לי שהוא כביכול “מכוסה” כיוון שיש אישור ועדה, אך אמר לי שהוא ממליץ בחום שאלך הביתה ואמצא לי פיתרון לא ניתוחי….אני מאוד מאוכזבת כי ממש הכנתי את עצמי וציפיתי….מצד שני מאוד מעריכה את הרופא ואת כנותו….
מה אתם ממליצים?

ד"ר רועי ענבר
לאדוה שלום,
בבלגיה , מדינה מתקדמת וליבראלית, ניתן לעבור ניתוח בbmi מתחת לאינדיקציות במידה והמנותח משלם מכיסו הפרטי. כל עוד האדם מודע לסיכונים ומוכן לקחת אותם על עצמו, אין מבחינתם בעייה.
בארץ אין המצב כך,ולדעתי אין אפשרות לרופא לנתח כאשר אין אינדיקציה ראשונית, כיוון שזה עניין שאינו נתון לאינטרפרטציה שונה והכללים ברורים.
לסיכום-אם אין אינדיקציה אינני ממליץ לעבור ניתוח.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
12/09/2015

שלום ד”ר

עברתי כמה ניתוחים של קיצור קיבה בצפון .
ניתוח ראשון שרוולמב 2013 בגלל רפלוקס קשה עברתי ניתוח (מעקף קיבה עם כריתת כיס מרה )שהיה לפני שנה וחצי מאז הניתוח סבלתי מכאבי בטן נוראיים בחילות הקאות שלשולים 7 פעמים ביום ורפלוקס ודימום רקטלי ודיספגיה ההולכת ומתפתחת.כבר תקופה שאני פשוט לא מצליחה לאכול מפחדת לאכול כי ברגע שאני מנסה לאכול אז ישר נהיים לי כאבים בטן כבר תקופה רק שותה שוקו .וגם יש לי בעיית ספיגה מאז הניתוח המעקף כל כמה חודשיים מקבלת מנות דם .
עברתי סדרת בדיקות קלונסקופיה לפני שנה תקינה .סיטי בטן תקין מלבד בקע,סרעפתי קטן בקיבה
הייתי בביקור אצל המנתח הוא אמר שלא ניתן לשפר את הרפלוקס מבחינה כירורגית והוא ביקש שאני אעבור בדיקת אנטרוסקופיה כולל הסתכלות רטרוגדרית לכיוון הקיבה המועקפת
עברתי את הבדיקה בבני ציון “דר דין”
ממצאים : ושט תקין
קיבה POUSH תקין השקה עליונה תקינה
מעי דק : השקה תחתונה ב 80 ס”מ בוצע כניסה למ2 טר לשני הלולאות תקינות לא הגיע לקיבה מעוקפת.
חזרתי לביקורת לפני חודש אצל המנתח
חזרה עם תוצאות ההולטר והאנדוסקופיה זל המעי,הדק האנדוסקופיה תקינה,אם כי לא נכנסו לקיבה הנעקפת .
ההולטר תקין מלבד אירועים של סינוס טכיקרדיה
ביצעה סיטי בטן שהיה תקין מלבד בקע סרעפתי קטן
עדיין עם אותן תלונות כולל כאבי בטן וריפלוקס היות ואין ממצא אובייקטיבי אין לי הסבר לתלונתיה ואין מקום גם לניתוח מתקן .בכל זאת ממליץ
השלמת האנדוסקופיה לקיבה הנעקפת
.
עכשיו לפני יומיים התייעצתי עם כמה מנתחים והם טענו שיש פיתרון לבעיה ממנה אני סובלת
“ביטול ניתוח מעקף קיבה “כי הכל הבעיות השלשולים הכאבי בטן ובעיית ספיגה לאחר המעקף
רציתי להתייעץ גם איתך בנוגע לנושא זה
האם ניתן לפתוח את הניתוח ולהחזיר הכל איך שהיה ???
האם אוכל לבוא לייעוץ?
תודה .

ד"ר רועי ענבר
לדנה שלום,
לפי הבדיקות אורך המעי שאינו מעורב בעיכול המזון הוא ארוך מן הרגיל. ייתכן שזה מסביר את בעיית הספיגה.האם ייתכן שמדובר על מעקף תריסריון.
את בעיית הרפלוקס לא ניתן לפתור כנראה, אך את תת הספיגה ייתכן שכן, עי ביטול מעקף הקיבה
והחזרת האנטומיה למה שהיה לפני הניתוח.
זהו מקרה מורכב, אני ממליץ לך לפנות לדר אנדרי קידר בבילינסון או באופן פרטי,יש לו נסיון עם מקרים דומים.
בהצלחה
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
11/09/2015

לאחר הניתוח

שלום שמי משה רציתי לדעת אם המשקל שלי עומד על 106 והגובה 162 כמה קילו אני ארד לאחר ניתוח השרוול ?(בערך)

ד"ר רועי ענבר
למשה שלום,
יש לך כ45 קג עודפים. אתה צפוי להוריד כ60-70 אחוז מעודף המשקל כלומר כ30 קג. זהו ממוצע הירידה וכמובן ניתן לרדת יותר או פחות, הרבה תלוי בך.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
10/09/2015

וויטמנים

שלום דוקור שמי משה וברוך ה’ עברתי וועדה השבוע והדיאטנית אמרה לי להתחיל לקחת וויטמנים אבל הניתוח שלי רק עוד שלושה חודשים האם אני תריך להתחיל מעכשיו?

ד"ר רועי ענבר
למשה שלום,
במידה ויש חסר בויטמינים יש להשלימו לפני הניתוח כיוון שאחרי הניתוח תאכל מעט והחוסר רק יחמיר.
תוספי הויטמינים לאחר ניתוח נועדו לשמור על מצב תקין ולא לתקן חוסרים קשים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
09/09/2015

לפני וועדה

היי,
הBMI שלי עומד על 37 ויש לי כולסטרול גבוה וכבד שומני, האם זה מספיק לעבור וועדה?
בנוסף, האם קובעים רופא כירוגי לפני או אחרי הוועדה?
והאם בכל מקום מבקשים בדיקות קצת שונות ? למשל מקומות שלא דורשים גסטרוסקופיה ומספיק הצילום ושת קיבה..

תודה

ד"ר רועי ענבר
לפי הנחיות משרד הבריאות את עומדת בקריטריונים לניתוח בריאטרי. בועדה בודקים גם נתונים אחרים
כמו התרשמות הדיאטנית והפסיכולוגית למוכנות לניתוח ולעמידה בדרישות לאחר הניתוח.
בבתי חולים שונים יש שוני במועד הפגישה עם הכירורג-לפני או אחרי הועדה.
בדרך כלל ניתן לבחור בין שיקוף לגסטרוסקופיה, אלא אם כן הכירורג מעדיף אחת הבדיקות או שניהם
באופן ספציפי למקרה.אני יודע שבאסותא ובבית חולים מאיר ניתן לבצע שיקוף בלבד.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
05/09/2015

ניתוח שרוול

שלום דקטור שמי משה ויש לי bmi 40 יש לי כבד שומני ובעיות אורטופדיות כגון פלטפוס וכאבי ברכיים האם זה יחזק את מעמדי לעבור ועדה רפאוית?

ד"ר רועי ענבר
למשה שלום,
אתה עומד בקריטריון הראשוני לניתוח בריאטרי. הועדה כוללת גם התרשמות של דיאטנית ופסיכולוגית
מהרצון שלך לשינוי ונסיונות קודמים לירידה במשקל, הפרעות אכילה אם ישנן וכדומה.
כלומר ברגע שעומדים בקריטריון לניתוח השאלה היא האם המטופל יצליח לשמור על ההנחיות והדיאטה המומלצת,ויצליח בשמירת המשקל לשנים רבות.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
21/07/2015

ניתןח שרוול – סכרת

לד”ר רועי שלום
אם אפשר הסבר מפורט על הקשר לניתוח שרוול שמרפה סכרת 2 הסוגים
ואיך זה משפיע על האינסולין במיידי לאחר הניתוח מבלי לרדת עדיין במשקל?

ד"ר רועי ענבר
למבין ברפואה שלום,
רק סכרת מסוג 2 היא אינדיקציה הקשורה בניתוחים בריאטריים.
ההשפעה של הניתוחים מלבד הקטנת כמות המזון והירידה במשקל היא הורמונאלית. ידוע לדוגמא על הורמון glp 1 שעולה בצורה משמעותית אחרי ניתוחים בריאטריים ועוזר מאוד באיזון הסכרת.
ככל הנראה ישנן גם השפעות הורמונאליות ואחרות שאינן ידועות לנו, אך העובדות הן שההשפעה היא מצויינת.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
15/07/2015

כאבי ברכיים ורגליים קורסות אחרי ניתוח שרוול

בת 48 3 שבועות אחרי ניתוח שרוול. השלתי 14.5 קג כבר בשבועיים הראשונים. בשבוע השלישי התחילו כאבי ברכיים שמגבילים את היכולת לעמוד כאילו המפרק נהיה נוקשה..אחרי שינה אפילו יותר..התחושה היא שהרגליים קורסות ולא יכולה לעמוד לזמן ממושך..ממשקל 128 ירדתי ל 113.5 גובה 1.73 רוצה לציין שלפני הניתוח לא היו לי כל בעיות ברכיים. כמו כן לוקחת ויטמינים כולל מולטי ויטמין, B12 וB complex וכן ויטמין D.
בנוסף רוצה לציין שהווסת איחרה ב- 3 שבועות וכעת כשהגיעה הופיעה בדימום קשה מהרגיל.
אשמח לעזרה בהקדם

ד"ר רועי ענבר
למיכל שלום,את מתארת תסמינים של חולשה כללית.
הירידה במשקל שלך מהירה למדי,ייתכן שיש חסרים תזונתיים שונים.עלייך לפנות לרופא המשפחה,
למדוד לחץ דם ודופק וכן לבצע בדיקות דם.
לגבי הבעייה בברכיים יש לפנות לאורטופד, אינני סבור שיש לזה קשר ישיר לניתוח.
החלמה מהירה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
19/06/2015

פרטים נוספים על ניתוח בלון

שוחחנו בשישי רוצה פרטים נוספים אשמח אם תטלפן אליי בראשון שבת שלום.

ד"ר רועי ענבר
לליאת שלום,
כנראה נפלה טעות, לא שוחחתי טלפונית איתך ביום שישי. במידה ויש לך שאלה תוכלי להציג דרך האתר.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/06/2015

השמנת יתר חוסר שליטה

אני בת 44 שוקלת 85 גובה 155 נפשית מאד קשה לי לרדת במשקל ניסיתי המון דיאטות ולא צלחתי מעונינת בניתוח שרוול

ד"ר רועי ענבר
לסיסי שלום,
תוכלי להיות מועמדת לניתוח במידה וקיימת אצלך מחלה הנלווית להשמנת היתר-סכרת, יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם, כבד שומני, דום נשימה בשינה, בעיות פוריות, מחלת לב איסכמית.
במידה וכן, פני למרפאה בריאטרית באחד מבתי החולים עם טופס 17. החלטה סופית עי הועדה בבית החולים.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
02/06/2015

ניתוח לילד

שלום הבן שלי בן 16 הוא שוקל 117 1.77 גובה וה bmi שלו 36.9 שזה ממש מעל הרף אני רוצה להתחיל איתו הליך של הניתוח רציתי לדעת לפי הקריטריונים שלו הוא מתאים ( אין לא מחלות שומן ) הוא פשוט ממש לא מרוצה מעצמו רציתי לדעת עם לפי הקריטריונים הוא מתאים לעשות את הניתוח

ד"ר רועי ענבר
לאילנית שלום,
הקריטריונים למועמדות לניתוח במתבגרים הם חמורים יותר מאשר במבוגרים מעל גיל 18, ובנך אינו קרוב אליהם.
במידה ולא יצליח לרדת במשקל עד גיל 18, הוא יוכל להיות מועמד לניתוח במידה וקיימת מחלה הנלווית להשמנה או ללא מחלה כזאת אם ישקול 128 קג ומעלה.
אני ממליץ לו לרדת במשקל באמצעות דיאטה ופעילות גופנית תחת מסגרת.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
01/06/2015

קיצור קיבה

שלום דוקטור אני בן 16 גובה 1.78 ושוקל 117 קילו BMI36.9 אני רשאי לעשות את הניתוח ? כמובן שאני רוצה לעשות אותו מכיוון שאני לא מרגיש בנוח עם איך שאני נראה

ד"ר רועי ענבר
לירין שלום,
הקריטריונים לניתוח במתבגרים שונים וחמורים יותר מאשר במבוגרים. אתה אינך עומד בתנאי הסף לניתוח בגילך.
מעל גיל 18 באותם הנתונים, במידה ויש לך מחלה הנלווית להשמנה כגון סכרת,יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם, כבד שומני , דום נשימה בשינה וכד תוכל להיות מועמד לניתוח, ותעמוד בפני ועדה שתחליט באופן סופי.
ממליץ לך לרדת בעזרת דיאטה ופעילות גופנית במסגרת מסודרת.
בהצלחה,
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
21/05/2015

ניתוח שרוול

שלום ד”ר ענבר
אני בת 33 גובה 1.58 משקל 86
לא מצליחה להחזיק בשום דיאטה….האם אני מתאימה לניתוח שרוול?
יש לי מן תחושה שרופאת המשפחה שלי קצת כמו חותמת גומי ומפנה לכל מה שרוצים. מה דעתך?
תודה

ד"ר רועי ענבר
למינה שלום,
רק ממשקל 89 קג תוכלי להיות מועמדת לניתוח וזאת באם יש לך מחלה הקשורה בהשמנת יתר כמו סכרת יתר לחץ דם,יתר שומנים בדם, כבד שומני וכו.

ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
29/04/2015

שאלה

היי אני בחורה בת 22 גובה 1.73 שוקלת 101 ק״ג האם אני מתאימה עפ״י הקריטריונים? ואם יש סבסוד מקופת החולים? אשמח לתשובתך..

ד"ר רועי ענבר
לספיר שלום,

רק ממשקל 107 קג תוכלי להיות מועמדת לניתוח וזאת במידה וקיימת מחלה הנלווית להשמנה.
במידה ותעמדי בקריטריון זה הרי שהניתוח הוא במימון של קופות החולים.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
05/04/2015

זימון טור

שלום שוקטור האם ידעת שכמה ימים אני מתקשרת גם למירב גם לעינבר וגם ליעל המשכירות ואף אחד לא עונה .. איך אפשר להגיע אלייך איך אפשר לקבוע טוב בלי להתעצבן מזה שמנתקים בפנים בלי סוף

ד"ר רועי ענבר
להודיה שלום,
אני מתנצל במידה והיתה בעייה להשיג אותנו, יעל חזרה היום מחופשה , תוכלי להשיג אותה בטלפון
0526428338.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
03/02/2015

שלום

שלום ד”ר ענבר אני בן 22 משקלי 115 והגובה שלי 117 לא גבוהה במיוחד השאלה שלי עם אני יכול לעשות ניתוח קיצור קיבה רגיל לפי קריטריונים. מה העלות של ניתוח והם יש סבסוד דרך קופת החולים תודה מני

ד"ר רועי ענבר
למני שלום,
כתוב גובה 117 , אני מניח שמדובר ב171.אם כך הרי שאתה גבולי לגבי קריטריונים לניתוח. במידה ואתה מתאים מבחינת הקריטריונים הרי שיש מימון מלא של קופת חולים. במידה ואתה לא מתאים, גם באופן פרטי לא תוכל לעבור ניתוח.
ממליץ לץ לפנות למרפאה לטיפול בהשמנת יתר באחד מבתי החולים עם טופס 17 על מנת לקבוע את מועמדותך.
ד"ר רועי ענבר
אחראי תחום השמנת יתר בכירורגית ב' , בית החולים מאיר.
עמוד 1 מתוך 212

שאלות נוספות בנושא: ד”ר רועי ענבר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים